Glukozamin

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2010 10:57

Regratov sirup pijem že tako in tako, sama se hecam, da bi me mama rada s svojimi domačimi zvarki v grob spravila, sem zadeta že zjutraj še preden grem skozi vrata. Imunal, regratov in smrekov sirup, trenutno mi zaradi anemičnosti cmari suho sadje v teranu, no, tole komaj čakam Sem prav vesela, da imam vsaj pred glukozaminom že dobro leto mir.

Loni Makaroni

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

23. feb 2010 11:18

[citat=--rimljanka--]

[citat=--zvezdica969--]Tudi jaz jih naročan v Angliji pa še brez poštnine je. So pa not same narvne sestavine tako da ne more škodovat, razen če je kdo alergičen na lupinarje(školjke). zvezdica969[/citat

Tole pa ne bo držalo.

[nagelj] rimljanka[/citat] Se strinjam. Saj tudi v mušnici so naravne stvari, pa vemo kaj se zgodi če jo pojemo ... masters

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2010 14:41

zvezdica969 je napisal/a:
Cila, kako pa pripraviš regratov sirup, tale je dober za čiščenje krvi in organizma, če ni skrivnost ali lahko napišeš. zvezdica969

Kar nekaj receptov je že v bazi.

http://www.kulinarika.net/recept/napitki/Regratov_med-4

http://www.kulinarika.net/recept/napitki/Regratov_med-3

http://www.kulinarika.net/recept/napitki/Regratov_med-3

http://www.kulinarika.net/recept/ozimnica/Regratov_med-

 

Moj je podoben, le da kuham precej manj časa in dam manj sladkorja, ker ne čakam, da se zgosti v med:

400 regratovih cvetov, 2 litra vode, 2 neškropljeni limoni, 2 kg sladkorja

regratove cvetove parkrat pretresem, da popadajo ven številne male živalice. Vodo zavrem, dam vanjo limonine lupine (sok prihranim za kasneje) in cele cvetove. Pustim počasi vreti 15 - 30 minut.  Precedim skozi gazo, ki jo na koncu še dobro stisnem. 

V precejeno tekočino dodam sladkor in kuham, da se primerno zgosti. 15 minut pred koncem kuhanja dodam še limonin sok.  Nato pa vroče napolnim v ogrete steklenice in jih zaprem z gumijastimi pokrovčki. Kljub temu, da sem svojevoljno zmanjšala sladkor od 3 na 2 kg, se sirup v kleti obdrži vsaj 2 leti.  Ko steklenico odpremo, jo je treba naprej hraniti v hladilniku. Litrska odprta steklenica v hladilniku zdrži vsaj 3 mesece.   Potem pa po 1 žlico, obvezno na tešče. Ne redčiti s čajem.

Cvetove je najbolj priporočljivo nabirati zjutraj, takoj ko se posuši rosa. Nabiram samo tiste, ki so se odprli nedavno - da so sredinske dlačice še stisnjene.

 

Pa še recept za čaj, ki ga lahko pijemo brez sladkorja. Prepisano iz že omenjene revije:

 

Čaj pri izrabi hrustanca

 

Pripravite si večjo količino mešanice regrata in brezovih listov: dva dela regrata in en del breze,.  Vsak dan spijte tri decilitre tega čaja. Pripravite ga na enak način, kot regratov čaj (glej recept spodaj).  Dobro je, da po dveh mesecih prenehate piti čaj za 10 dni, potem pa znova začnete dvomesečno kuro.

 

Regratov čaj

 

Zmešamo enake dele zelo drobno zrezanih ali zmletih korenin, listov in cvetov. za 1/4 litra vrele vode vzamemo 1 veliko žlico te mešanice. Čaj pripravimo kot preliv in pustimo stati dve uri. Pred uporabo ga lahko ponovno pogrejemo in po želji osladimo z medom. Čaj pijemo eno uro pred jedjo, po požirkih.

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 23. 2010 14:50

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

23. feb 2010 19:32

No, če se tako gleda te lahko tudi sladkor ali kaj drugega spravi. Dejstvo je to da enemu pomaga, drugemu ne. Za vsako bolezen rožca raste . zvezdica969

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

23. feb 2010 19:33

cila hvala za tvoj recept, vsekakor ga je za probat. zvezdica969

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti