Ideja za krstno torto by stana and uni

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2008 21:32

Zdaj sem pa popolnoma zmedena.

Katka: kako veš, da matilda nima pripomočkov iz tujine? In kdo naj bi jih imel in kakšne?

Sem malce firbec, ker bi rada naredila eno torto (prav kmalu), pa bi si zanjo vzela malo več časa, da bi bila res nekaj posebnega.

No, bejbe, z besedo na dan prosim...

 

Lp

MM

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 21:57

Ne vem kaj točno je katka mislila s pripomočki, jaz sem razumela kot barve - naročila sem nekaj barv iz tujine, med drugim tudi nekaj v prahu, s katerimi se da lepo barvati take figurice. Sicer jaz kar pokombiniram malo vse kar imam.

Delo s čopičem je res "matranje", zahteva mirno roko in vzeti si moraš čas. Jaz hočem vedno prehiteti samo sebe, sem zelo neučakana, potem pa vidim same napakice. Risala sem s čopičem št.1. Da barva ni tako intenzivna, sem jo malo bolj razredčila. Obvezna oprema so tudi zobotrebci, palčke za ražnjiče, pinceta, kakšna šivanka....

Sicer pa se okraske za torte res splača delati kar nekaj časa prej, če ne drugega, da se lepo posuši.

Katka, o mojih "pripomočkih" pa več na uni kavi, za katero se že tako dolgo dogovarjava. 

matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 22:02

morska medvedka je napisal/a:

tudi jaz bi rada kakšne take pripomočke

 

 

MM

Ne vem sicer kaj bi rada imela, ampak imam en nasvetek, kako narediti kalup za obrazke, če vam oblikovanje ne gre ravno najbolje.

V kroglico tičine odtisnete obraz barbike ali kakšne druge punčke, keramičnega angelčka ali kaj podobnega. Počakate, da se tičino malo ohladi in strdi. Potem dobro pregnetete kroglico mase v velikosti glave, tako da postane mehka, in jo vtisnete v "kalup". Dobite odtis obrazka, ki ga samo še pobarvate in naj nalepite laske.

matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. maj 2008 22:10

Matilda, hvala. Torej čopič varianta, pridna si...Ti kar pridi, te bom vesela, sedaj se pri nas tudi že lepo sedi na vrtu...še kuharco pripelji, se je čisto potuhnila. Sama sem danes bila na Brnčičevi, konec tedna pa itak "poje" Sveisvašta, joj prejoj zapravljanja! Medvedka, z matildo sva si bolj "na ti" katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 26. maj 2008 22:11:41

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. maj 2008 22:21

Aja, glede "pripomočkov", v tem primeru sem res mislila barve, odtenke, pisala, ki se pri nas ne dobijo in jih nekatere naročate iz tujine. Obstajajo pa tudi drugi "pripomočki", valjčki z vzorčki za tičino, čipke...dobi se jih tudi na Brnčičevi, pa gladilec za tičino, lahko bi katera naročila tudi "gumpaste", zlat, srebrn sprej, tega je ogromno. Sem pa zapazila na strani od Schwartaua, kaj vse imajo. Pri nas se dobi le ena varianta barv v tubicah, izdelujejo pa še pastelne. Res hudo! Prav tako imajo v programu belo pisalo, ki bi bilo super namesto sladkornega ledu (recimo za medenjake). Pa še par stvari. Sem se namenila poklicati našega dobavitelja, kako je s tem. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 22:28

katka lopatka je napisal/a:
Sem pa zapazila na strani od Schwartaua, kaj vse imajo. Pri nas se dobi le ena varianta barv v tubicah, izdelujejo pa še pastelne. Res hudo! Prav tako imajo v programu belo pisalo, ki bi bilo super namesto sladkornega ledu (recimo za medenjake). Pa še par stvari. Sem se namenila poklicati našega dobavitelja, kako je s tem. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

To bi bilo pa res super, da bi bilo na policah v "običajnih" trgovinah kaj več izdelkov za dekoracijo slaščic. Pri nas se ne dobi niti več sladkih rožic in raznih živalic iz sladkorja ali marcipana. Še barve od schwartaua niso vedno na zalogi.

matilda

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

26. maj 2008 22:41

No, pisal še res nikoli nisem naročala, če pa jih imaš ti, Katka, ali pa jih misliš naročiti, se toplo priporočam. Ker stroški takšne nabave, še posebej poštnine, niso ravno majhni. unicorn

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. maj 2008 22:52

Matilda, tudi v LJ te živalice hitro izginejo. Sicer pa, zdaj si videla, kako lepo znaš sama narediti . Unicorn, ne bom naročala veš...nisem ti jaz za take fine figurce, jaz to bolj na "hojladri" . Grem zdaj k moji balinarski torti, pa lahko noč. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. maj 2008 22:53

Pisala od Zenkerja v rjavi, rdeči, rumeni in zeleni barvi imajo v Šparu.

stana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2008 23:07

Pa je katera že sprobala s temi pisali pisat po tičino masi?

 

Jaz sem iskala "živilske flomastre" nedolgo tega na Brnčičevi, pa jih nimajo. Imeli so črne pred 10 leti, še to samo za pekarno Vrhnika, ko so risali na marcipan.

 

Katka: a imajo te flomastre mogoče v sve i svašta?

 

Lp

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti