Smrekovi vršički

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. maj 2008 21:55

Ali pa kombinirate plast žajbla, smrekovih vršičkov, cvet regrada, maretine dušice ...

 

Ko se sladkor stopi sirup precedimio, zeliščni zmesi dodamo dobro žganje, pustimo kak dan, precedimo ... hk, hk samo za  hk, ...

kobra 1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. maj 2008 7:55

5rusa , nekaj si lahko prebereš že zgoraj, torej sirupe za katere sprašuješ http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1479

lahko mešaš, če ti tak okus odgovarja.

Ko sirup doziram  v manjše stekleničke za porabnike dodam še nekaj kaplic propolisa, grenivkinih kapljic in kapljice 31, seveda te doziram po občutku, odvisno od bolnika samega.

Za otroke do 8 leta, razen propolisa ne dodajam ničesar.

Po košnji ( ta poteka zdaj) je čas za pripravo tropotčevega sirupa z medom. Tega pripravimo : 

(delam po občutku, zato količine ne vem)

Velik šop sveže nabranega ozko listnatega tropotca sesekljamo (V multipraktiku z dodatkom vode, da se zmelje), dodamo trsni sladkor, žlico medu in na zmerni temperaturi mešamo do vretja, oziroma, dokler se sladkor ne stopi. Zmes pokrito pustimo kako uro ali dve, vmes pomešamo, in ko je temperatura pod 40 stopinj vmešamo dober liter medu.

kobra 1

Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 29. maj 2008 07:56:00

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. maj 2008 8:20

Koliko žličk tako pripravljenega sirupa iz smrekovih vršičkov pa potem dajate bolnikom?

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

30. maj 2008 0:04

Otrokom eno čajno žličko (oz. tisto, ki je priložena lekarniškim sirupom), odraslim jušno, 3x na dan . Lahko tudi v topel čaj.

kobra 1

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

30. maj 2008 22:32

kobra 1, naj naj hvala za odgovor, bom letos probala. imam pa še eno vprašanje - danes sem na Blokah nabrala (prvič) vršičke brinja. nekje sem že brala, da iz njih lahko naredim nekakšen brinjev liker. ker z likerji še nimam izkušej (jih bom pa imela drugo leto), me zanima: ali naj vršičke najprej dam v sladkor in potem zalijem z žganjem, ali naj jih dam direkt v žganje s sladkorjem ali medom? 5rusa

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. maj 2008 20:38

Z brinovimi vršički nimam izkušenj. Če boš delala samo liker, lahko v žganju raztopiš sladkor, zaliješ vršičke in nekaj tednov pustuš na toplem. Vendar ne na soncu.

kobra 1

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

31. maj 2008 21:12

Po košnji ( ta poteka zdaj) je čas za pripravo tropotčevega sirupa z medom. Tega pripravimo : 

(delam po občutku, zato količine ne vem)

Velik šop sveže nabranega ozko listnatega tropotca sesekljamo (V multipraktiku z dodatkom vode, da se zmelje), dodamo trsni sladkor, žlico medu in na zmerni temperaturi mešamo do vretja, oziroma, dokler se sladkor ne stopi. Zmes pokrito pustimo kako uro ali dve, vmes pomešamo, in ko je temperatura pod 40 stopinj vmešamo dober liter medu.

kobra 1 [deteljica]

Kobra 1 zanimajo me bolj natančnejše količine za pripravo trpotčevega sirupa? (cca1/2 kg listov...) Je možno tudi trpotčev sirup narediti na enak način, kot se dela sirup in smrekovih vršičkov (plast vršičkov, plast sladkorja)? Mijan

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. maj 2008 21:30

O moličinah res težko povem, ker vedno delam po občutku.

A vseeno, tako na ... recimo 1/2 kg listov,  cca 60 dag sladkorja 1 liter medu. Samo za predstavo, dugače delaj po občutku.

 

Če boš delala po plasteh, moraš do dobra napolniti kozarec in močno stisniti sestavine, da je dobro (tesno) napolnjen. Tako pripravljen kozarec dobro zapreš in zakoplješ v zemljo, pokriješ z desko, obtežiš s kamnom ter pokriješ z zemljo. Čez cca dobre tri mesece izkopleš, precdeš in prekuhaš in še vroče pretočiš v ogreto steklenico.

kobra 1

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

4. jun 2008 22:45

Brinjeve vršičke sem dala v plasti s sladkorjem in molim za sonce. Pol jih bom zalila z žganjem in naredila degustacijo. Poročam o številu preživelih ... lp 5rusa

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. jun 2010 21:30

Pozdrav! Zanima me do kdaj lahko napravim sirup iz smrekovih vršičkov, je sedaj že zelo pozno? Vednio sem delala ,ko so bili še manjši, pa ne vem zakaj, morda je v manjših več eteričnega olja? mateja terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti