Glukozamin

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 19. maj 2008 15:07 | ogledi: 8.448 | odgovori: 25

A, ima kdo izkušnje glede stranskih učinkov pri daljšem jemanju Glukozamina?

vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. maj 2008 16:42

Hvala. Moja mami ga jemlje eno leto in ne, nima nikakršnih zgoraj omenjenih težav, so ji pa izginale težave z obollimi sklepi - ima osteoporozo. Vendar je sedaj opazila na sklepih prstov na roki, kot da bi ji začel rastit hrustanec - mislim, tako, pretirano rastit. Zanima me, če je morda kdo opazil enako posledico. lp, vanjatajnsek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. maj 2008 21:52

Vanja, katero vrsto tablet pa je tvoja mama? Med seboj se kar precej razlikujejo. Mojemu možu, ki ima obrabo kolka, so ene povzročale bolečine v vseh sklepih, potem pa je zamenjal proizvajalca in zdaj je v redu. Bom pogledala na škatlico, katere ima, ok?

 

 

jasna

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. maj 2008 23:09

Čao, jaz ga jemljem eno leto. Bolečine v kolenih res niso izginile 100%, je pa neverjetno boljše, lahko normalno hodim, tudi navzdol gre brez hudih bolečin. Priporočil mi ga je terapevt v toplicah, kupujem ga v lekarni, brez recepta se dobi samo ena varianta kapsul+tablet. Lep pozdravček, S.

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

20. maj 2008 7:39

Pozdravljene, Tudi jaz jemljem glukozamin že nekaj časa (pred tako sedaj množično reklamo),delno pomaga pri tistih, ki nimajo še tako velike obrabe. Ortopedinja mi je priporočila 3 mesečno kuro in nato nekaj časa ne nato pa spet vse ponoviš.(3x 1 kapsulo)Jaz jih vzamem v enem odmerku vse 3 skupaj. Pričakovati ne vem kak uspeh je utopija, je pa stanje boljše in glukozamin se lahko kupi v lekarni in pa v zelišnih trgovinah glukozamin na hemeopatski bazi med seboj pa sta podobna. s.marinka4

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

20. maj 2008 8:12

Živjo! Tudi moj mož je opravil doslej tri terapije z Glukozaminom in moram reči, da sva oba zelo zadovoljna. Na začetku je pri prvi kuri imel strašne bolečine v kolenih (ki so njegova kritična točka), sedaj pa je bistveno bolje. Vem pa, da je moj oče našel eno bližnico in mu je zdravnik predpisal glukozaminski prašek, mislim da se imenuje Donna ali nekaj takega, pa je imel potem strašanske težave z ledvicami. Zato tvoji mami priporočam, davzame tablete, ki jih brez recepta kupiš v lakarni. Je taka bela škatla s svetlo modro nalepko, proizvajalca e vem, dobi pa se tudi mazilo iste vrste, ki pomaga pri bolečinah. Glede stranskih učinkov: moj mož jih zaenkrat nima, je pa es, da se moraš držati navodil farmacevtov in vmes OBVEZNO delati najmanj enomesečne pavze. Upam, da sem kaj pomagala in lep pozdrav, helenag

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. maj 2008 9:13

Čao, ja, tudi jaz jemljem tega, v beli škatlici z modrim napisom. nisem pa naredila nobene pavze, oziroma eno sem, pa je bilo hitro slabše in sem začela nazaj jemat. Stranskih učinkov zaenkrat še ni, je pa potrebno bolj pazit na raven sladkorja oz. če že imaš povišan krvni sladkor, se te tablete odsvetujejo. Lep pozdravček, S.

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

21. maj 2008 18:29

Jaz se trenutno mažem z mazilom,pa je rekel zdravnik da to ni bogvekaj,da so kapsule neprimerno boljše.K bom prenehala s drugimi zdravili,bom začela s temi,ker me ful kolena bolijo. mesni

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

20. feb 2010 12:52

Vanja, tudi moja mama ga jemlje za isto stvar kot opisuješ pa nima nobenih problemov in je zelo zadovoljna. Jemlje pa SUPERFLEX3 150 tablet vsebuje škatlica- je modro bela škatlica. Jaz jih pa preventivno eno na dan, če ne se priporoča dve na dan je pa tudi treba dosti tekočine pit vsaj dva deci na uro. zvezdica969

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

20. feb 2010 14:10

Pozdravljeni, Tudi jaz sem ga začela uporabljati že veliko pred to tako opevano reklamo. Rezultat: moja kolena so sicer boljša kot pred uporabo, nikoli pa ne bodo čisto v redu. Tudi ortpedinja se strinja z uporabo glukozamina, jemljem jih 3x1 na dan; ponavadi vse 3 zjutraj in to od 6-9 mesecev potem pa vmes naredim pavzo.Sedaj na pomlad bom spet začela, da bom do aktivne hribovske sezone "ulafana". LP s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti