info-goljatova torta- sachar

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. maj 2008 22:28

Tudi sama ne maram sacherce, zato je nisem še nikoli delala in nimam osebnih izkušenj prav z njo... Glede čokoladnega obliva, delam ga izrecno iz kuvertur in dodam isto količlno masla kot čokolade (včasih tudi olje, če nimam ravno masla doma), topim v MV minuto in pol, vsake pol minute zmešam - pa se mi zdi prav dober. Včeraj sem v hipermarketu soseda videla na slaščičarskem oddelku poseben obliv prav za sacherco v jogurtovem lončku (belo-roza barve), po moje je OK. Glede mojstra pa sem popolnoma strinjam z mamamio, nekateri triki so zakon, veliko stvari pa delam po svojih izkušnjah. Tudi s kozamurnik se strinjam, ampak kemijo je dodajal zaradi tega, ker smo stvari nosili domov, da ob transportu ne bi prišlo do kakih neprijetnosti in seveda zaradi pomanjkanja časa, ker tečaj je trajal le samo tri ure in v tem času vse sproducirat je res težko. Mojster je sam poudaril, da v normalni kuhi tega ne dela... Pa še povezava do zelo lepega albuma naše matilde, ki ga preveč skriva... http://mado.moj-album.com/album/7465963/ katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 17. maj 2008 08:41:34

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. maj 2008 0:34

Roncolino je napisal/a:
Ko sem jaz to šolsko leto 1. jedla Saherco,z rokami v šoli (dobilo smo jo kot nagrado za 1. mesto) sem nasmejala ves razred.Nekje sredi malcanja sem prav trapasto vprašala "Zakaj je pa ta čokoladna torta brez kreme???" Roncolino
Hihi, jaz sem pa nekje pri petnajstih menda prvič slišala za sacher torto, kako je dobra, božanska, oh in sploh. Seveda sem iskala recept (ni bilo še interneta). Ko sem ga dobila (ne vem več, od kod oz. koga), ga prebrala, sem rekla: "Eh, ta recept je očitno pomanjkljivo napisan. Kako mora biti torta sam biskvit in marmelada? Tu nekaj manjka." Sem jo pa lani prvič spekla, po receptu Mamamie iz baze. Ratala sicer je, dobra je bila, vendar smo vseeno večji ljubitelji sadnih tort. Samo, Matilda, tisto mi pa ni jasno: kako prenese višje temperature? A se čokolada ne stopi??? Atina

kozamurnik

sporočila: 2311

17. maj 2008 5:16

Hvala tudi tebi Lopatka za pojasnila.Matilda Izreden smisel za lepoto,barve,fotografijo!K mojemu simpaty top 3:( ostale ne zamerit :) :)simpatija in ideje Lopatke, piker humor ,pamet in minimalizem Vendy,fotke in strokovnost Stane.r bo treba dodati tudi tale album. Le kaj bi brez Kulinarike?!Tudi prijaznega urednika bo treba kam uvrstiti,pa Rimljanko tudi.Hvala pa prav vsem. kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 17. maj 2008 06:25:15

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

17. maj 2008 8:22

Meni točno ta Goljatov recept za glazuro super uspe. Ko sem preliv prvič delala in sem sestavine segrela, je bilo vse skupaj tako tekoče, da sem se že ustrašila, da bo skupaj romalo v smeti. Finta je v tem, da se mora preliv ohlajevati z občasnim mešanjem in se mora ohladiti na nekje telesno temperaturo. Ob tem se vidno zgoščuje. Jaz sem ga potem brez problema premazala (ne polila!) po torti in krasno se je strdil v hladilniku. Najboljše je pa to, ker se torta lepo reže s tem prelivom. muffin

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

17. maj 2008 9:08

Jaz ga delam tako da stopim nad soparo maslo in čokolado z žlico mleka,mešam da se stopi ,odstavim in še mešam da se malo ohladi in polijem po sredini torte .torto obračam okoli pa se razliva čokolada.

SINEJA

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. maj 2008 9:32

Atina je napisal/a:
Samo, Matilda, tisto mi pa ni jasno: kako prenese višje temperature? A se čokolada ne stopi??? Atina
No ja, višje ne mislim s tem, da greš pri 35 stopinjah na piknik in imaš torto 2 uri na soncu. Seveda je verjetno preliv mehkejši, ampak ne more se primerjati s smetanovo torto, ki bi bila po eni uri brez hladilnika neužitna. Kozamurnikpretiravati pa tudi ni treba Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 17. maj 2008 09:34:08

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. maj 2008 9:59

Katka, nimam za koga, otroci imajo na žalost pa samo enkrat na leto rojstni dan. Evo, komaj čakam nove izzive... idej je polno. matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. maj 2008 11:49

Matilda, idej je morje, vem. Jaz pa non stop pečem. Imam tudi naročila, se je po službi razvedelo...Ravno danes sem oddala birmansko torto za nečakinjo moje frizerke. Tri imam pa še naročene do julija. Tičine imam samo še kako kilco, pa sem jo kupila februarja celo vedro . Malo po vašem koncu se spromoviraj, torte in slaščice so vedno na tapeti, pa vedno bolj prihajajo v ospredje domači proizvodi...pa še, ko imaš tako veselje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti