Tiramisu torta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2008 14:07

MamaF, hvala Mami1, če boš delala kremo po gornjem receptu, ti ni treba dati nobene želatine! Krema je dovolj kompaktna (za nekaj ur daš torto v hladilnik, potem se pa lotiš okraševanja) Atina

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

20. maj 2008 10:27

Drage "svetovalke", poročam vam glede izdelka. Imela sem nekaj smole in sicer s časom, saj ima hudič mlade ravno takrat ko je najmanj treba - tako da sem imela v soboto nepričakovane nujne opravke. Kljub temu sem na hitro in s strahom nekaj ustvarila, ni bilo za v smeti, končalo je v želodčkih, jedci so pohvalili, čeprav sama nisem bila 100% zadovoljna. Spekla sem dva biskvita po receptu katke-lopatke za rolado; vsak biskvit iz 3 jajc, 6 dag sladkorja, 7,5 dag moke. Pekla sem v malem modelu za torte (pozabila izmerit). Biskvit je res puhast, penast - priporočam tudi ostalim. Krema: 2 rumenjaka sem penasto umešala s cca štirimi žlicami sladkorja v prahu, rahlo umešala 250 g mascarponeja in dodala ščepec limonine lupine (samo zato, da prikrije vonj po surovih jajcih, ker ga ne maram), ter trd sneg 1 beljaka. Kremo sem za cca 1 uro postavila v hladilnik. Za namakanje sem zmešala 2 dl mleka, sladkor po okusu, žličko instant kave, vanilin sladkor in kapljico ruma - in ker sem se bala da bo preveč, nisem porabila vse količine. Tekočino sem na biskvit nanašala kar z žlico, pa ni bilo nič preveč, za moj okus bi tako lahko namočila z vso količino (govorim za oba biskvita). Torej, namočim prvi biskvit, ga premažem s kremo, pokrijem drugi biskvit, in namočim. Torto za cca 1/2 ure postavim v hladilnik. Nato umešam 1/2 alpske smetane v katero vtepem želatino fix (da lahko lepše dekoriram), na koncu umešam še malo sladkorja v prahu. Vzamem torto iz hladilnika, premažem, okrasim, nekaj konfetkov in to je to. Ni bila slaba, kot sem želela - spominjala je na okus o tiramisu, nekaj pa zagotovo vem. Prihodnjič ne bom več v strahu in bom torto naredila bogatejšo (bolj sočno, več kreme), krasila jo bom pa definitivno s smetano, ker se mi zdi, da tiramisu krema za krasitev res ni primerna. Slikico pošljem, ko pogruntam kako. Hvala vsem za mnenja lp Mami1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. maj 2008 10:33

Sama sem delala čisto po istem šmornu kot delam tiramisu, pa ni bilo nobenih problemov. Je bila čisto kompaktna. Na koncu mi je bil pa tiramisu v modelu za torte tako všeč, da ga zdaj večinoma kar tako delam - zaradi rezanja prvega kosa, po pravici povedano.

Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. maj 2008 11:16

Lepo, da ti je uspelo. Zakaj pa zraven mascarponeja nisi vmešala še stepene sladke smetane v kremo, saj to daje tiramisuju sočnost in volumen - nisi imela tega v receptu? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti