Prigrizki

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 20. maj 2008 16:40 | ogledi: 6.376 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Ima kdo od vas recept za kakšen slasten slan prigrizek???

zelo bi mi prišli prav vaši nasveti, ker ne vem kaj narediti a dobimo obisk

hvala že v naprej

lp

ledenka

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

20. maj 2008 17:21

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9494

 

Jaz ti priporočam tele mini pice. Slastno in hitro.... boš videla, obiski bodo navdušeni. Najboljše so še tople, vendar tudi hladne so dobre.

MissLady

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

20. maj 2008 17:36

Frcokle iz baze so krasne, poskusi. Linka pa žal ne znam prilepit :( špelči

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. maj 2008 20:26

Pred časom sem delala Čajna kruh. Slano kvapeno testo, razvaljano na tanko, namazano s paradižnikovo mezgo, posuto z origanom, potreseno z naribanim dimljenim kačkavaljem (sir), na male koščke narezana šunka oz. pršut in na drobno narezena čajna salama. Zvito kot potica, namazano z jajčko, potreseno s sezamom in po vrhu narezano s črticami.Odlično.

Pa razvaljano listnato testo, posuto z naribanim sirom, koški šunke, gobice,3sesekljane trdo kuhana jajčke, Pokrito z drugim delom testa in stisnjeno ob straneh, da se ne razpoči. Pomazano z rumenjakom in posuto s sezamom.

 

Pa španska pita iz baze tudi zaleže.

F r i n a

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

21. maj 2008 13:28

frina waw vem za drugič....... so bili zelo navdušeni ..... frcokle in mini pize so jim teknile hvala za predloge ledenka

neznan uporabnik

21. maj 2008 15:22

Odlična je tudi španska pita ali kakšni mini bureki. Jaz včasih doma spečem tudi klobasice v testu in to bi se lahko tudi narezalo na krajše koščke. Klobaso za kuhanje prerežem po dolžini. Če pa delam s pečenicami kupim tiste tanke, skuham in popečem, lahko pa se uporabi tudi hrenovke. Nam je najbolj všeč s klobasami za kuhanje. Zamesim testo kot za kruh in vzhajam. Nato zopet premesim, zvaljam na cca 0,5 cm debelo ali še tanjše. Zrežem na cca 3 cm široke trakove in klobaso lepo ovijem s testenim trakom diagonalno. Pustim še cca 30 min da vzhaja, premažem z jajcem in mlekom in spečem. Odlično je še toplo ali pa tudi hladno. Dobro pride tudi če se uporabi listnato testo, ki se ga zvaljanega nareže na trakove in z njimi ovije klobase. tedi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti