Mačje garje in bolhe

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 13. maj 2008 6:43 | ogledi: 30.557 | odgovori: 46

Pozdravljeni.

Dobili smo novega mucka, ki pa ima bolhe in najverjetneje tudi ušesne garje.

K veterinarju ga ravno nebi vozila, je daleč, zato me zanima s kom mu lahko sami odpravimo. Baje da tako majhen ovratnice in ampul še ne sme dobit. Star je 7 tednov. Mogoče se dobi kaj v lekarni, ali pa mogoče v trgovini za živali.

Prosim za nasvet

Lep pozdrav

Teka

Temo je spremenil(a) Teka dne 13. maj 2008 07:13:53

Temo je spremenil(a) Teka dne 13. maj 2008 07:14:07

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

13. maj 2008 7:29

Mi smo enkrat dobili od sorodnikov neke kapljice v majhni beli flaški. Bile so take goste, mislim da se jim reče OTONAZOL ali nekaj podobnega. Dajo se kupiti pri veterinarju, mogoče celo v lekarni, ne vem. Pa zeloooo pomagajo proti ušesnim garjam.

In pri teh kapljicah sploh ni bilo treba čistiti ušes, so se same sčistile. Kapljice smo ji pa dali ene dvakrat ali trikrat.

lp Saša

Sporočilo je spremenil(a) Basti dne 13. maj 2008 07:35:49

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

13. maj 2008 7:30

Tudi mi smo imeli takšno muco. Kupili smo šampon in kapljice v veterinarski lekarni.V ušesa smo ji dajali kapljice. Ampak ni pomagalo, zato smo jo morali peljati k veterinarju. Tam ji je dal injekcijo in ji temeljito ščistil ušesa z gazo in palčkami. Veterinar je rekel, da je prinesla garje iz legla. To je bil zelo dolgotrajen proces. Kupili smo tudi kapljice proti bolham, ki smo jih morali nanašat za vrat, da si jih ne bi dobila na tačke in vnesla v oči. Te kapljice namreč pečejo. v tem času naj otroci muco raje pustijo pri miru, ker lahko kaj staknejo, čeprav nekateri pravijo, da živalske garje ne gredo na ljudi, ampak mislim, da ni tako. Naša tamala je bila včasih popikana po rokah. baška

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. maj 2008 7:50

Obstatajo ampule Stronghold, ki preprečujejo garje, bolhe in gliste. Vendar mislim, da je mucek še premajhen. Najbrž ima vaš mucek tudi gliste, kar je značilno za večimo mačk, ki niso pod nadzormom veterinarja. Gliste dobijo tako, da pojejo glodavca ki gliste ima.

Brez obiska pri veterinarju najbrž ne bo šlo. K veterinarju ga naj peljeta dva. Voznik in še nekdo, ki bo z mačkom sedel na zadnjem sedežu in ga miril. Če nimate košare za prevažanje, pripravite približno enako veliko škatlo, v katero napravite precej luken za zračenje in svetlobo, a ne prevelike, da bi smuknil iz nje. Maček nekaj ur pred prevozom naj ne pije in je, da ne bo bruhal. Kr obstaja možnost, da se bo polulal v avtu, vzamite s sabo tudi cunje, da bo mogoče pobrisati. Pa tudi v sami škatli naj bo cunja, ki jo je možno zamenjati.

Z vašim veterinarjem se lahko dogovorite tudi za celjenje proti mačjim boleznim. Ne hranite ga s kravjim mlekom, ker je premastno za živali, dajte pa mu dovolj vode. Razmislite tudi o kastraciji oz. sterilizaciji.

 

Upam, da vam bo žametna šapica v veselje in da ga boste čimprej rešili težav.

F r i n a

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

13. maj 2008 8:17

Teka,ti svetujem,da upoštevaš nasvet frine.Vzami si čas in mucka pelji k veterinarju.Bo bolje zanj,pa tudi zate.Lahko da ima še kako drugo bolezen.Ali pa vsaj pokličeš in se posvetuješ.Za vsa sredstva proti zajedalcem,ki jih ponavadi uporabljamo pri odraslih mačkah in so tudi v prosti prodaji je najbrž še premajhen,zato pa bi ti najbolje znal svetovati veterinar. Kristina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. maj 2008 8:18

Prosim, pelji jo k veterinarju. Plačala boš okoli 20€, mogoče kak € več, toda garji boste rešeni za vselej, samo z 1 obiskom pri veterinarju. Pri naju je bilo isto, mačka stara 8 tednov je iz legla prinesla garje. takoj smo šli k veterinarju. Lani je imela še bolhe, smo spet šli k veterinarju. Dobili ampule še za naprej in je to to. Jelenckova

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

15. maj 2008 20:15

Mi smo imeli mucka, ki je dobil garje. Peljala sem ga k veterinarju ,ki mu je dal inekcijo in razredčene kapljice. Čez dva dni smo ga našli poginulega. Trdno sem prepričana, da je muca poginila od premočnih kapljic. Ko sem šla čez par dni na račun k veterinarju, ker nisem plačala takoj, bili smo dogovorjeni, da se vidimo čez teden dni, sem povedala kaj se je zgodilo.Dobila sem občutek kot da je njihova krivda, pa še pospremila sta me tako, če pa je muca poginila ti ni treba plačati nič.Še danes mi je hudo, čeprav imamo že leto dni drugega muca. Drugače sem pa tudi jaz mnenja, da mora muc k veterinarju, saj je treba živalici pomagat. lili_stef

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

15. maj 2008 22:29

Jaz sem do danes tri muce s ceste obdržala, dve sta imeli garje v ušesih, eden je imel celo uši. Peljala sem jih k veterinarju, ker živim v Ljubljani in nimam daleč do dveh klinik. Pri zadnjem mucu sem šla v "privatno" kliniko (ki se po cenah itak ne razlikuje od glavne na Cesti v ML), kjer so ugotovili še nek virus (imel je razjedo na jeziku, zaradi katere ni mogel jesti in bi umrl od lakote), cajtala sem ga ful dolg in za vse skupaj zapravila ene 25€, ker ti mucki so itak tako majhni, količine potrebnih zanje so itak tako majhne, da mi za večino sploh niso mogli zaračunat. Majhen muc lahko umre od marsičesa, dvomim, da bi bile kapljice vzrok. To je tako ranljivo bitje, na žalost pa tudi zelo trpežno in dolgo časa tiho trpi. Jaz sem vse tri našla tako podhranjene, da so šli direkt na infuzijo, ker hrane več niso mogli prebavljati. Če tak shiran muc ne dobi infuzije, samo še spi... in enkrat zaspi za vedno. In moji so vsi sam pančkal skoz... In vedno, ko takega pripelješ (tudi malo bolj živahnega), od veterinarja ne moreš dobiti nobenih zagotovil. Ne za jutri, ne za drug teden, ne za čez 14 dni. Moji so bili vedno "na čakanju". Zato tisti pošteni tudi težko zaračunajo. To so pač moje izkušnje. Meni pri prvem obisku ni bilo treba plačati. Za garje v ušesih se res potrebuje kapljice (otonazol so take vsesplošne, uporabne za marsikaj), pretreseš jih in stisneš malo v uho, zmasiraš (to jim itak paše, ker jih srbi), in z vato očistiš. Dvakrat na dan, kak teden. Da je zihr. To so take drobne drobne živalice in naj bo zihr. Tudi pikce na koži otrok bodo verjetno od česa drugega, ker garje potrebujejo vlago in čist drugačno okolje. Pa ne gredo daleč iz ušesa. :) Niso pa nič groznega. Poskušajte pa res dobiti te kapljice. Itak pa da se ne spušča mladičkov psov/mačk in otrok skupaj. Najprej zarad glist. Takšnih in drugačnih. Za uši recimo ga je samo pošpricala z nečim, le enkrat, pa jih ni bilo več. Ampul res še ne sme dobiti (za bolhe). So pa te kot tablete proti notranjim zajedalcem v prosti prodaji (za otonazol kapljice ne vem zihr). vesoljka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

15. maj 2008 22:48

Zaradi bolh glist in garij pa res ni treba mačke k veterinarju vlačit. K veterinarju pojdite le po tabletke/kapljice/ampulce, ker se drugje ne dobijo. Mačko k veterinarju peljem, ko je res nujno da je mačka tam (poškodba, kastracija, sterilizacija), za stvari, ki jih treba konstantno zatirat, kot so bolhe, garje in gliste, pa res ni treba mačke mučit s transportom, ker to nobeni ne paše. Ne verjamem, da se garij lahko za vselej rešijo. Meni se zdijo veterinarske storitve ful drage, pa vedno še malo na čustva vplivajo in tako prodajo še kakšno storitev, zdravilo ali pa kakšno drago hrano (uboga muca, mora okrevat po sterilizaciji in jesti hrano ki stane 2 Eur ena konzerva). tigris

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

16. maj 2008 0:26

No, meni takrat (nekaj let nazaj) niso dali kapljic brez pregleda. Garij v ušesu se muc znebi z enostavnim čiščenjem v enem tednu za zmeraj, s tisimi drugimi garjami (po kožuhu) je pa malo več dolgotrajnega in zahtevnega dela, oba vrsti sta pa običajna (zunanja) parazita, ne razumem, zakaj se jih ne bi dalo (za zmeraj) znebiti. Saj bolh se tud ne da znebit, če se jih pravilno ne "zdravi" (odstrani). Obisk pri veterinarju malemu mucku pomaga do hitrejšega okrevanja. Vsi trije moji brez injekcij pač ne bi preživeli. vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 16. maj 2008 02:09:52

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. maj 2008 5:21

Včeraj sem mu kupila bio sprej proti bolham, pa je bil tako bogi ene par ur po pošpricanju, da me je skrbelo. Zgleda mu je ful smrdelo, čeprav je meni sprej imel prijeten vonj. Danes je že vredu. Za garje se pa v trgovina h ne dobi, niti v lekarni ne brez recepta. Tako da danes pokličem veterinarja, da vidim kaj reče. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti