Smrekovi vršički

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2010 7:13

terakota-seveda ni prepozna.Samo,da tiste manjše,ki jih ponavadi nabiramo sedaj dobimo le še bolj v višinah.

Torej bo potrebno malo v "hribe".Sama sem jih nabirala šele prejšnjo nedeljo,na višjih predelih.

 

anaeva

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

12. jun 2010 7:57

anaeva je napisal/a:

terakota-seveda ni prepozna.Samo,da tiste manjše,ki jih ponavadi nabiramo sedaj dobimo le še bolj v višinah.

Torej bo potrebno malo v "hribe".Sama sem jih nabirala šele prejšnjo nedeljo,na višjih predelih.

 

anaeva
si dobro odgovorila, ampak zame potem to pomeni, da je prepozno)) No, morda bom pa z vsake smreke tiste manjše nabirala hahahaha prav škoda, lansko leto ga nisem delala in mi je prav manjkal, morda se pa letos postopim z malo vršičkov ter ozkolistnega trpotca hvala! mateja terakota

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

18. maj 2013 23:05

nabrala sem smrekove vršičke in jih dala v literski kozarec v plasteh z belim sladkorjem. vsako plast sem potlačila, ker sem tako prebrala na eni spletni strani. 

običajno se mi sladkor sploh ne stopi ampak se strdi. kaj delam narobe?  kozarce vedno dam na sonce, na notranjo stran okna na južni strani, do letos plasti nisem tlačila ampak sem pustila, da je bilo vse bolj ohlapno, občasno sem kozarce tudi obračala. 

 

hvala

vladster  

član od: 19.5.2013

sporočila: 2

19. maj 2013 16:41

Mogoče uporabljaš želirni sladkor ?

[url=http://www.miniwatch.si]ročne ure[/url]

jouce  

član od: 18.8.2009

sporočila: 17

22. maj 2013 8:05

jaz pa mislim, da daš preveč sladkorja. ker je vršičkov premalo dobiš premalo soka.

jouce

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

22. maj 2013 9:37

Ali pa predebele plasti sladkorja. PRva plast na dnu naj bi bili vršički, da se sladkor že v osnovi ne zalepi takoj nanj, saj itak potem z višjih plasti steče dol. Pa saj lahko potem pretreseš/premešaš.

rag_doll

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. maj 2013 14:11

Tomorrow je napisal/a:

nabrala sem smrekove vršičke in jih dala v literski kozarec v plasteh z belim sladkorjem. vsako plast sem potlačila, ker sem tako prebrala na eni spletni strani. 

običajno se mi sladkor sploh ne stopi ampak se strdi. kaj delam narobe?  kozarce vedno dam na sonce, na notranjo stran okna na južni strani, do letos plasti nisem tlačila ampak sem pustila, da je bilo vse bolj ohlapno, občasno sem kozarce tudi obračala. 

 

hvala

Tudi jaz sem zaradi premajhnega izkoristka najprej s premešanimi smrekovimi in jelkinimi vršički ter narezanim ozkolistnim napolnila 2 kozarca za vlaganje in dobro pretlačila ter postopno prelila samo z medom. Na ta način dobim cca 6 dcl sirupa. Ostanek vršičkov pa shranim v hladilniku in iz njega pozimi skuham čaj.

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti