Kvaša za meso

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

tema odprta - 14. maj 2008 17:10 | ogledi: 10.169 | odgovori: 15

Pozdravljene!

Zanimajo me vaše izkušnje s kvašami za meso - kako jih pripravljate, vaši receptki. In v drugo me zanima, kaj menite o moji ideji. Razmišljala sem o tem, da bi meso, preden ga dam v skrinjo, fino namazala s kvašo. Res je da zmrzne, a procesi se vseeno odvijajo. Kaj menite? Kaj stroka pravi o tem?

Lp,

veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

16. maj 2008 7:58

Kaj zdaj? Saj daste kdaj meso v paco, ne? veverica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

16. maj 2008 8:03

Nikdar ne dajam mesa v paco in potem v skrinjo! Če pacam meso, ki sem ga dala iz skrinje, pustim taprvo, da se odtali in šele potem napacam. Ali pa, če kupim 2-3 dni prej večji kos mesa, ga napacam in dam na hladno (recimo, pred praznikom). Edino mesec, ki ga zvečer mariniram, jutri ga pa pripravljam. Pozdravček!

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

16. maj 2008 10:26

Mislim, da to ni dobra ideja. Začimbe izgubijo: vonj, okus - nasoljeno meso v skrinjo pa itak ne spada. jaz tega ne bi prakticirala. Tudi stari začinjeni čevapčiči so popolnoma zanič po določen času v zmrzovalni skrinji. lp rolada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. maj 2008 10:39

Nikdar ne spravljam začinjenega mesa v zamrzovalnik, morda sem to naredila le v primeru, ko sem pripravila preveč mesa in nisem vsega spekla. Ko sem potem uporabila že začinjene in zamrznjene zrezke, sem jih na malo tekočine dala dušit kar neodatljene, na koncu sicer neke bistvene razlike ni bilo v okusu, ampak vseeno ne prakticiram zamrzovanja že začinjenega mesa.

 

Puščam pa govedino, sploh biftek, rumpsteak in podobno tudi po teden dni v olju, v dobro zaprti posodi, da ne pride zrak zraven.

V kvašo pa dam le divjačino, in še to samo določeno vrsto. Če kupim zamrznjeno divjačino, pa tudi kvaša ni več potrebna, ker je meso tako obdelano, preden ga zapakirajo, da se da tudi brez kvašenja naredi sočne in mehke zadeve, pa najsi gre za divjega prašiča, jelena, srno ali gamsa.

 

Mamamia

 

mamamia

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. maj 2008 12:21

TUDI JAZ NAČELOMA NE, VČASIH LE ZA NEKAJ DNI, KAJTI ZNANO JE, DA SOLJENO MESO NE SODI V ZAMRZOVALNIK. Pekarica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2008 14:02

Pri nas pa, ko je kaka veselica in ostane meso (začinjeno, posoljeno) za žar, si ga vaščani razdelimo (odkupimo) in če ga je preveč, ga damo tudi v skrinjo. Ni neke strašne razlike v okusu (če sploh je), vendar na domačem mesu tega še nisem prakticirala (tudi spomnila se nisem). Sicer pa - tudi masa za čevapčiče se lahko zamrzne, ne? Me pa zanima, zakaj posoljeno meso ne sodi v skrinjo. Moja razlaga bi bila zato, ker sol zniža T tališča, vendar zamrznemo še vedno pod to temperaturo, tako da ... Atina

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

16. maj 2008 21:27

Ej, punce, najlepša hvala! Veliko dobrih nasvetov, hvala! Lp, veverica

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

16. maj 2008 22:01

V kvašo dam samo meso, ki ga naslednji dan pečemo na žaru. Kvaša je preprosta: veliko svežega česna skupaj z belim vinom in malo olja zmiksam ter polijem po že prej nasoljenem mesu. Od ostalih začimb dam mešanico mediteranskih začimb, pa še teh bolj za vzorec, da ne bi prevladovale. Pokrijem in čez nočpustimo na hladnem. Naslednji dan pa spečemo. Če nam je kdaj kaj ostalo smo dali v skrinjo in v roku meseca ali dveh to tudi pojedli. Vsekakor je razlika med temi in sveže pripravljenimi. Pojemo pa vedno vse. Taia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. maj 2008 0:26

Sem pa prvič slišala za besedo kvaša. Sem mislila, da ima kaj veze s kvasom. Mi rečemo "paca". Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2008 20:16

Kvaša, paca, marinada...Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti