Masleno testo za kremšnite

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 20. maj 2008 16:51 | ogledi: 11.696 | odgovori: 15

Ko sem pregledovala poste o kremšnitah, sem zasledila, da nekatere kupite masleno testo. Pri nas pa prodajajo samo vlečeno testo (Hokus, Pečjak), ki še zdaleč ni masleno in pečena plošča sploh nima okusa po maslu kot na Bledu, npr (ok. blejske so itak štorija zase, ampak...) Sem že probala testo premazat z maslom, ampak se mi zdi, da že samo testo vsebuje toliko enih nekvalitetnih maščob, da ne pomaga...

alibaba

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

20. maj 2008 17:01

alibaba pri nas delamo kremšnite iz maslenega ali vlečenega testa, in tudi z vlečenim se dobro odnese. ledenka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

20. maj 2008 17:07

alibaba če želite in imate čas lahko sama naredite masleno testo.....bo tako kot si boste želela pa še čisto domače...... MASLENO TESTO Sestavine: 100 g masla 180 g moke mrzla voda Priprava: Ohlajeno maslo narežemo na kocke in zgnetemo z moko, da dobimo zmes podobno krušnim drobtinam. Previdno dodamo malo mrzle vode, da testo dobi obliko hlebčka. Vode ne sme biti preveč, sicer se bo težko valjalo. Testo zavijte v folijo in ga postavite za pol ure na hladno, najbolje v hladilnik. Nato pripravo nadaljujete po receptu.(zvaljate, spečete.......) ledenka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

20. maj 2008 17:24

V trgovini prodajajo testo za kremšnite pod imenom listnato ali vlečeno testo. Je eno in isto. Lahko zamrznjenega kupiš ali odtajanega že razvaljanega. Mislim, da v teh poceni centrih (Lidl, Hofer...če se ne motim)

 

LP, Saša

Mir in dobro!

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

20. maj 2008 17:47

kaj pa listnato masleno? Jaz si predstavljam da je to listnato, kjer se kot maščoba uporabi maslo... pa ga ne bi delala, ker je postopek za listnato testo predolg, ampak kupila, ali pa navadno (od Žita ali Pečjaka pač) vrgla na kako finto, da bi imelo okus po maslu... alibaba

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

20. maj 2008 17:52

 

Listnato testo in masleno testo je eno in isto. Listnato se reče zato, ker ko ga tolikokrat prepognemo in spet razvaljamo dobimo plasti vmes, ki se lepo dvignejo, ko testo spečemo. Masleno testo pa je zato, ker v osnovno testo zavijemo maslo, in ga po dolgoročnem postopku vtremo v testo. Testo je eno in isto, imena pa sta dva. Kot jajčevci in melancani ali cvetača in karfijola...

 

Lp saša

Mir in dobro!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

20. maj 2008 18:04

Ycerna je lepo prilepila linka, kjer je razlaga. Zaenkrat obstaja: listnato, vlečeno, masleno, kvašeno, biskvitno... Obdelava vsakega testa posebej niti slučajno ni isto. Pozdravček!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

20. maj 2008 18:27

Jaz sem samo napisala, da sta listnato in masleno eno in isto. Za druga testa nisem razlagala.

Lp, saša

Mir in dobro!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. maj 2008 18:34

Recept za masleno testo, ki ga je napisala ledenka, ni recept za listnato testo. Da ne bo pomote.

Listnato testo ima poseben postopek zvijanja in valjanja. Je iz dveh delov. Osnove in maslene kocke, ....

Listnato je v bistvu zato, ker se morajo med peko narediti plasti (listi).

 

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. maj 2008 18:43

Ja, Venturini, ampak v prvem zapisu si se pa zatipkala, ker si napisala "listnato ali vlečeno".... kar pa, seveda veš, da ni isto.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti