Magična kroglica za pranje perila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. nov 2010 16:07

proxima je napisal/a:
Zato so strokovnjaki že razvili pralno mantro , ki je seveda strogo individualizirana in jo izračunajo na podlagi rojstnega datuma in še nekaterih podatkov, tako da jo vsak zamrmra v prekat za perilo, preden pritisne na gumb start, in perilo se opere prav tako dobro kot s pralno kroglico.
lp, proxima

Ali lahko o tem napišeš kaj več, prosim? Me zelo zanima, ker so pralne kroglice zelo drage. Ali ti to mantro napišejo strokovnjaki ali si jo moraš, na podlagi njihovih navodil, napisati sam? In rojstni datum katere osebe velja? Tiste, katere zaflekane cote pereš ali tebe osebno (oz. tistega, ki pere)? In, če so naenkrat v pralnem stroju oblačila treh ali štirih oseb, ali to pomeni, da odmrmraš tri oz. štiri mantre???? Koliko je dolga ena mantra? Tri kitice? Več? Manj? Če si kupila cote v tujini, ali velja mantra, zamrmrana v slovenščini?

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav!

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. nov 2010 16:25

Ne vem, ker sem začela gledati nekje na sredi, se mi pa zdi nelogično, da bi pred pranjem mrmral tri ali štiri mantre naenkrat, po mojem bi se v tem primeru polje pralne mantre zafecljalo in bi to slabo vplivalo na proces pranja. Bom skrbno gledala televizijo, čim zasledim ponovitev oddaje, bom sporočila. Sicer bo pa tudi objavljeno na wikipediji (samo da napišem press). lp, proxima

TinchyR  

član od: 17.11.2010

sporočila: 4

29. nov 2010 16:32

tudi mi imamo to kroglico in za enkrat se je super izkazala! v pralni stroj damo dve kroglici in še mehčalec. perilo je vedno čisto in lepo diši. tako da mislim, da je kar vredu stvarca ti dve smo prejeli kot nagrado. drugače so pa res kar drage. lp, Tinchy TinchyR

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

29. nov 2010 21:18

Pozdravljeni Hvala vam za odgovor in mnenja ki ste mi jih napisali.Bom še mal premislo glede nje,če se bom odloču za nakup al ne.Če ne bom kr ostal pr Arielu,Daschu in Persilu,ter dodatkom Vanisha:).Če se odločim za nakup vam sporočim. Hvala še enkrat. Lp Miele Miele

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

21. mar 2011 14:39

Pozdravljene! Za darilo sem dobila pralni kroglici(zeleni).Pri pranju belega perila mi ostanejo madeži od kroglic.Perem pa na 60 stopinj. Prosim, za nasvet! Hvala in lep pozdrav! bios

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2011 14:51

Vrni se na prašek ,

ali pa proximo vprašaj, če je že dočakal ponivtev oddaje o mantri.

 

mamamia

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

16. avg 2012 16:33

Od zadnjega posta je leto in pol. Sporočam, da mi je hči kupila zeleno kroglo, po branju tega foruma sem jo "zašraufala" kje in za koliko: Spar, znižana s 15€ na 7,5€. Perem en teden z njo, ne vidim nekega bistvenega učinka, praška pa itak dajem malo in dodajam kis.

A mislite, da je krogla ponaredek????

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. avg 2012 20:20

Ne, krogla zanesljivo ni ponaredek. Krogla deluje natanko tako, kot lahko.

Sonja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

16. avg 2012 20:30

Upam, limnol, da me nisi resno vzela, namreč, ko sem brala celoten forum in poste, stare 4 leta, sem se na glas smejala. Res ni meja za človeško naivnost. Mojo hčerko je koštala samo 7,5€, cene izpred 4 let pa....hm.

No, ja, kakor komu paše.

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. avg 2012 6:14

Če že imate te krogle, ne jih metat stran, dokler ne bodo razpadle.  Kar v stroj z njimi, s primerno količino pralnega praška seveda. Delovale bodo vsaj mehanično, robovi bodo rahlo drgnili po tkanini, sama krogla pa ustvarjala prostor med prerilom, zaradi česar se nekaj bolje spere.  Takole ene 2 do 3 krogle na stroj bi se že morale kar poznati in potem se količina praška resnično lahko zmanjša.

Sama imam še vedno stare hopla-hop kroglice, ki so navedbe v takratnih reklamah docela upravičile, je pa bilo pošteno povedano, da je njihovo delovanje mehansko in ne čudežno.

 

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti