Pomoc pri herbariju

tema je zaklenjena

mvita  

član od: 13.7.2007

sporočila: 5

tema odprta - 13. maj 2008 12:26 | ogledi: 2.944 | odgovori: 44

Pozdravljeni.Imam en velik problem in upam,da mi lahko kdo pomaga.Hcerka dela herbarij za solo,vendar nikjer ne najdeva naslednjih rastlin-munec,plavajoci dristavec in zabji sejek.Te rastline sem pripravljena kupiti,saj sem obupala z iskanjem.Hvala .

Lep pozdrav.

mvita

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. maj 2008 12:59

ali imaš kakšno bolj botanično ime?? po imenih sodeč so to bolj obvodne oziroma močvirske rastline,... anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. maj 2008 13:11

http://www.ckff.si/Kali/zlozenka.htm#flance   tole je dristavec. Bom malo razmislila, če mi je znan.

 

Tule je žabji šejek

 http://domoprema.slonep.net/vrt.html?lev0=1&lev1=11&a

 

Očitno gre za vodne rastline in nahajališča ob jezerih in ribnikih.

 

Za munec bom pogledala, če že cveti na hribu, kjer sem pred leti nabirala travne rastline za sosedovega poba. Najbolj se spomnem neke pahovke in munca.

Poglej na zasebna sporočila.

 

 

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 13. maj 2008 13:17:11

mvita  

član od: 13.7.2007

sporočila: 5

13. maj 2008 13:15

Anaeva pozdravljena.Ja so obvodne rastline.Munec imenujejo se konjska smrt,za druge pa ne vem.Kolikor se sama preiskala vem,da vse to raste na ljubljanskem obmocju oz.mariborskem,sam ce po pravici povem me pride ceneje, ce bi mi jo kdo prodal, kot pa da se vozim tako dalec -sem doma iz okolice Slovenj Gradca.Vseeno pa hvala za informacije. mvita

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. maj 2008 13:18

Ja, seveda smo mi temu rekli konjska smrt, je pa še prekmalu za cvetenje. Kak sprehod ob Ivračko, ali pa Velenjska jezera bi mogoče pomagal.

F r i n a

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. maj 2008 13:28

mislim,da bi ti najbolj pomagali v Botaničnem vrtu,ker pa si s Štajerskega konca,mislim da imajo tudi v Mariboru tam okoli treh ribnikov kaj podobnega,ali pa v Celju na Vrtnarski šoli,... zanima pa me kako se drugi starši znajdejo??? pri nas če je kaj takšnega kar ena mama za vse organizira, ali pa v Gaju poglej,tam bi tudi moralo biti kaj anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 13. maj 2008 13:30:02

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. maj 2008 13:49

Dristavec mislim da raste na kalu v moji bližini. Samo če ga želiš mi moraš napisati podrobna navodila kako naj z njim ravnam, ker nisem ravno vešča s herbarijem, še zlasti ne z vodnimi rastlinami. Lp Petra magnolija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. maj 2008 14:12

Za muncem nameravam pogledati te dni, ker ga nabiram za zimske šopke. Bom povedala jutri, če že cveti. Najbrž bo v tednu, dveh, ker imam za ta teden v koledarju zapisano. Zelo rado se namreč zgodi, da mi ga pred nosom odkosijo. Če ga sama ne boš našla, se lahko zmeniva.

Cila

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. maj 2008 14:22

"Žabji šejek je v Sloveniji redka rastlina, spada med t. i. ranljive vrste. Najdemo ga v okolici Ljubljane, v okolici Maribora, posebej pa še vzdolž reke Mure, kjer je relativno pogost v mrtvicah in drugih stoječih vodah. Njegov habitat je ogrožen, saj se zaradi spremenjenega vodnega režima reke Mure mrtvice vse redkeje poplavljene, nivo podtalnice je padel, posledica je zaraščanje mrtvic." ( http://www.posta.si/Namizje.aspx?tabid=698&artike ) Očitno ga v vaši okolici ni. Morda bi bilo s tem dobro seznaniti tudi učiteljico magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti