Tiramisu torta

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. maj 2008 19:41

na pa bo dieta še za par tednov prestavljena aja za trmo bi pa mogla vedet, sem le becka...

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 8:47

Zelo sem vesela vseh vaših nasvetov, glede priprave sem optimistična in se bom zadeve lotila jutri. Sem se pa odločila da bo to torta, narejena iz biskvita in kreme. zato bi vas še lepo prosila za nasvet glede biskvita. Zelo rada uporabim recept za "biskvit ki nikoli ne pade dol", toda pri tej torti se mi zdi ta bisvkit pretežek. Razmišljam o biskvitu, ki spominja na biskvit za rolade. Vprašanje za mamamio: Kakšna je baiser podlaga? A je rahla, LAHKA, a se lepo reže in ali jo je potrebno zelo namočit, da je sočna? Upam da se mi boste zopet odzvale z vašimi čudovitimi idejami. Torto bom tudi krasila kot torto, torej jo bom okrog namazala s stepeno smetano in nabrizgala nekaj okraskov (gre za torto za obhajilo). Hvala še enkrat. Mami1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. maj 2008 9:12

Pred 17 leti sem za moj RD naredila Tiramisu torto. Najhujši problem je bil nakup maskarponeja, ker ga ni bilo nikjer in si ga nisem niti predstavljala. Recept je predvideval, da se maskarpone lahko zamenja s kislo smetano. Zdaj vem, da je to smrtni greh. Ni se razlezlo, čeprav je kisla smetana bolj viskozan ( bolj tekoča), kot maskarpone. Z njim še te torte nisem ponovno poskusila.

Pomembno pri vseh mehkih tortah se mi zdi, da je treba pred odstanjevanju obroča odrezati torto od roba. Če se prilepi na rob in ga potem raztegneš, dobiš torto model "pohojen flancat". Imam tudi tovrstne izkušnje.

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2008 9:50

Mami1, jaz sem navdušena nad rahlostjo biskvitov v Vendelininih receptih. Po mojem bi bil super tisti za "Belo tropsko torto", ker je narejen s kavo! Morala pa boš sestavine ustrezno pomnožiti, saj ima ta torta samo eno plast biskvita. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11380 Lep pozdrav! mamaF - Mojca

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

16. maj 2008 9:54

Kaj pa ena plast biskvitna, druga pa iz baby piškotov? Tako da se preveč ne oddaljiš od tiramisuja... macadamia

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 9:59

Ja, mamaF, zanimivo. Na zalogi nimam teh različic instant kav, imam pa slučajno instant kavo. Pa spet razmišljam (se odločam za najenostavnejšo in najhitrejšo varianto). Nekako me privlači biskvit za rolado, ki mi ga je svetovala katka lopatka, in tam piše, da lahko dodajamo sestavine po želji. Katka lopatka, po tvojih izkušnjah, kaj misliš, če bi dodala žličko instant kave, in potem biskvit stuširala samo s sladkim mlekom z vanilijo? Zanima me tudi, ali bi lahko ta biskvit pekla na peki papirju v modelu za torto ali je nujno potrebno peči brez modela na klobučnem papirju? Lep pozdrav Mami1

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. maj 2008 10:02

Macadamia, tudi to sem imela že v mislih. Res ste fejst punce. Veliko glav več ve. Edina kar me ovira pri tej ideji, je okraševanje. Bojim se, da bi se keksi packali in mešali med smetano. Torta je sigurno zelo rahla in bi morala mazati zelo zelo nežno, itd. Če pade še kakšna ideja ali pa izkušnja na forum se bom vedno lažje odločala, kaj bom naredila. lp Mami1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2008 10:14

mami1, torto okrasi šele potem, ko bo trda! Splača se tu jo skupaj zložiti en dam, preden jo rabiš, pusti jo v hladilniku čez noč, da se dobro strdi (jaz nikoli, ampak res nikoli nisem imela težav z razpadanjem - jajca in moscarpone se med hlajenjem tako dobro strdijo, da ni treba nobenega krem fixa), potem pa jo okrasiš šele zjutraj! Ni variante, da bi se ti kaj razlezlo - okrašeno le hrani v hladilniku, dokler ne pridejo gostje. Macadamia, tale tvoj predlog je pa tudi meni všeč. Naslednjo tiramisu torto bom naredila prav tako - spodaj kavni biskvit, potem pa plasti kreme in savoiardov. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti