Makaronovo meso

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

tema odprta - 5. nov 2002 12:21 | ogledi: 48.802 | odgovori: 31

Zdravo

Zanima me kako vi pripravite polivko za Makaronovo meso

Lep pozdrav Mexo

neznan uporabnik

5. nov 2002 13:01

Zdravo Gregorm Ali želiš z mletim mesom ali z mesom narezanim na koščke ?? megi

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

5. nov 2002 13:41

Zdravo Najprej prepražim čebulo, dodam sesekljam česen nato mleto meso (mešano: goveje in svinsko), ki ga med mešanjem prepražim. Dodam začimbe: lovor, origano, baziliko, paradižnikovo mezgo, sol, poper v zrnju. To dušim na šibkem ognju uro do ure in pol, občasno premešam in pomalem zalivam z vodo, samo toliko, da se ne presuši. Nato potresem z žlicko moke, premešam in dolijem toliko vode, da je vse meso prekrito. Premešam in pustim prevreti, nato izključim kuhalnik. Vedno kuham v večji količini.Nato porazdelim v plastične posodice in zamrznem. Ta omaka je zelo dobra tudi za njoke. Seveda ne pozabite na parmezan, še boljši pa je svež nariban sir. Pa dober tek!

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

5. nov 2002 16:03

Zdravo Megi zanima me za meso v koščkih. Kot vidim pri Mariji ne uporablja nič paradižnika in druge zelenjave. Kaj pa na primer korenček. Želim si tako Makaronovo meso kot ga delajo v menzah... Ker ko ga delam sam ima drugačen okus.. Hvala za odgovore.. LP Mexo Gregor Medvešček

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

6. nov 2002 7:14

Potem si pa kupi konzerve! Lp Suzana.

neznan uporabnik

6. nov 2002 7:21

Makaronovo meso na način menze: prepražiš kar nekaj čebule, dodaš meso in dušiš in dušiš (vmes dodajaš malo vode)...., nazadnje posoliš, dodaš paradižnikovo mezgo, rdečo papriko, moko, male podušiš zaliješ z vodo ali juho kakor gosto pač želiš, to naj se "tensta" še cca 30 min, pa je jed gotova. Upam da ti je bilo v pomoč megi

petrusa  

član od: 8.10.2002

sporočila: 4

6. nov 2002 7:47

Živjo moja mami pripravlja makaronovo meso takole: najprej prepražiš veliko čebule in dodaš narezano meso. To dolgo dušiš, da se zmehča. Nato dodaš moko, paradižnikovo mezgo, majaron, lovorjev list, sol in poper in če je dobre volje še nariban korenček. Zaliješ z vodo in pokuhaš. To je a la menza. jaz ga pripravljam pa takole: najprej prepražim čebulo in dodam na majhne koščke narezano govedino. Papriko narežem na trakove in jo dodam, ko je meso že spustilo vodo. Nato dodam še česen, da malo zadiši in na kocke narezan svež paradižnik. Vmes zalivam z vodo in na polovici kuhanja dodam origano in baziliko (vmes seveda sol in poper). Omaki ne dodam moke, ampak jo podušim do gostega. lp petra

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. nov 2002 7:54

V kuharski knjigi Sončna kuhinja sem našla recept za bolonjsko omako, ki je fantasticna. Vsaj pri nas doma so vsi navdušeni nad njo. 50 dag mletega mesa 30 dag paradižnika 1 čebula 1 korenček nekja listov zelene poper bazilika, origano, sol 1 dcl vina (belega ali rdečega) malo olja Na olju popražim čebulo, dodam na kocke narezan korenček in drobno narezane liste zelene. Še malo popražim. Dodam meso in pražim, da spremeni barvo. Posolim, popram, dodam vino, baziliko in origano. Pokrijem s pokrovko in dušim nekaj minut, nato dodam paradižnik (včasih na kocke narezanega, kot ga imam pripravljenega za sataraš, včasih že spasiranega in rahlo prekuhanega), ponovno pokrijem in dušim pol ure. Po potrebi dolijem malo vode, če je preveč suho.

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

6. nov 2002 8:34

Hvala vsem! Bili ste v veliko pomoč. Lep pozdrav Mexo Gregor Medvešček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 13:09

A ima še kdo kakšen predlog? Drugače pa je bolonjska omaka iz sončne kuhinje res bajna. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2006 13:25

Jaz najprej opečem meso, narezano na majhne koščke, da je lepo rjavo, in ga dam na toplo. Na isti maščobi potem na majhnem ognju pražim čebulo, ko ta uplahne, zalijem z malo vode, dodam strt česen, malo posolim in popram, zalijem še z malo mlačne vode in nekaj minut pokrito dušim. Potem vrnem v posodo še meso in ob občasnem zalivanju z mlačno vodo ga dušim do mehkega, vmes enkrat pustim, da vsa tekočina povre in ostane na dnu posode samo maščoba. Potem znova zalijem z malo vode in dušim naprej. Ko je mesto skoraj čisto mehko, ga potresem z moko, premešam, zalijem z nekaj žlicami domačega kečapa, ponovno premešam in potem zalijem z vodo, zgolj s toliko, da je omaka gostljata. Ko zavre, začinim do konca, torej še solim, popram, po potrebi dodam še malo česna, ugasnem ogenj in pustim na plošči, da se jed "umiri". To je ena tak domača varianta, če se mi ljubi zrežem še malo peteršiljeve korenine in dodam med dušenjem čebule, kaj drugega pa ne, ker moji potem vihajo nosove. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti