Makaronovo meso

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. mar 2011 18:21

Mojster I. Ivačič ima v svoji knjigi (ki je pri meni še vedno krepko na prvem mestu med kuharskimi) tudi recept za polpete in kuhanega mesa. Delala jih še nisem, pa tudi ne mika me preveč  .

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

2. mar 2011 18:25

Vedno "recikliram" govedino iz juhe in vedno znova ugotavljam, da nekaj malega se pa še da iztisnit iz nje

Govorim o okusu.

lp

mzm

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. mar 2011 18:40

Kar sem imel čast degustirat te 'reciklaže', je bilo vse po vrsti ena hudo žalostna žagovina. Razen tega je to meso iz juhe enostavno predobro okisano in je pravi greh, da ga tako brez milosti uničujete. ;)

Ko sem malo preletel to staro temo, sem opazil, da vse po vrsti zalivate z vodo. Naslednjič poizkusite z mlekom.

 

Sergej

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. mar 2011 18:50

Sergej C je napisal/a:

Kar sem imel čast degustirat te 'reciklaže', je bilo vse po vrsti ena hudo žalostna žagovina. Razen tega je to meso iz juhe enostavno predobro okisano in je pravi greh, da ga tako brez milosti uničujete. ;)

 


Sergej

Sem mislil napisat isto.

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

2. mar 2011 19:10

Jej ti okisano meso brez čebule , pa brez jajc,  hudo žalostna reč, vam povem.

Že nista na pravem koncu probala

Tudi mi ne zalivamo z vodo, ampak z vinom in brez moke. Sem pa bolonjsko omako zadnjič najprej zalila z mlekom, po pol ure še z vinom, odlično.

lp 

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. mar 2011 19:36

, tole z mlekom je pa zame čisto nekaj novega. Tudi v kuharici še nisem zasledila tega. No, ko bom prvič delala makaronflajš, bom zalivala z mlekom. In sporočila rezultat.

 

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. mar 2011 19:47

naor je napisal/a:

, tole z mlekom je pa zame čisto nekaj novega. Tudi v kuharici še nisem zasledila tega. No, ko bom prvič delala makaronflajš, bom zalivala z mlekom. In sporočila rezultat.

 



naor

 

http://www.kulinarika.net/recepti/4360/omake/ragu-bolog

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. mar 2011 19:55

Je že v beležki. Hvala, Nola!

 

naor

neznan uporabnik

2. mar 2011 20:08

Aja, stara teta je osnova makaronflajša iz menze. Vegeta ji je blo ime pa še danes na to sliši.

 

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 10:00

elaphus je napisal/a:

Mojster I. Ivačič ima v svoji knjigi (ki je pri meni še vedno krepko na prvem mestu med kuharskimi) tudi recept za polpete in kuhanega mesa. Delala jih še nisem, pa tudi ne mika me preveč  .

lp

cervus
Take polpete, kot jih poznam jaz, se vedno dela iz kuhane govedine. Doda se še v mleko namočen kruh, jajca, sol, poper in petršilj in seveda prepraženo čebulo. Jih pa bolj malokrat delamo, ker meso iz juhe pojemo takoj po juhi, če pa slučajno ostane pa s kisom in čebulo, včasih tudi s fižolom. JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti