Tiramisu torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. maj 2008 10:16

mami1 je napisal/a:
Zelo sem vesela vseh vaših nasvetov, glede priprave sem optimistična in se bom zadeve lotila jutri. Sem se pa odločila da bo to torta, narejena iz biskvita in kreme. zato bi vas še lepo prosila za nasvet glede biskvita. Zelo rada uporabim recept za "biskvit ki nikoli ne pade dol", toda pri tej torti se mi zdi ta bisvkit pretežek. Razmišljam o biskvitu, ki spominja na biskvit za rolade. Vprašanje za mamamio: Kakšna je baiser podlaga? A je rahla, LAHKA, a se lepo reže in ali jo je potrebno zelo namočit, da je sočna? Upam da se mi boste zopet odzvale z vašimi čudovitimi idejami. Torto bom tudi krasila kot torto, torej jo bom okrog namazala s stepeno smetano in nabrizgala nekaj okraskov (gre za torto za obhajilo). Hvala še enkrat. Mami1

 

Mami1, baiser podlaga je iz beljakovega testa,  in ni mehka, kot na primer biskvit, ampak je bolj krhka. Vendar se v kremi dovolj navlaži, da med rezanjem ne poka.

Razen pri tej mascarpone torti uporabljam baiser podlago tudi za čokoladno mousse torto z jagodami, beljakovo testo z orehi je pa tudi pravšnja podlaga za moskva šnit torto.

Če ti beljakovo testo ne ustreza, uporabi za podlago biskit kot za rolado, ali pa katerega on Vendelinih, ti so res prva liga.

In če dodaš bikvitu žličko instant kave, bo zadeva še boljša.

 

Glede baby piškotov: moje izkušnje so pokazale, da se piškoti niti malo ne spacajo, če jih po eni strani premažeš s čopičem, namočenim v nekaj pač: kavo, vodo z rumom, liker, penino, vino....Ravno prav se zmehčajo, da med rezanjem ni težav, niso pa premehki, da bi se spacali in razpadli v kremi ali smetani.

 

Mamamia

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2008 10:18

mami1, zdaj sem pogledala še Katkin link - tudi to izgleda super biskvit. Če ga navlažiš z instant ali pa pravo kavo, namesto z mlekom, bi moral biti okus čisto pravi, kaj misliš? mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. maj 2008 10:29

Mami1, čekiraj prvi del recepta za Belo tropsko torto. Tam imaš lepo napisano, kako se naredi biskvit z dodatkom kavnega okusa. Da se ponavlja kavna informacija Jaz bi v tvojem primeru zadevo vlažila z mešanico žlice maskarponeja, hladne kave in morda bi dala tudi malo kavnega likerja in vse to lepo nanašaj s čopičem na biskvit, pokrij s folijo in pusti kako uro, da se zadeva lepo vpije. Mleko za vlaženje je meni nekako....no, ja, razen to, da je testo mokro, drugega ni. Smisel vlaženja je tudi v tem, da se poudarijo posamezni okusi v sladici. Vendelina jr.

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 10:50

Se strinjam Vendelina, vendar moram paziti na to, da okusi niso premočni, ker so jedci tudi otroci. Zato toliko kompliciram s temi okusi. Torej hočem da po okusu spominja na tiramisu, zato bi v biskvit dodala malo kave, in nato navlažila samo z mlekom, ker se mi zdi da bi bil tako okus po kavi nežnejši in ne tako izrazit, morda tudi aroma tako ne bi bila slaba. Pa tudi kava kot taka (če je je preveč) za otroke ni primerna. Mami1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2008 10:54

Mami1, če te skrbi kava zaradi otrok, uporabi brezkofeinsko - samo toliko, da dobiš aromo! Brez kavne arome pač pri tiramisuju ne gre! Zamešaj raje eno ali dve vrečki brezkofeinskega instant kapučina in kanec radenske v biskvit, navlažiš ga pa lahko tudi s kavnim jogurtom! mamaF - Mojca

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 11:04

Ja mamaF, tako nekako bom verjetno res izpeljala. Samo povejte mi, ne kupujemo jogurtov s takimi okusi. A je kavni jogurt tekoč, ali bolj kremast? Glede na to, da bom delala majhno torto (mislim da ima model premer 24 cm,) zadostuje 1 jogurt? Ampak kuharice in pekarice, res hvala za vsa mnenja in nasvete in za korajžo. Kar koli bom naredila upam da uspe. Vam javim v ponedeljek, ali je zadeva končala v želodčkih ali v smeteh. Mami1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2008 11:10

Ja, kavni jogurt je precej kremast in gost - mislim, da spada v kategorijo smetanovih jogurtov. Meni osebno okus samega ni všeč, ampak za vlaženje biskvita se pa obnese - če boš dodala še žlico kave ali likerja, kot ti svetuje Vendelina, bo prav super. Za tvojo torto niti celega lončka ne rabiš, zadostujeta dve veliki žlici! Razmaži jogurt s čopičem, da se lepo vpije (teh fint sem se naučila od mojstric s Kulinarike in se res obnese), boš videla, biskvit bo sočen in puhast,hkrati pa ne razmočen in razpadajoč. Po mojem ti bo uspela taka torta....! mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2008 11:36

Potem pa pričakujemo slikico in recept! Atina

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 12:40

Joj Atina, tu si me pa našla. Mislim na slikico. Ampak če mi torta uspe, se bom potrudila tudi za slikico. Kot sem rekla, sem še v fazi razmišljanja. Upam da ne zamerite moji neodločnosti. Kar nekaj tort sem že spekla in do sedaj so bile vse okusne in lične, ampak pri tej pa kompliciram, ker nisem zasledila da bi kdo pripravil takšno torto, pa imam pomisleke glede kreme, ki ni ravno kompaktna, tako kot npr. smetana. Glede instant dodatkov sem tudi malo skeptična. Morda bom uporabila želatino fix. No, saj pravim. Pustimo se presenetit. Še enkrat hvala vsem ki ste razmišljale z mano. Če pa se vam utrne še kakšna ideja, pa seveda le na plan z njo. Mami1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti