Slika na torti

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

tema odprta - 20. maj 2008 9:44 | ogledi: 4.913 | odgovori: 19

Me zanima, če katera mogoče ve, na kakšen način, oziroma s kakšno maso so narisane slike recimo na teh tortah.

http://www.poticka.si/

Sama sem že risala tako, in sicer z royal icingom, bilo je sicer v redu, dokler ne začneš rezati, ko se vse drobi. Rabim namreč narediti nekaj v stilu kot je torta z angelčkom za krst na tej isti strani, pa sem pred dilemo, ali naj vseeno naredim z royal icingom, ali pa ima katera na zalogi kakšno boljšo varianto?

Hvala!

Lp,

*Alisha*

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

20. maj 2008 9:50

Kaj pa če pokličeš Pekarno Potička in jih tak nedolžno vprašaš, da so ti všeč njihove torte, da razmišljaš o naročilu, ampak neveš kaj so to za ene barve gor (so za jest al ne )... Začetnica

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

20. maj 2008 10:05

Zdi se mi, da je bela čokolada. Kako pa jo obarvajo, pa je ? aknelab

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. maj 2008 10:19

Kaj pa, če daš v kakšno slašičarno naredit oblat (na hostjo z jedilnimi barvami naprintajo sliko, ki jim jo prineseš)? Se super obnese, ne drobi in lepo reže (preizkušeno ravno ta vikend) ;) s0ncek*

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

20. maj 2008 10:34

Tale slika je lahko obarvana bela čokolada, ali pa color flow iz razredčenega RI. unicorn

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

20. maj 2008 11:51

Hvala, super ste, bom verjetno malo prej preizkusila, na belo čokolado namreč nisem niti pomislila. Na hostijo sem tudi že pomislila, samo mislim da bom kar tole z belo čokolado prakticirala. Če ne drugega, pa mi še vedno ostane royal icing. Začetnica, tudi tvoja ideja mi je všeč, če mi vaja s čokolado ne bo uspela bom pa kar malo poklicala pa povprašala, hehe *Alisha*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. maj 2008 8:15

Čao, jaz sem packala ta vikend z obarvano belo čokolado. Zelo lepe barve se da narediti, samo nisem točno vedela, kako naj jo razstopim in sem očitno uporabila preveč margarine oz. je sploh ne bi smela. Lep pozdravček, S.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

21. maj 2008 8:48

Punce, ne bit užaljene. Ampak meni te torte zgledajo tako plastične. Tako sem občudovala te vaše torte, da bi kar dušo spustila. Potem pa smo imeli prejšno nedeljo pri sorodnikih birmo in je bila torta prevlečena s to tičino maso. Ko si jo pogledal, bi jo dal kar otroku za igrat. Sploh nisi imel občutka, da je to za pojest. Bila je zelo dobra, a tičine mase se ni dotaknil nihče in je šlo vse stran. A ni škoda. Ta vikend je bil dež in sem spekla čisto navadno torto, nadevala z višnjami, smetano in preprosto okrasila s smetano, v katero sem dala čisto malo masla in čokolade. Otroci so v nedeljo zvečer lizali krožnik, da ja ne bi kaj gor ostalo. Popolno zadovoljstvo. Malčica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. maj 2008 9:04

MALČICA je napisal/a:
Bila je zelo dobra, a tičine mase se ni dotaknil nihče in je šlo vse stran. A ni škoda. Malčica
Ne, ni škoda.;) Tičina je namenjena okrasju, oz. z njo je lažje oblikovati torto na neko temo. Tičino masa ni tako občutljiva na temperaturo kot smetana, pa tudi dlje zdrži. Tičino mase (skoraj) nihče ne daje gor zaradi okusa. Spodaj pa tako ali tako lahko daš torto po svojem okusu. Delala sem torto s figuricami za 3 letno punčko. Bila je tako vesela, da je torto objemala in je darilo sploh ni več zanimalo, ker ona je dobila svoje telebajske. Poslali so mi slike, ob katerih se ti zasolzijo oči. Popolno zadovoljstvo. Menda je bila tudi torta odlična. Za dekoracijo te torte sem porabila vsaj 4 ure dela, jasno je, da tega ne počnem za torte, ki jih pojemo doma v nedeljo zvečer. Tudi jaz tiste preprosto obmažem s smetano;) matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti