Madeži od rdečega vina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. sep 2016 6:32

Pred leti sem bila prisotna, ko so na sveže polito vino na steno in tapison polivali radensko, učinkovito. Poskusi, nič te ne stane.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. sep 2016 7:50

_čebelica_ je napisal/a:
Je možno s čim odstraniti dva dni star madež od rdečega vina na beli steni ali bo potrebno pleskanje? Kakšna zamisel? :D

_čebelica_

 

 

marju je napisal/a:
Madež namaži z vanishem, pusti delovati par minut, nato pa v stroj. 


marju



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05. 2016 07:50

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. sep 2016 9:04

Marju, malo si nam popestrila sivo jutro, steno bo bolj težko stlačila v pralni stroj. Jaz se vsake take stvari lotim preudarno in počasi. Najslabši scenarij, v tem primeru beljenje stene, bi pustila za takrat, ko bi vse ostalo odpovedalo. Počasi in nežno bi s čisto krpico, namočeno v raztopino vode in sode bikarbone podrgnila po madežu in to večkrat. Potem bi to ponavljala nekaj dni. Se sliši čudno, ampak vztrajnost se dostikrat splača. Nenazadnje pobeliš še vedno lahko, ne boš naredila neke škode. Vseeno pa bodi nežna, z grobim drgnjenjem boš dosegla ravno nasprotno kar želiš, še večji, grd madež.

 

naor

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

5. sep 2016 21:28

Sem našla nasvet na eni angleški strani in deluje! Zmešaš 1dl varekine in 1dl vode in obrišeš steno. Vse je šlo dol, še sama nisem mogla verjet:)

_čebelica_

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. sep 2016 21:39

No fino, da si sporočila, si velja zapomniti.

 

naor

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

9. sep 2016 15:19

Eni,  moji znanki   je ravno tako vino  špricnilo po steni, je nad flekom zabila žebliček in nanj obesila okvir.  To je umetniška slika je rekla.

Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti