Vremenska napoved

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

14. maj 2008 12:51

Meni je všeč pa tale link: http://www.pro-vreme.net/index.php?id=19 ravno za nedeljo je še napoved, ko je na arso še ni, pa še regijah lahko pogledaš, ker je tudi od tega lahko precej odvisno... lp, piščanec

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

14. maj 2008 13:06

Tudi jaz najraje pogledam na tole stran ki jo je predlagal piščanec. Tudi mi imamo v soboto žur za hčerin rojstni dan in sem kar slabe volje ko je napovedano slabo vreme! kokos

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2008 13:06

Vse internetne strani s prognozami jemljejo napovedi od državnih meteoroloških uradov. Državni meteorolški uradi so vključeni v tiste silne satelitske izmenjave podatkov. Z drugimi besedami, ni ene bolj zanesljive napovedi, druge so pa manj zanesljive, ker so več-ali-manj pridobljene na istem koncu, vse ostalo je pa bolj uredniška zadeva (kako napoved animiraš in te stvari). In jasno je, da bo štiridnevna napoved bolj zanesljiva od petdnevne in vedno je jasno, da bo napoved za jutri bolj zanesljiva od tiste, kako bo čez dva dni. In tudi jasno je, da bo slovenska napoved za tvoj kraj bolj zanesljiva kot pa kaj-pa-vem, nemška in tudi obratno (ker morajo državni meteorologi uporabiti največjo stopnjo natačnosti za domačo regijo, medtem ko napoved padavin plus-minus 100 km nekje v drugi državi spadajo v drugačne prioritete) Vse napovedi dopuščajo možnost kakšnih padavin čez vikend, nobena pa ne govori o tem, da bo lilo kot iz škafa. Skratka, zna biti, da se bo kaj malega vlilo, ampak ni, da bi piknik visel.... Nabavi kakšnega "gadafija" - so blazno poceni (se amortizirajo po dveh piknikih) in je stvar rešena. Vendelina jr.

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

14. maj 2008 14:04

Pozdravljeni, če objavljene niso dovolj, pa še eno (natančno) ... http://www.accuweather.com/ LP Mac

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

14. maj 2008 14:21

Ja, Kokos, kar groza me je. Namreč prostor za piknik ni ob hiši, je na jasi, s sicer majhno kučico, kamor pa moram vtaknit 30 ljudi, največji problem pa mi predstavljajo otroci, ki ne bodo sedeli pri miru, tekali po dežju pa tudi ne. Pa še ohladilo se bo. A boste vi zadevo prenesli, al boste kar tvegali, pa kar bo, bo? Mami1

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. maj 2008 15:16

Samo res se razlikujejo napovedi.Spomnem se ko smo gledali napoved nekje marca-na POP tv je pisalo 12 stopinj,na INFO tvju 8stopinj.Mož je rekel-dej raje POPtv,tamo je topleje. golubić

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. maj 2008 15:25

Jaz najraje pogledam napoved oblačnosti za celotno evropo (zgoraj lahko klikaš po urah - do 72 ur vnaprej ti približno pokaže). Tako lahko vidiš prognozo gibanja oblakov in lahko predvidevaš... Mi smo nameravali zidati v soboto, pa bomo raje zadevo prestavili. Mi ni, da bi do polovice naredili in bežali... http://www.pro-vreme.net/index.php?id=45&sli Tudi sicer najraje pogledam na to stran. Mi je najbližje...

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. maj 2008 15:34

Mac je napisal/a:
Pozdravljeni, če objavljene niso dovolj, pa še eno (natančno) ... http://www.accuweather.com/ LP Mac

 

Moja najljubša vremenska stran! Se mi zdi, da tako optimistično napovedujejo vreme...

 

Pa še nekaj morda v razmislek:

a ste opazili, kako so pred kakšnim mesecem vremenkoti vztrajno napovedovali dež čez vikend, potem je bilo pa lepo sončno?! Prav razjezil me je ta pesimističen pogled na svet! In se mi je zdelo, da se nekateri ljudje obnašajo, kot da res dežuje, pa čeprav je zunaj sijalo sonce!

Sama verjamem, da imajo misli neverjetno moč. Če si želiš sonce, govori, da bo in v tem kontekstu tudi deluj, pa boste videli, da bo!!!!Tole pa za pomoč...

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti