Ideja za krstno torto by stana and uni

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

26. maj 2008 6:33

Kozamurnik, nikakor ne zamerim. Tele angele sem delala prvič, tisti, o katerih govoriš so prva serija. Praktično so pri delu z njimi tri večje težave - prva je, da so v celoti visoki nekako 5 cm, kar pomeni, da je težko risati po tako majhnem obrazu. Druga težava je, da so porisani z jedilnimi barvami, in so uporabljene pač tiste, ki sem jih imela trenutno na razpolago. Tretja je, da rišeš na mehko podlago, kar pomeni, da se "ugreza", zato je nanos barve intenzivnejši, kot bi si želel. Iz tega razloga ima druga serija angelov - na napakah se učimo - če si opazila, zaprte oči. Sicer se pa povsem zavedam, da mojim figuricam manjka še kaj drugega kot to, kar si opazila, se pa vedno potrudim in poskušam tudi odpraviti napake. Res pa je, da za enega angela porabim skupaj s sušenjem tri dni, in da ga, vsaj jaz, ne naredim tako zlahka, ampak se mi zdi to precej težko modeliranje, zato ga ne zavržem, tudi če ni popoln. Kar pa ni noben od njih. V enem od prejšnjih postov v tej temi sem zapisala, da bodo angeli zares lepi, ko jih naredim okoli dvajset - in sem mislila povsem resno. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 26. maj 2008 06:47:21

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

26. maj 2008 8:03

medvedka ,tudi pri tvojih tortah ostajam brez besed.Pri vsaki moji pa sem bolj žalostna anemona

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. maj 2008 8:38

Hej hej, Anemona, prepričana sem, da tisti, za katerega narediš torto, ni žalosten! Glavo gor! Moje torte prav tako niso niti bled približek njunih, a so najboljše, kar znam. Še vsaka je pa bila dobra. Imamo pa take mojstrice, da se lahko od njih učimo in tudi naše torte bodo nekega dne lepe. Atina

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

26. maj 2008 9:50

stana r. še nekaj me zanima. Kakšne slamice pa si to uporabila. Čaka me namreč prva nadstropna torta, pa se morem o vsem najprej pozanimat Pa koliko časa lahko taka torta stoji v takem položaju - ena gor na drugi, da se ne sesede. Kakšno uro? teya_84 Sporočilo je spremenil(a) teya_84 dne 26. maj 2008 09:54:49

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. maj 2008 10:32

Stana spet kapo dol.Torta je čudovita,edino spodnje jaz ne bi jedla (se na 100km izogibam banan) čeprav ne dvomim da je bila okusna! Bi bilo prav lepo v sorodstvu imeti stano,pa uni pa Veny in Katko lopatko....MJAMI! Uni me prav zanima kako bodo izgledali tvoji lepi angeli po 20. ker so že te čudoviti! Roncolino

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 10:44

Delala sem figurico za eno torto, pa sem morala poskusiti še enega takega angelčka. Res je veliko dela in se povsem strinjam s tistim, da jih je treba narediti malo več, da dobiš pravi občutek. Tudi jaz obljubljam, da bo po 20. bolje

matilda

Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 26. maj 2008 11:17:45

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2008 11:13

Matilda: tale izgleda prečudovit. A prilepiš malo večjo slikico, da si tega lepotca bolje ogledamo

 

Lp

MM

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 11:21

sem prilepila malo večjo, še večja pa ne gre

matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti