Diabetes prehrana

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 16. maj 2008 17:06 | ogledi: 28.900 | odgovori: 21

Zanima me ali mi lahko ob poplavi vse mogočih diet in prehranskih pripravkov lahko svetujete in pomagate pri vzdrževanju diabetesa brez posebne lakote.Vem ,da je potrebno vzdrževat tudi telesno kondicijo.

mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

17. maj 2008 22:09

Vem ,da je že veliko pisalo o diabetesu mislim da več glav več ve in je vsaka nova izkušnja dobrodošla zato hvala že naprej za pametne nasvete. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. maj 2008 11:17

Ne vem ali ste vsi zdravi ali pa imate tako malo izkušenj pri prehrani inpravilnem vzdrževanju diabetesa, ker meni se še vedno kaj zatakne čeprav ga vzdržujem vmejah normale že več kot10 let. Zato želim in upam, da nam bo skupaj uspelo premagati marsikatero težavo.Hvala vsem ,ki mi boste pomagali prav tako tudi tistim ,ki se srečujejo s temi težavami. mark5

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. maj 2008 11:46

Ja, Mark5, kaže, da nas je na srečo res večina zdravih. Čeprav statistika govori celo o grozeči epidemiji diabetesa (ravno zadnjič sem to nekje zasledila), izgleda, da smo "kulinaričarji" med bolj zdravimi. Če bom še kaj zaminivega zasledila na to temo, ti zagotovo pošljem, izkušenj iz prve roke pa (na srečo) nimam! Želim ti, da bi tvoj cukerček uspelo še naprej tako uspešno obvladovati! mamaF - Mojca

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

20. maj 2008 12:39

Mark5, najbrž so ti že v ambulanti za diabetes povedali, da na nivo sladkorja v krvi ne vprliva samo prehrana. Tu so še (občasno?) večji telesni napori, stres, bolečine, morebitne druge bolezni... Diabetes imam že 18 let in ga večinoma obvladujem z dieto. Če se pojavi kakšna bolezen, so potrebne tablete, pred in po operaciji tudi insulinske injekcije. Najprej moraš spoznati kako tvoje telo reagira že na čisto navaden prehlad. Redno si doma kontroliraj krvni sladkor, potem pa sama vidiš, če lahko kdaj tudi malo grešiš. Predlagam ti, da nikoli ne posegaš po kakšnih domačih zvarkih za zniževanje sladkorja, v 21. stoletju ti tega ni treba. Pri strokovnjakih za prehrano se pozanimaj, kakšna hrana se v želodcu najdlje "drži", če te muči lakota, jej več takšne. Menim, da če ni drugih ovir, ti jogurt in jabolko nikoli ne moreta škoditi. V resnici sploh ne razumem, kaj te po desetih letih še muči in zanima in kaj se lahko zatika. Če kaj, morava obe priznati, da je za diabetike v Sloveniji dobro poskrbljeno, ambulante so skoraj v vsakem kraju. MamaF ti je svetovala nakup knjige, ki ti jo tudi jaz priporočam. Prva leta bolezni sem imela na hladilniku nalepljeno zloženko o diabetičnem stopalu, o okvari ledvic in ta preteča nevarnost me je od hladilnika vedno "vrgla" v shrambo po jabolko. Poskusi še ti! Morda te po desetih letih muči dejstvo, da je bolezen kronična, spremljala te bo do smrti. Poskusi živeti s svojo boleznijo brez panike, ti obvladuj njo in ne ona tebe. LP! ovčka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. maj 2008 13:29

Hvala za zares vzpodbudne besede.Tudi sama sem zelo redna pri obiskih v diabetični ambulanti pa se vedno najde še kaj novega za popestritev pri vzdrževanju in premagovanju te bolezni.Za zdaj mi uspe da imam sladkor še kolikor toliko obvladljiv s pomočjo predpisanih zdravil.Opozorila bi rada tudi nato da ni samo stopalo v nevarnosti ampak so tudi oči ,to se je zgodilo pri meni zato opozarjam na to nevarnost, kijo pa žal večkrat spregledamo. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

3. jun 2008 12:30

Ima mogoče doma kakšen zanimiv recept za poletno sladico ki jo lahko uživa tudi diabetik.Vedno se doma najde kaj zanimivega in seveda preizkušenega.Hvala vsem ,ki boste s tem pomagali marsikateremu diabetiku popestrit jedilnik. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

17. jun 2008 19:05

Kaj pa zdaj ali ste že vse povedali ali pa mogoče ne upati zaupati kakšen zanimiv recept saj zdaj v poletnih mesecih se sigurno kaj najde čeprav morajo diabetiki paziti na vnos sladkorja lahko pa upoštevamo tudi to da je zdaj lahko pokurit večkalorij ker se lahko več gibljemo. mark5

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jun 2011 12:25

živijo!

po sobotnem kosilu za fantovo družino bi rada pripravila eno sladico, ki bi jo lahko jedli vsi, tudi njegova mama, ki ima diabetes tip 2. Ne bi rada delala razlik in delala različne sladice, ali da ona ne bi mogla. pa me zanima kakšno bi lahko pripravila? danes je bil objavljen recept za jogurtovo strjenko, pa bi jo posladkala z natreenom. še kaj?

hvala!

 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti