Zrelost sadja

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

tema odprta - 20. maj 2008 19:35 | ogledi: 4.187 | odgovori: 7

Že velikokrat sm kje slišala/vidla, kako preveriš zrelost sadje. Seveda najprej barva in take stvari, ampak za nekatere vrste sadje se da drugače preveriti če so dovolj zrele. Mogoče kdo ve kako? (npr. za lubenico,mango,...).

evagirl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

20. maj 2008 19:54

Baje(!) je lubenica zrela,ko potolčeš po njej in zveni votlo.Ve kdo če to drži? Pri nas lubenico ati na vrhu pritisne in potem študira...važno da dobro prinese :) Roncolino

ELMA  

član od: 19.4.2008

sporočila: 93

20. maj 2008 22:28

Mi tudi ko kupujemo celo lubenico , ta prvo potolčemo po njej.... ELMA

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

20. maj 2008 22:35

Za lubenico nimam pojma, znam pa kupit fenomenalen ananas: primeš list in ga povlečeš - če gre rad ven je ananas zrel in sladek, če pa ne je pa še za medit. Probajte. Mene sicer ponekod čudno gledajo, ampak deluje. špelči

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

21. maj 2008 11:10

UUU fajn hvala vam za pomoč. To z ananasom moram probat. Zadjič sem namreč dobila ananas(nekdo nam ga je prinesel) in ga vsa vesela načela,pol ko sm ga pa probala me je pa minilo, ker je bil dobesedno ogaben...preveč zrel očitno. fuj. hvala evagirl

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. maj 2008 11:23

Ananas kot je napisano zgoraj, lubenico res potolčeš in če votlo zadoni, je zrela. Mango ne sme biti preveč trd, če nanj pritisneš, se mora vdati pod prsti, enako velja za avokado. Vendar naj ne bo preveč mehek. Za melone velja enako kot za lubenice, poleg tega pa jo še povohamo na spodnjem delu. Če lepo diši, je zrela. fresh

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

21. maj 2008 16:23

Naj vam povem še kako se kokos preverja če je užiten (tako vsaj pravijo) - preveriš če je v njem mleko tako da ga pretreseš (če mleko je notri pomeni da je svež in dober) - pri kokosovih očesih (3 vdolbinice ki jih ima) pritisnemo na eno oko in če je tam dokaj mehko potem je kokos zrel. Vendar pozor če je preveč mehko oko kokos ni več okusen. ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti