Tiramisu torta

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 15. maj 2008 13:59 | ogledi: 11.623 | odgovori: 44

Zamislila sem si, da bi naredila manjšo torto, ki bi po okusu spominjala na tiramisu. Kreme za tiramisu so navadno redkejše, niso tako kompaktne, zato se bojim, da bi krema tekla iz torte. Ali je kdo že pripravljal tako torto? Spekla bi biskvit, ga 1x prerezala in namočila z mleko+sladkor+rumov sladkor+nekaj kapljic kave za aromo. Kremo bi naredila iz rumenjakov, sladkorja, mascarponeja in stepene sladke smetane. Hvaležna bom za vsak nasvet.

Mami1

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. maj 2008 14:04

Če te skrbi in imaš čas, potem predhodno preizkusi trdoto kreme. Lahko poikusiš s čisto majhnimi količinami in pusti čez noč, pa boš videla kakšne bodo naslednji dan. Sama bi naredila eno brez dodatkov, v drugo kremo bi dala kremfix, v tretjo pa želatino fix (pri slednji je priporočljivo dati manj sladkorja). Na podlagi tega eksperimenta se boš lahko odločila za "svojo" kremo Upam, da bo torta uspela ... veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 15. maj 2008 14:05:28

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

15. maj 2008 14:15

Pozdravljena, kupi kremo za tiramisu (Dr.Oetker ali Dolcella) in naredi kremo po navodilih. Če bo torta počivala čez noč v hladilniku, krema ne bo tekoča - preizkušeno!!! Moja tiramisu torta pa izgleda tako: baby piškote namakam v kavo z rumom in jih zlagam v okrogli pekač za torto, ob robu pekača pa navpično, da nastane obod in dno iz keksov. Na kekse dodam kremo za tiramisu, novo plast namočenih keksov, nato pa stepeno sladko smetano. Izdatno posujem s kakavom v prahu, okrasim, odstranim obod ... in (po oceni domačih) najboljša torta je gotova. Ja, pa še izgleda prečudovito. Lp Mac

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

15. maj 2008 14:30

Bom povzela kar po mamamii, ki mi je pomagala, ko sem pred časom bila v podobni dilemi. Mami1, tiramisu torto lahko narediš tako, da piškote namesto v kvadraten pekač naložiš v okrogel tortni model. Krema za pravi tiramisu pa se itak dela samo iz mascarponeja, ki je - primerno ohlajen - vedno trd, tudi s primešanimi jajci. Za tortni model 26 cm sem uporabila 750 g mascarponeja, 5 jajc in 150 g sladkorja. Rumenjake stepeš s sladkorjem v penasto maso, nato po žlicah dodajaš mascarpone. Na koncu postopoma vmešaš še sneg iz beljakov. Baby piškotov se ne spomnim, več koliko sem porabila, naredila pa sem kar ene tri plasti. Torta je bila odlična in po moje se ti ne splača delati tiramisu torte iz biskvita in kake ponarejene kreme, ker to ne bo tisto ta pravo! lp, piščanec

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. maj 2008 14:41

mami1, če boš torto pustila čez noč v hladilniku, ne bo nobenega problema. Pri nas je tiramisu tako zaželjen, da ga moram v obliki torte narediti otrokoma za skoraj vsak rojstni dan! Naredim pa popolnoma enako, kot bi delala v navadnem pečaču, le tortnega izberem. Preden postrežem, odstranim tortni obod in poljubno okrasim (največkrat s smetano in naribano črno čokolado. Enkrat sem ga naredila v okrogli skledi (skledo do vrha napolnila s sestavinami-plastmi baby piškotov in moscarpone kreme- poglej post od Piščanca), pokrila, pustila čez noč v hladilniku, naslednji dan pa skledo pokrila s tortnim podstavkom, previdno obrnila, malo potrkala po skledi, da je torta odstopila, potem pa sem to polkrožno zadevo okrasila kot polovico nogometne žoge (za sinkota, seveda). mamaF - Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. maj 2008 14:49

Da bo krema za tiramisu trdna, vanjo vmešaj vanilijevo Galetto oz. drugo instant kremo. Tudi šlag pena je OK, saj pride bolj kompaktna kot recimo sladka smetana. Res pa je, da je to bolj umetno. Lahko si pogledaš tudi spodaj v mojem.albumu recept od mojstra Goljata, tiramisu je bil zelo dober. In za tiramisu ne rabiš nobene posode ali pekača - govorim za kvadraten tiramisum čeprav lahko tudi okroglega zložiš brez njega, po moje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 15. maj 2008 15:03:29

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. maj 2008 15:20

Ne moreš verjet...že 1 teden razmišljam kako bi naredila tirmisu torto in če bi na Kulinariki povprašala...viola! Hvala za nasvete tudi z moje strani! Roncolino

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. maj 2008 15:34

Roncolino je napisal/a:
Ne moreš verjet...že 1 teden razmišljam kako bi naredila tirmisu torto in če bi na Kulinariki povprašala...viola! Hvala za nasvete tudi z moje strani! Roncolino
Jaz, tudi.........v nedeljo imamo slavje in namen imam narediti tiramisu torto. Pomisleke imam le s tem, da bi rada tudi na obod torte nadevala piškote in ne vem, kdaj naj to naredim. Takrat, ko sestavljam torto ali naslednji dan, ko bom odstranila obod pekača za torte katjushka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. maj 2008 15:49

jaz sem pred 14 dnevi naredila podobnost tiramisu torti, na dnu beby piškoti, pomaka je bila iz vodke in mleka, pa čez zmrznjene borovnice, potem krema iz mascarponeja, spet piškotki in borovnice, na vrhu pa samo še smetana in je bilo full sočno, tudi lepo je šlo ven brez kakih večjih podrtij. delala sem iz pol kg mascarponeja, sladkor na oko in 4 jajca, morda bi naslednjič raje iz treh d aje še bolj trdna masa, sicer je počivala čez noč in se strdila, ampak pač ni kompaktnost za petko:)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2008 16:14

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10121

 

Krema iz te torte se gotovo ne "razplezne".

 

NAmesto baiser mase uporabi baby piškote, lahko pa tudi biskvit, če si želiš "pravo" torto.

 

S kakimi dodatki iz vrečke mascarpone kremi okusa ravno de dopolniš (jaz te dodatke sicer občasno uporabljam, a za kakšne bolj običajne zadeve, tale torta je pa odlična že sama po sebi). Če bi že kajuporabila, bi morda utrjevalec za sladko smetano.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti