Por - skladiščenje

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 19. maj 2008 13:38 | ogledi: 6.030 | odgovori: 5

Iz vrta sem prinesla poslednja pora, ki sta, milo rečeno, ogromna. Kako naju ju shranim za nadaljno uporabo. Skrinja?

hvala

Tina

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

19. maj 2008 14:32

Jaz por lepo očistim in dam v skrinjo. Vrečke zavarim, da se skrinja ne navzame vonja. Jeseni ga dam tudi po malih vrečkicah zraven druge jušne zelenjave in se zelo dobro obnese. Pa tudi več mesecev se ohrani. špelči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. maj 2008 17:01

Včasih naredim mešanico pora, korenja, peteršilja in malo zelene, vso zelenjavo na drobno naribam, in imam čez zimo za zelenjavne juhe ali  kot dodatek omakam.

Imam pa por, večinoma drobno sesekljan, tudi posebej pakiran v vrečkah. Je kar hvaležna vrtnina za zamrzovanje. Mamamia

mamamia

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

19. maj 2008 17:12

tudi mi por zmrzujemo in je dober tako kot svež ledenka

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

20. maj 2008 13:08

Pri nas je por zelo priljubljen. Vsako jesen ga veliko spravim v skrinjo. Nekaj ga očisčenega pustim celega oz. pustim cele liste, kar potem porabim za v juho. Večino ga narežem na 1 do 2 cm velike koščke in po primernih porcijah spravim v PVC vrečke in jih zavarjene dam v skrinjo. To potem porabim za porovo juho, ki jo imamo pri nas vsi zelo radi, nekaj pa za v mineštro. Tako uporabim tudi obeljene dele. Zelo dobro se obnese in tudi letos sem ga veliko nasadila. Če ima katera kakšen dober recept za uporabo pora, se priporočam! Še to - pora pred uporabo potem ne odtajam, ampak uporabim kar zmrznjenega. lp tibe

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

20. maj 2008 13:13

Jest por uporabljam tudi za v kitajsko ponev, narezan na 2 cm dolge lističe.Drugače je pa meni narezan v zaprti plastični posodi v predalu zerno"n"fresh zdržal 4 mesece, pa verjetno bi še kaj dalj če ga nebi porabila. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti