Vlaganje artičok

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

tema odprta - 20. maj 2008 8:57 | ogledi: 6.671 | odgovori: 4

Ima kdo izkušnje z vlaganjem artičok? Letos jih bomo imeli kar precej in jih ne bomo mogli sproti pojest, zato sem razmišljala, da bi jih vložila. Nekaj bi jih dala v kis, nakaj pa v olje. Ima katera dober recept za vlaganje artičok?

ANTEJA

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. maj 2008 13:02

Po tem receptu sem jih jedla, delala pa ne,tako,da ne prevzemam nobene odgovornosti...,so bile pa prav dobre: -vzames cca 2kg manjsih articok,-ali pa jih razpolovis- jim odstranis peclje in trde zunanje liste. Na hitro operes in posusis.Ne namakas jih v vodi,ker bi sicer lahko splesnele v procesu konzerviranja! Stisnes sok ene 10 limon in namocis articoke. Zavres cca 1 l belega vina,ki mu dodas par zlic belega kisa,par klinckov in eden ali dva lovorova lista.Vzames articoke iz soka,prevres kakih 1o minut v vinu( ostati morajo al dente!).Osusis in sele naslednji dan vlagas v kozarce.Zalijes z dobrim oljem,ki ga morebiti se dodas naslednji dan,ker ga articoke nekoliko vpijejo.Zapres in shranis. Lp lucka

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

20. maj 2008 13:11

Najlepša hvala za recept. Ga bom sigurno preizkusila.

ANTEJA

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

21. maj 2008 10:28

anteja, kako pa se goji artičoke,ali si jih posejala in kje uspevajo.

sladkosnedko

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

21. maj 2008 10:52

Imam srečo, da živim na obali in nam artičoki pozimi ne zmrznejo, pa tudi to, da imam tasta, ki skrbi za njih. Težavo smo imeli le par let nazaj zaradi suše. Ko smo sadite posadili so zaradi suše, kljub zalivanju, ovenele. Naslednje leto pa smo jih posadili nekaj več, so se pa vsi primili, letos je že drugo leto ki obrodijo in imamo kar obilen pridelek.

ANTEJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti