Ideja za krstno torto by stana and uni

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

14. maj 2008 10:11

Kot vedno, ko si ogledujem torte - kaj torte, umetnine, padem dol. Bravo punce, za ideje in izvedbo!! Opogumljena z vsemi vašimi idejami, sem tudi sama začela "pacati" torte. Zaenkrat so bolj dobre kot lepe, ampak napredujem. Imam pa eno vprašanje - kako je narejen notni zapis na beli torti z violinskim ključem? Imam namreč glasbenika v družini, ki bi bil kakšne tortice v glasbeno smer silno vesel. Hvala za odgovor, lp elba

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. maj 2008 12:43

Tudi jaz sem zeloooo vesela vseh teh pohval "uni" že ve zakaj

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2008 13:23

Kozamurnik, se mi zdi, da si spraševala, kaj je crėme ganache. To ti je topljenje grenke čokolade z veliko kakava v sladki smetani v banjomariji... začneš s smetnano in potem daješ notri koščke čokolade - če kupiš tisto lindtovo zadevo v lističih je pa sloh enostavno. In potem se v originalnem receptu doda še maslo. Zdaj odvisno od proporca, iz tega lahko narediš čokoladni obliv (samo, bolj kot je grenka in temna in kakavova čokolada, več je tudi sedimentov notri, tako da se ti sledovi na oblivu vidijo - če pa daš čez še kakšno fleho iz drugega materiala - tu so dale ladies tičino, pa ni sile) ali pa narediš kalorično yet afrodiziačno kremo..... V Franciji s tem ponavadi premažejo torto in izgleda nekje med oblivom in kremo (s tem, da domača torta v Franciji, to je premer 20 cm in višina max. 4 cm). Jaz sem poskusila veliko francoskih sladic in so imele različne oblike in okuse in tudi crėme ganache je imela zelo različne izglede in okuse.... Vendelina jr.

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

14. maj 2008 14:06

Frina, hvala za lepe besede ! elba, tičino maso sem najprej razvaljala na primerno velikost in si z nožem na rahlo označila notne črte, nato pa jo dala sušit na rolo papirnatih brisač, da se je posušila in ohranila obliko (fajn je če te okraske narediš vsaj kakšne 3 dni prej, ker se tako ravno prav posušijo). Nato pa sem s flomastrom polnjenim z jedilno barvo, takšen kot je tukaj (Edible Colour pen) : www.windsorcakecraft.co.uk/info.ph" target="_blank">http://www.windsorcakecraft.co.uk/www.windsorcakecraft.co.uk/in narisala črte in note ... Upam da sem pomagala. LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/ Sporočilo je spremenil(a) rina01 dne 14. maj 2008 16:32:33

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. maj 2008 14:11

Vendelina, hm, že dolgo me muči ta banjomarija. Ta izraz sem zasledila le pri tebi. Sem najprej mislila, da se tako imenuje le način topljenja, ko daš manjšo posodo v večjo z vodo. Pa sem "poguglala" in videla, da gre za "double boiler" v angleščini in da je to prav posebna dvojna posoda. Ali imaš ti tudi to posodo ali tako imenuješ le način priprave? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 14. maj 2008 14:12:49

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

14. maj 2008 14:17

Meni je ta izraz "banjomarija" tudi padel v ušes, namreč, prvič sem slišala zanj. Jaz tej posodi po domače rečem "čebriček". Pozdravček!

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. maj 2008 14:51

Ta izraz se v Italiji splosno uporablja in pomeni nekako : v vodi segreti,kuhati oz indirektno toplotno obdelati posebej obcutljive stvari.V bistvu je tukaj misljen sistem dveh posod-kot pravi Katka-lahko tudi navadnih kozic,ko se ena napolni z vroco vodo in da druga posoda v prvo. Natacneje, pa tudi verjeten izvor pomena besede je pa opisan tukaj.Lp http://it.wikipedia.org/wiki/Bagnomaria lucka Pa cestitke obema,da ne pozabim!!! Sama bi na torto dala samo enega angelcka-tisti na spodnji slikci z zaprtimi ocmi je meni najlepsi- ostale pa botrom ali starsem za spomin in nikakor ne bi dovolila, da bi jih pohrustali... Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 14. maj 2008 15:23:19

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

14. maj 2008 17:18

Vse čestitke obema, česa tako lepega pa še ne!!! Rina01, tvoje torte so pa naravnost prečudovite! Zanima me, s čim je pobarvana torta na prvi strani, ki je srebrne barve, na njej je pa 25... in s čim se naredi tak rob, kot čipka? ela

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. maj 2008 17:26

dragička je napisal/a:
Meni je ta izraz "banjomarija" tudi padel v ušes, namreč, prvič sem slišala zanj. Jaz tej posodi po domače rečem "čebriček". Pozdravček!

Meni je uspelo pred dvema letoma kupiti dve posodi za kuhanje v kopeli. Na eni je pisalo BainMarie, pa sem mislila, da je to firma. Kmalu po nakupu sem dobila malo večjo.Prvo pa podarila edinemu sorojencu, ki obožuje pudnig in kreme.

Na videz je to najbolj podobno in najbrž tudi je nekdanjemu piskru za kuhanje mleka s piščalko. Sem se skoraj požrla, ker sem kako leto pred nakupom enega vrgla v kosovne odpadke, ker se mi pač ni ljubilo poslušat piskanja, ki je bil v davnih časih, ko sem hodila na ves po mleko in je mleko padlo direktno oz seskov v žehtar, nujna zadeva. Zdaj pa tega zaresnega mleka ne spravim niti požirka.

Torej gre za rostfraj pisker s piščalko. Jaz sem kupila v Intersparu.

F r i n a

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

14. maj 2008 17:39

Evo, sem vedela, da ne smem manjkat par dni..... vedno zamudim najlepše! Uni in stana.r .... sam WAW bom rekla :)) pohvale! (drugič, predno se spet spravita skupaj čarat prej tukaj napišta.... da bomo pobrali naročila ) lp Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti