Količina prigrizkov

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 19. maj 2008 15:29 | ogledi: 2.982 | odgovori: 10

Za slavje pripravljam prigrizke, ki bodo sestavljeni iz : potice in izdelkov iz kvašenega testa, slanih prigrizkov ( frcokle, rškarjaste ribice, slana potica), nekaj peciva v srajčki ( mafini, madjarica, kozaške kape), nekaj vrst keksov lepšega izgleda.

Povabljencev bi pribižno 40, praktično nič otrok, srednja generacija, 4 starejši.

Pravzaprav gre za slavnostno kosilo s slow foodom s štirimi hodi, tudi sladico in veliko torto s svečkami.

Po predlogu producentke bo na mizi tudi sveže sadje in seveda prigrizki. Nekaj jih je že sama izbrala in se je odpovedala orehovi potici v zameno za potratno, ki ima 4,2kg.

Koliko naj bo vsega peciva, tudi slanega, da ne bo ponudba preveč skopuška, da bo kaj za razdelit na koncu, kar producentko nadvse veseli. Ne sme zmanjkat, naj pa ne bi bili hudi presežki.

Hrana bo bolj klasična,druženje naj bi trajalo do cca 8 zvečer, glasbenik je že rezerviran in se bo dalo zaplesati. Večina se jih pozna med sabo, zato se bodo bolj družili. Posebej poudarjam, da nihče ni kak pivec vina in da ga, z mano vred, pač ne nese, zato bo šlo bolj po sokovih.

Ja, pripraviti pa moram večino že ta teden.

Pomagajte pri količini in kakem predlogu za pecivo. Sama razmišljam, da bi poticam dodala še Plitvičko štrudlo ( kvašena z makovim, skutnim in brusničinim nadevom). Pa kvašene ježke iz baze.

Bi me pa veselilo, da bi jih sladice/slanice dovolj učinkovito izzvale.

Hvala.

 

F r i n a

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

19. maj 2008 15:58

Frina, po naši izkušnji od včeraj menim, da je 100 g na osebo več kot dovolj + tisto, kar mislite, da boste dali gostom za popotnico.

 

 

 

barbara9

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2008 16:02

Sem nedavno naredila eno čisto enostavno pecivo s slivami, pa gre hudo dobro v promet. (recept s fotko kmalu sledi v bazo).

 

Iz biskvitnega testa kot za rulado, le da sem dodala še malo tekoče sladke smetane, sem spekla tortice, kar v modelu za muffine, s tem da sem v vdolbine položila papirnate košarice. Nekaj sem jih morala naložiti tudi na pekač, kjer ni vdolbin, ker je bilo mase preveč

Ko je bil biskvit skorajda čisto pečen, sem vzela pekač ven in s čopičem na debelo premazala vsako tortico s tekočino, ki se je skozi cedilko nabrala izpod sliv (te sem zmešala s sladkorjem, vanilijevim sladkorjem, cimetom in rumom). Mazala sem dva do trikrat, da je testo lepo vpilo. Potem sem na vrh naložila slive, premešane z naštetim, (izkoščičene, malo so tudi narazen popadale, a ni to nič hudega), vrnila vse skupaj nazaj v pečico in pustila pet minut, potem pa še 10 v izključeni pečici.

K vsaki tortici si je tisti, ki je žele, dodal še malo sladke smetane na krožnik, gre lepo zraven. je pa praktično, ker lahko to pecivo vsak je tudi z roko.

 

za 16 tortice sem anredila maso iz trh jajc, plus po dve žlici sladkorja na vsako jajace, moko približno enako, pa dve žlici vode in 1 dl tekoče sladke smetane (to sem dodala na koncu) ter malo olja (ko sem stepala jajca in saldkor).

 

testo je bilo zelo sočno že brez tekočine, rahlo.

 

mamamia

 

 

mamamia

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

19. maj 2008 16:34

mamamia koliko časa si pa cca pekla, predno si prvič ven vzela, hvala Petra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2008 16:53

Okoli 10 minut na 180 stopinjah.

Se vidi, ko biskvit malo naraste in postane čvrst, je gotovo. Potem tudi lepo vpija, sploh ko je še vroč in je pecivo potem res lepo sočno.

Če pa ima kdo raje bolj suho,  je dovolj, da na vrh samo položi slive. Je pa dobro, da se slive zmešajo s saldkorjem, cimetom in rumom vsaj kakšno uro prej, da se potem skozi cedilko dobro odcedijo.

 

Če se ti pa ne ljubi delat tortic, pa pride odlično tudi tako, da pečeš kot za rolado na primer, pa nadevaš slive kar po celem kosu biskvita. V tem priemru dodaš še eno jajce, če je pekač recimo tisti in pečice ali če ima kdo rad debeljšo plast bikvita. Tudi v tem priemru nadevaš slive po desetih minutah pečenja.

 

Mamamia

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

19. maj 2008 16:55

Frina, kot razumem boš imela kosilo in druženje po kosilu?!? Jaz bi se osredotočila bolj na raznolikost. Naredila bi od vsakega po eno vrsto... Nikakor ne 2 - 3 vrsti kvašenega. Kot si že omenila - madžarico, šubarice... Skratka, glej da bo kremasto, biskvitno, piškotno, praviš da bo potratna. Jaz bi tudi gledala na barvo in obliko - prelito s čokolado, temnen biskvit - srnin hrbet, kroglice. Še najbolj pomembno je, da si razporediš po dnevih kdaj se lahko kaj naredi. Kadarkoli pripravljam - recimo, za soboto - večjo peko, si napišem razpored po dnevih: torek - kroglice in suho pecivo, ki se ne peče sreda - masleno pecivo... pite četrtek - mađarica, boemi, šubarice petek - vzhajano testo /potica/, rolada... Za 40 ljudi bi jaz naredila približno 8 - 10 vrst peciva. Kako se že reče: "Od viška glava ne boli!" Uspešno peko ti želim! Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 19. maj 2008 16:56:41

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2008 13:00

A je to že bilo? Ker sta minila že dva tedna od topica.... Kaj pa klasične dalmatinske fritule? Funkcionira kot prigrizek k aperitivu in prigrizek na after-hours. So ultra simpl in neverjetno efektne. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. maj 2008 13:39

Hvala za nasvete, je pa  šele slaba dva dni od topica.  Kupila 3 kg orehov, v IS  so žarki. Našla rdeč ribez za marmelado, ki se bo popoldan skuhala.

Prigrizki se bodo ponudili naslednjo soboto.

F r i n a

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. maj 2008 13:49

Frina, letos za veliko noč sem delala kokosovo potico po spodnjem receptu in moji so bili tako navdušeni, da so rekli, da gre orehova lahko v pozabo.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4255

 

 

Lijana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. maj 2008 13:51

Točna ta je v načrtu.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti