Ideja za krstno torto by stana and uni

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. maj 2008 15:34

Stana, bravo!!!!! Angelčki sequence. Torte so krasne!!! Tako ravne še meni ne ratajo. Papagaj je pa itak top!!!! Jade je carica, sem najprej morala počakati 5 minut, da lahko tole pišem, tolk sem se smejala. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 25. maj 2008 15:35:19 Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 25. maj 2008 15:35:38

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

25. maj 2008 19:54

Šele zdaj sem videla te stanine in unicornove umetnine in seveda ostala brez besed.Kar sram me je če pomislim na mojo tortoStana in unicorn kdaj bosta imeli tečaj iz peke in oblikovanja tort.Prosim da me dasta na seznam!?Lahko rečem samo anemona

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. maj 2008 20:29

Hvala punce...

Biskvit sem pekla v kvadratnem razteglivem tortnem modelu. Ko je bil pečen, sem ga pustila še kakšnih 10 minut v modelu, nato sem ga obrnila narobe na peki papir, da se je shladil do konca. Ohlajenega sem razrezala s tortno žagico. Torte sem prav tako delala v tem modelu, ki sem ga povišala tako, da sem ob strani dala karton oblečen v alu folijo, dala malo v hladilnik, da se je krema strdila ter nadaljevala na isti način z drugima dvema tortama. Zato so tudi robovi tako ravni, ker so se lepo oblikovali v tem modelu.

In še nekaj slikic razrezane torte....

 

 

stana

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

25. maj 2008 21:05

mene pa zanima, kje se dobijo tile pladenčki, da lahko narediš nadstropno torto teya_84

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. maj 2008 21:15

Ja tukaj vidim, da ima stana.r res pladenčke.

Jaz dam pa kar na trši karton, ki ga oblečem v barvan papir in oblepim s samolepilno foljo - home made proizvodi.

 

Ampak je vseeno stala skupaj. Še prevoz (3 km) je preživela - uspešno.

 

Lp

MM

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

25. maj 2008 21:40

Super ideja morska medvedka. Pa zelo lepa torta. teya_84

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. maj 2008 22:47

Morska medvedka, zelo lepa torta

Moji "pladnji" so pravzaprav improvizacija. To so bele kapa plošče, ki sem jih kupila v City parku, v trgovini Art in se kar dobro obnesejo.

stana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. maj 2008 22:58

 

stana.r: a si uporabljala tudi slamice, ali imaš spet kakšno novo idejo za podstavljanje nadstropij?

Pa so te plošče take velikosti kot si jih uporabljala ti, ali se jih lahko malce izreže?

Kakšno bi bilo vedno fajn imet na zalogi (če mi slučajno kartona zmanjka)

 

Lp

MM

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. maj 2008 23:25

Uporabila sem slamice za podlaganje. Torta je bila precej težka in sočna zato nisem hotela riskirat, da bi se zvrnila.

Kapa plošče dobiš v treh ali štirih dimenzijah. Največja mislim, da je velika 1 meter. Zelo lepo se reže z olfa nožem, celo lažje, kot karton in tudi bolj čvrsta je.

stana

kozamurnik

sporočila: 2311

26. maj 2008 3:12

Te krstne torte so res nekaj posebnega,tudi tista od MM je zelo lepa. Edina pripomba,ampak to je bolj poklicna deformacija,ker delam v restavratorskem ateljeju,je na pretiran "make up" angelov,najbolj izrazit in viden na tretji in cetri sliki na prvi strani. Mislim,da bi bilo bolje uporabiti kako bolj svetlo,pastelno barvo in ne tiste vranje,ki se nekako ne ujema s krhkimi svetlolasim bitji. Upam,da mi ne zamerita,ker si upam kritizirati in da to vzameta kot dobronameren nasvet.Jasno, da ga ni treba uspostevati,je le osebno mnenje.Jaz osebno vedno spostujem dobronamerno kritiko in ne zaviham nos . Stanar, kapo dol ,zelo lepo ste prikazali tudi potek dela pa razlago, pa ne samo pri teh ,tudi ostale torte v sodelovanju z lady Vendelino so nekaj posebnega. Veliko uspehov in seveda osebnega zadovoljstva. Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 26. maj 2008 03:22:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti