Mačje garje in bolhe

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. maj 2008 0:06

Veš da bi jih, ampak naš je toliko tepen prav zaradi tega, ker jih je pred njim v vrsti kar nekaj mačotov (starejših)...in nekako ne pride prav zraven...izgleda prav bogi, ko se tam nekje v ozadju mlati s tretjim ali četrtim v vrsti (taglavni pa poliže smetano), ampak kaj čem, v hiši pa v teh dneh ne zdrži... mamaF - Mojca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. maj 2008 8:45

Ko smo imeli prejšnjega mačka, ki je izginil med breznanjem tik pred tem, ko se je ženski del družine dokončno odločil za kastracijo, smo ugotovlajali, da je bil v vsakem gnezdu, ki sem ga šla gledala . vsaj eden z njegovo posebno  risbo krzna. Moj brat je zapel ob tem: "Imao sam strašnog pjetlja..."

Nekoč je zazvonil telefon s sosednje kmetije, kjer je gazda rekel, da naj pridemo po froce od našega mačka, pa še dva litra mleka bodo dali za povrh. Pri kontroli je bilo ugotvljeno, da so mački rdeči ( pa sploh to ni bil Filipov) rajon in mi ni bilo potrebno poskrbeti za naraščaj.

Sedanji, jasno, da je Fiilipov sin iz soseske, pa je kastriran. Na jezo moških članpv družine. In star 13 let, na veselje vseh.

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. maj 2008 10:27

Frina, okrog kastracije imamo tudi pri nas moško-ženske poglede. Glede na to, da svoje bogastvo še zmeraj nosi pod repom...vidiš kakšna je scena. Mačka smo posvojili, pravzaprav je najdenček, živimo na koncu vasi, naše dvorišče je bil prej poligon za ostale mačote iz sosedstva in tako je naš pač "tazadnji v vrsti". Potem pa naši moški pravijo, da bi bil kastriran itak čisto na dnu lestvice... Ja, moški ponos... mamaF - Mojca

tzelenjak  

član od: 24.6.2011

sporočila: 4

24. jun 2011 17:55

Lep pozdrav.

Imam muco ki je stara 3 mesece in bi naj imela garje. zanima me kako se garje pozdravijo in če lahko muca zaradi garij tudi umre.

Hvala

 

 

tzelenjak

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. jun 2011 18:14

tzelenjak, dobrodošla na Kulinariki!

Če prebereš vse do sedaj napisano pod to temo, dobiš kar nekaj predlogov in rešitev.

tulka

tzelenjak  

član od: 24.6.2011

sporočila: 4

24. jun 2011 18:16

saj vem....ampak sm tak prestrašena kr sm komaj dobla mucka, da niti nevem kaj sm prebrala do zdaj :/ ampak..vseeno hvala ;)

tzelenjak

tzelenjak  

član od: 24.6.2011

sporočila: 4

24. jun 2011 18:33

nikjer nisem zasledila da bi muca ali muc zaradi tega umrl/a??

HVALA LEPA ZA ODGOVOR

 

tzelenjak

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. jun 2011 21:25

Muc zaradi tega neposredno ne pogine, pač pa zaradi komplikacij, ki sledijo pojavu garij - vnetja, dodatni zapleti, padec imunskega sistema... poleg tega so garje mučna reč in živalca trpi. Na tvojem mestu bi muco peljala k veterinarju, to bo najhitreje pomagalo.

tulka

tzelenjak  

član od: 24.6.2011

sporočila: 4

29. jun 2011 17:14

Pozdrav!

Muco sm peljala k veterinarju in je rekel da na žalost ji ni pomoči, zato smo jo uspavali. me pa zanima tole...mislim da sm dobla garje od muce . po telesu imam 3 rdeče pike na sredini pa izgleda kot krasta. ali so to garje in kako se jih nahitreje rešim oz pozdravim?

 

hvala za odgovor

*

tzelenjak

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jun 2011 17:42

Ali so to garje in kako jih najhitreje pozdraviš, ti bo najhitreje in najbolj točno povedal zdravnik.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti