Magična kroglica za pranje perila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2009 16:53

Ej tamala69: ...Keramika v stiku z vodo pospešuje molekularno gibanje in zaradi tega olajša prodiranja v tkanine. Čistlna moč, ki iz tega izvira, oslabi površino umazanije, ki jo zaradi tega z lahkoto odstranimo brez uporabe detergentov....

če se pospeši molekularno gibanje, pomeni da se temperatura zviša ( to se da preverit s termometrom ), pa nobena keramika to ne more naredit

...Keramika v stiku z vodo pospešuje molekularno gibanje in zaradi tega olajša prodiranja v tkanine. Čistlna moč, ki iz tega izvira, oslabi površino umazanije, ki jo zaradi tega z lahkoto odstranimo brez uporabe detergentov....

tole je pa tudi nesmisel: prodiranje česar v tkanine, a vode ( to je nesmisleno ), tole z slabljenjem površine umazanije ne pomeni nič.

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2009 16:58

ja elaphus, napolni kad z mrzlo vodo, not se vleži in daj kroglico, bo pospešila molekularno gibanje in bo voda topla, glej, da je pravočasno izvadiš, da ne boš kuhana

ežoj

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

13. mar 2009 17:01

Ežoj prosim, ne se jezit. Pol je pa krogla res "nateg", kot sem že prej napisala. Če ni fizikalne razlage.... Poizkusila bom pa vseeno, sem trmasta. tamala69

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

13. mar 2009 17:05

ežoj je napisal/a:

ja elaphus, napolni kad z mrzlo vodo, not se vleži in daj kroglico, bo pospešila molekularno gibanje in bo voda topla, glej, da je pravočasno izvadiš, da ne boš kuhana

ežoj
Pa še nasmejala sta me - OBA Elaphus, pa sporoči, kako bo uspelo kopanje v dvoje... s kroglo. tamala69

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2009 17:09

Tamala69, bo kopanje v troje - še gumijasta račka bo not. Upam samo, da ji molekularno gibanje vode ne bo škodovalo.

LP

cervus

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

13. mar 2009 18:09

Ojej, kake mate. Se vidi, da je petek 13.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. mar 2009 20:00

Ej jej, jej, elaphus, pa moraš imeti res velika usta, da to kroglo noter zatlačiš! mater, to ne delaj, ker jih boš raztrgala.

Ežoj, škoda da nimam banje in bi se s kroglico kopala, heheh Mislim, da bi tudi uživala, hihi........:):):)

 

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2009 20:31

Elaphus, ravno sem se spomnila, da tistih produktov iz silikona, ki stanejo 25 EUR ni priporočljivo uporabljati v kadi, polni vode...ups, smetim Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2009 21:28

Kyara je napisal/a:

Ej jej, jej, elaphus, pa moraš imeti res velika usta, da to kroglo noter zatlačiš! mater, to ne delaj, ker jih boš raztrgala.


Kyara

 

Ja no, kyara, sem upala, da prodajajo tudi manjše krogle - če imajo zelene in oranžne, ni vrah, da imajo tudi večje in manjše......

 

Hm, Vendelinca, jaz govorim o gumijasti rački in ne o silikonskem produktu za 25€... moram priznati, da mi je cena zelo previsoka, poleg tega so mi račke nasploh bolj všeč kot "produkti" - pa čeprav so iz silikona....

lp

cervus

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. mar 2009 11:19

Mater... me bodo še iz službe vrgli, ko se režim med delovnim časom..take ste naklepali.. Fakti bruti so taki, da tale kugla ni nateg, vsaj v tistem delu ne, da rabiš manj praška, če jo dodaš v pralni stroj (znani in večkrat omenjeni efekt butnskale a ne). Vse ostalo o sončni energiji je pa po moje čisto navaden lari fari, zato da se zadeva malo lažje prodaja, predvsem pa za ceno ki jo ima. Po opisu sodeč, kako zadeva izgleda, bi rekla, da ta "keramika, ki ob stiku z vodo pospeši molekularno gibanje" ne pomeni nič drugega kot to, da se voda med kroglicami , ki so, če prav razumem ujete v večjo kroglo, dodatno zvrtinči, ta energija pa pomaga odstranjevati umazanijo. Ker nisem imuna na take zadeve, sem pa po rojstni lokaciji malo genetsko škrta, sem si svojo magično kuglo kupila kar v KIK diskontu - dobiš dve za en evro. Gre v bistvu za votlo kocko, oblečeno v plastiko in z zaobljenimi vogali, naj bi bila magnetna, dobra pa tudi za v pomivalni stroj, ker naj bi spremenila neki naboj vode in naj bi se manj kamen usedal. Je pa fajn težka in in kar dobro buta po stroju, v pomivalcu imam pa zataknjeno v košarico da ne ropota. In glej šmenta - dejstvo - praška dajem manj, mehčalca sploh ne (razen ko hočem da mi perilo diši) in je ravno tako dobro oprano, posoda pa tudi ni flekasta. Na sonce pa kock ne dajem, kaj pa če se sončna energija stepe z magnetnim nabojem in mi bo zadeva crknila Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti