Žolčni in ledvični kamni

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

tema odprta - 19. maj 2008 7:50 | ogledi: 14.343 | odgovori: 12

tole je nekulinarična tema vendar bom dala pod zdravo prehrano,saj gre za zdravje.,,,

torej ultrazvok je pokazal kar lep kupček žolčnih kamnov in malo manj ledvičnih,vendar so slednji pri meni bolj boleči,...

zanima me kakršen koli nasvet tistih ki ste jih imeli ali tistih ki z njimi še hodite okoli glede prehranjevnja,...

po nasvetu zdravnika sem opustila mastno hrano,jajca,nekaj vrst mesa,...to so mi svetovali za žolčne kamne,...

kaj pa pri ledvičnih????

vsak nasvet je dobrodošel,saj sem do sedaj jedla vsega po malem in imam normalno težo in sem živela dokaj zdravo,športno,brez cigaret in alkohola,..

zanima me tudi glede zdravljenja in odstranitve saj sem dobila samo napotnici za operaciji nič pa kam kako ali h komu,..(tako pač deluje naš ZD,)

Za žolčne se bom najverjetneje odločila za sanatorij v Rožni dolini,vseeno pa me zanimajo vaše izkušnje

Kam pa za ledvične razen poliklinika Lj še nisem našla,tudi tu bi me zanimale vaše izkušnje ali pa samo mnenje,vse je dobrodošlo,...

hvala in upam na vsaj kakšen odgovor,...

anaeva

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. maj 2008 7:55

Anaeva, za ledvične kamne lahko poskusiš z brezovim čajem (listi se nabirajo ta čas). Pripisujejo mu lastnosti čiščenja ledvic ter odpravljanja kamnov. Glede na naše izkušnje, bi bilo vredno poskusiti. lp robida

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. maj 2008 9:15

Robida je napisal/a:
Anaeva, za ledvične kamne lahko poskusiš z brezovim čajem (listi se nabirajo ta čas). Pripisujejo mu lastnosti čiščenja ledvic ter odpravljanja kamnov. Glede na naše izkušnje, bi bilo vredno poskusiti. lp robida
če prav razumem,liste naberem,posušim in iz tega potem pijem čaj,... zanima me ali liste skuham ,ali samo prelijem z vročo vodo ali liste potopim v vročo vodo in za koliko časa,...ter kolikšno naj bi bilo razmerje med vodo in suhimi listi,ter koliko tega čaja je potem priporočljivo piti na dan,teden,... brezo imam na vrtu,vendar o zdravilnih učinkih le te pa ne vem total nič,zato bom hvaležna za vsako informacijo,... anaeva

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

19. maj 2008 9:20

Svetujem ti pregled na Bledu v diagnostičnem centru. Po mojih izkušnjah je najboljši dr. Kolar. Popila pa sem tudi litre koprivinega čaja. Kamni so izginili, pa se spet pojavijo. Obstojajo pa tudi kapsule, ki topijo ledvične kamne ROWATINEKS na bel recept, vsaj mislim tako. Žolčni kamni pa najbrž bodo morali ven kako drugače. Veliko sreče ti žalim in lep pozdrav! tarčica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. maj 2008 9:32

Priprava čaja iz brezovih listov: 2 zvrhano polni čajni žlički posušenih (zdaj lahko tudi svežih) brezovih listov prelijemo s 1/4 l vrele vode in po 10 min precedimo. 3x dnevno spijemo po eno skodelico mlačnega čaja. Čaj iz brezovih listov je eden najboljših diuretikov. Njegovo delovanje je blago, ne draži in ne poškoduje ledvic. Mnogokrat ga predpisujejo bolnikom, ki se jim zapira voda, čaj pa iz telesa odstranjuje samo seč. Pomagal naj bi tudi za odstranjevanje kamnov iz mehurja in ledvic. Povzeto po Veliki knjigi o zdravilnih rastlinah M. Pahlow. Anaeva, brezove liste se nabira od maja dalje, ter suši na senčnem in zračnem mestu.Pravijo, da so maja najbogatejši na učinkovinah, zato se držim tega meseca. Čaj včasih pomaga tudi otrokom ob močenju postelje. lp, Robida robida

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. maj 2008 9:47

hvala lepa,še danes grem natrgat,saj jih je dež prav lepo opral,... Anamarija tudi tebi hvala,sem prebrala vse,sem tudi že vse pomešala,zato si bom sedaj vse spisala po stolpcih,ker imam oboje kamne bom poskusila nekaj skombinirati,oboji pa bolijo kot sam satan,... ker se zraven zdravim še na onkologiji in ginekologiji se mi bo itak kmalu zmešalo in samo upam da ne pristanem v norišnici,saj me ni nikoli nič bolelo in sem vedno zdravo živela,.... hvala anaeva

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. maj 2008 13:33

Kako izgleda zvrhano polna, čajna žlička sveži, brezovih listov - ne, ne zaj.... mislim, res mi ni jasno. Tudi jaz imam namreč težave z ledvicami - pesek, in doma na vrtu mi raste krasna breza. Če lahko še povem - meni je blazno dober diuretik Fructalov breskov sok - včasih se mi zdi, da še do želodca ni prišel pa že letim na WC in zdi se mi, da gre ven dvakrat toliko, kot je šlo not Morda še to - meni spravi pesek in kamenčke naprej terapija z reikijem - tri cca 25minutne terapije in začne se premikat - sicer se je težko zavesto odločit za to, ker bolečine so pa res ubitačne. Ampak pol je pa - vsaj pri meni - kakšni dve leti mir. vanjatajnsek

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. maj 2008 13:52

na primer tako, da jih zrežeš, če so sveži ali zdrobiš suhe lp robida

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

19. maj 2008 17:21

Anaeva, za ledvične kamne probaj s čajem iz kopriv. Jaz sem imela hude probleme, nič mi ni pomagalo, potem pa sem se vzela v roke, spila vsak dan približno tričetrt do enega litra čaja in zdaj že več kot leto dni nimam problemov. Je pa res, da zelo pogosto naredim nekajdnevno kuro iz tega čaja. Kopriva ima veliko dobrih in zdravilnih učinkov, le bolj doma se moraš držati, kadar jo piješ, ker te pogosto tišči na vodo. Še en nasvet, ki mi ga je dala moja babica in se ga že dolga leta držim. Razen predlanskih ledvičnih kamnov z zdravjem nimam problemov in verjamem, da k temu veiko pripomore spodnji nasvet. Zjutraj na tešče med zobmi žvrkljaj sončnično olje in ga po dvajsetih minutah izpljuni v wc. Približno 20 minut naj bi se žvrkljalo, ker v tem času olje pobere strupe iz telesa, vendar ni nič narobe, če ga "valjaš" po ustih manj časa. Preverjeno deluje, saj se po tem, ko izpljunem olje, počutim prerojeno. Želim ti, da premagaš vse bolezni, ki so se spravile nadte in da zaživiš brez teh skrbi. seherezada

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

20. maj 2008 9:03

Jaz sem pred trinastimi leti imela ledvične kamne, ki so mi jih razbili v Diagnostičnem centru Bled. Tam sem bila tri dni. Najbrž sem si jih nakopala na grbo, ker sem popila premalo tekočine (pribl. en liter ali manj). Prepovedali so mi tudi pitje gaziranih pijač. Od takrat nimam več težav, tako da bo že nekaj na tem. Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti