Babičini prigrizki in pizza žepki

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

tema odprta - 13. maj 2008 10:11 | ogledi: 20.349 | odgovori: 17

katera izbira je boljša oz.kaj predlagate

da oboje surovo zamrznem,odtalim in spečem?

da že pečeno zamrznem?

ali kakšen drug predlog?

hvala in lp

choco frito

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. maj 2008 11:38

Sicer babičini so super, ampak tisto kuhano jajce bi jaz izpustila. Najbolje narediš, če nafilaš obojih nekaj pa še malo poimproviziraj- bo ratalo kaj dobrega.

Najboljša varianta je da zmrzneš, odtajaš in sppečeš.

katti

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. maj 2008 13:31

choco frito je napisal/a:
da že pečeno zamrznem?<
Ne, jaz nebi.... ko se sir enkrat stopi, ne bo ob ponovnem segrevanju nikoli več tako dober. Raje zamrzni tako pripravljeno, da samo še spečeš. matilda

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

13. mar 2010 14:55

Lep pozdrav! Jaz sem pa danes naredila te pizza žepke, pa nekako nisem zadovoljna.Žepke sem naredila iz listnatega testa, izrezala kroge in napolnila s paradižnikovo mezgo, šunko in sirom, nato sem jih prepognila, rob sem malo namazala z vodo in pritisnila z vilicami okrog na koncu sem pa še premazala z jajcem. Okus je res fantastičen in so kar izginili,...problem pa je ker so se mi številni žepki med peko odprli. Ker jih nameravam narediti za sestrino poroko, bi rada da bi mi ti žepki res uspeli. Kaj naj naredim, da se mi ne bodo odprli. Hvala, Lp mavrica*

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

13. mar 2010 16:05

Hvala t-baby. Z vodo sem namazala zato, ker je bilo tako napisano v receptu. Sem se res potrudila, da sem robove dobro stisnila, ampak je skoraj pri večini prišlo nekaj mase ven. Bom poskusila z jajcem, verjamem da bo boljše. mavrica*

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

13. mar 2010 18:50

Jaz sem pa zdaj zelela videt ta recept a ga ne najde,.Lahko katera prilepi link ,prosim? LeINA

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

13. mar 2010 21:49

LeINA recept nisem dobila na kulinariki....sem sama nekaj ustvarjala. Sedaj sem malo pogledala - podoben recept je tale http://www.kulinarika.net/recept/predjedi/Polnjene_lune No jaz sem v žepke dala paradižnikovo mezgo, šunko in sir. Imam pa namen še naredit s tuno (mezga, tuna, sir) ter s šampinjoni (narezala bi šampinjone na majhno, jih popražila, dodala začimbe ter prav tako mezgo). Lp mavrica*

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

14. mar 2010 9:53

Katka lopatka, nameravam narediti tudi polžke. Želela pa bi narediti tudi žepke, da bi bilo raznoliko,....pa tudi simpatični so mi ti žepki. Sarme pa še nisem delala tako da ne vem točno kako se naredijo paketki, bom pa malo pobrskala po forumu. No ja, jih bom probala še parkrat naredit, ker bi res rada ugotovila kaj je potrebno da ne teče ven. Hvala Lp mavrica*

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

14. mar 2010 19:31

Včeraj sem spekla žepke, kar nekaj pa sem jih zamrznila. Danes sem te zamznjene žepke spekla, ker mi ni dalo miru ali bodo prav tako dobri ali ne. Žepki so super, niti en se ni med peko oprl, bili so veliko lepši in okusni kot včeraj. Verjetno je vzrok, da se niso oprli v tem, da so bili zamrznjeni,...vsaj jaz tako sklepam. Bom pa še poskusila narediti in ugotoviti kako je s tem. Lp mavrica*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti