Skutino-jabolčno pecivo

neznan uporabnik

tema odprta - 5. nov 2002 10:13 | ogledi: 29.103 | odgovori: 9

Prosim za pomoč !

Rada bi recept za skutino-jabolčno pecivo. Gre tako nekako: biskvit, skuta, jabolka...

Moji doma so ga namreč jedli na nekem obisku, bil jim je neznansko všeč,

pameten pa nebeden ni bil, da bi vprašal za recept.

Zato prosim Vas obiskovalce te spletne strani za pomoč.

Hvala

megi

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

5. nov 2002 10:30

Megi, povej samo, ali je bil biskvit res biskvit (rahel) ali je bila osnova podobna piti? Recept za pito imam (dobis jutri), za prvo rec pa ne in se prav tako priporocam. Podobno rec - biskvit, jabolka, skuta- sem jedla v Prekmurju in sem bila navdusena. Bilo je rahlo, socno, zelo okusno ! LP, S

neznan uporabnik

5. nov 2002 10:46

mislim, da je biskvit rahel oz. krhek, nisem pa sigurna, prosim pošlji recept Hvalaa Suzika lp megi megi

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

5. nov 2002 12:42

Ne vem ce je to to kar isces. Med svojimi recepti sem nasla naslednje: Sestavine: 30 dag moke 1 jajce 15 dag sladkorja 20 dag margarine 2 veliki žlici mleka 1/2 pecilnega 1 vanili 250 g skute pol lončka kisle smetane 3-4 naribana jabolka (srednje velika). Priprava: Zmešamo moko, jajce, pecilni, sladkor, vanili, margarino in mleko. Zmes položimo v dobor namaščen pekač, premažemo s skuto in kislo smetano. Na vrh pa potresemo naribana jabolka in damo peči na 180 C in približno 45 min. Sama pečem v tortnem modelu. Ponudi se ohlajeno. Nasla sem tudi jabolčno pecivo s smetanovim prelivom, ki ga sama zelo obozujem. Ce želiš ti ga posredujem. Carmen

neznan uporabnik

5. nov 2002 12:59

Carmen prosim pošlji ga ! Hvala megi

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

5. nov 2002 13:37

IZVOLI. Sestavine uporabljaj jih v tem zaporedju in bos tocno vedela kdaj kaj dodati. 250 g moke 150 g masla 1 jajce 50 g sladkorja 1 vanili 3 jabolka sok 1 limone 2 jajci 1 rumenjak 60 g sladkorja 1 žlička cimeta 2 dl sladke smetane sladkor v prahu za posip Potek: 1. Z maslom namastimo tortni model in ga postavimo v hladilnik, da se maslo strdi. 2. V skledo damo moko in koščke mrzlega masla in gnetemo z rokami. V sredino naredimo jamico. Jajce razžvrkljamo z 1 žlico mrzle vode. Damo v jamico skupaj s sladkorjem, vanilijem in ščepcem soli. Zgneti v gladko testo. Oblikuj v kepo, zavij v alu folijo in za 20 min. postavi v hladilnik. 3. Medtem olupi jabolka in jih narezi na osmine. Jabolčne rezine pokapljaj z limono in postavi na hladno. Razžvrkljaj 2 jajci + rumenjak + sladkor. Dodaj cimet in smetano ter premešaj. 4. Testo razvaljaš od 2-3 mm debelo in z njim obložimo tortni model (dno + stene). Postavi v hladilnik za 30 min. Pečico segrej na 170 C. Na ohlajeno testo v tortnem modelu zložimo jabolka in prelijemo s smetanovim prelivom in damo peči. Pečemo od 45 - 60 min. in še toplo postreži s sladkorjem v prahu. P.S. Sicer je videti zamudno ampak med tem ko vedno dajes v hladilnik imaš vedno naslednji potek tako da hitro mine. Upam, da bo tudi tebi všeč tako kot vsem mojim domačim. Lahko javiš kako boš zadovoljna sama Carmen

neznan uporabnik

6. nov 2002 14:50

Pozdravljene! Vidim da se pogovarjate o jabolčnih zadevicah. Tudi jaz imam recept za nekakšno jabolčno pito v obliki torte. Glavni sestavini sta puding in jabolka. Vedno rata. Če katera želi recept, vam ga posredujem jutri. Lep pozdrav! Sabina Sabina Deržek

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

7. nov 2002 8:18

Sabina D., prosim, če nam zaupaš recept. Pozdrav in hvala.

neznan uporabnik

7. nov 2002 10:54

Izvolite recept! Testo: 300 g moke 200 g surovega masla 175 g sladkorja 1 jajce nastrgana lupinica 1 limone Nadev: 1 kg kislih jabolk sok 1 limone 50 g rozin 50 g sladkorja 1/2 žličke cimeta + 2 jajci 3 žlice mleka 1 žlica sladkorja 2 žlici vanilijevega pudinga v prahu Testo: moko presej in vgneti maslo, sladkor, jajce in limonino lupinico. Testo zavij v folijo in daj v hladilnik za cca. 2 uri, da se navzame limonine arome. Med tem olupi jabolka in jih nareži na majhne koščke (kocke). Polij jih s sokom 1 limone, dodaj rozine, sladkor in cimet. Vse skupaj premešaj. Testo lahko razvaljaš ali pa si pomogaš kar s prsti. Tortni model namažeš z maslom in ga obložiš s testom. Dno nekajkrat prebodeš z vilicami. Nato v model streseš še jabolka z vsem dodanim. Nazadnje razžvrkljaš 2 jajci, dodaš mleko sladkor in puding. Vse temeljito premešaš in s tem poliješ po jabolkih. Na vse to položiš še mrežo, ki jo narediš iz preostalega testa. Pečeš 50-60 min (180-200 C). Vzameš iz pečice in pustiš, da se ohladi v modelu. Čim manjkrat jo prelagaj, ker je zaradi teže jabolk krhka. Najboljša pa je šele naslednji dan, ko testo vpije še malo soka jabolk in testo zadiši po limonici. Ni tako dolgotrajno in zahtevno kot izgleda, poleg pa lahko tudi improvizirate z raznimi dodatki. Če se testo ne bo dalo valjati, naj vas ne skrbi, pomagajte si s prsti! Pa slasten tek vam žeim! Sabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti