Španski vetrci

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

26. dec 2003 21:54

Beljakovim piškotom dodamo škrobno moko,ki daje testu trdnejšo obliko,dodatek liimonine kisline pa pripomore,da se testo hitreje osuši. Iz beljakov stepemo trd sneg.Vanj počasi vtepamo tretjino kristalnega sladkorja (od celotne količine po receptu),da postane sneg trd in gost.preostali sladkor zmašamo s škrobom(na 500g slakorja daš 100 g škroba(gustina)in oboje dodaš snegu med mešanjem.Nabrizgaš poljubčke,lahko jih potreseš z barvastimi mrvicami in jih sušiš na 50 stopinj čez noč. Poskusite,mora vam uspeti! Vesna Leben

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. dec 2003 7:05

Hvala Vesna, ampak tole s škrobno moko.. bi verjela, le skrbi me, oprostite mi, ali so zdravi taki vetrci s surovo moko? Kdaj pa dodamo limonino kislino? Ali je to limonin sok ali citronka? Če je citronka ali v prahu ali rastopim v vodi?

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

30. dec 2003 14:26

...ni samo trik v količinah, temveč: 1. Beljaki, popolnoma čisti brez trohice rumenjaka, naj imajo sobno temperaturo 2. Posoda, v kateri boste beljake stepali, in metlice, morajo biti brezhibno čisti 3. Hitrost mešanja ali stepanja mora biti ves čas enaka 4. Pečico pripravimo na +80°C, klasičen program (gretje zgoraj in spodaj, nikakor ne z ventilacijo) 5. Sedaj pa sestavine: 2 sveža beljaka (najmanj 2 dni stara), ščepec soli, 10dag kristalnega sladkorja 6. Potek dela: pred stepanjem vključimo pečico, pripravimo pekač obložen s pek.papirjem; stehtan sladkor damo v vrček, saj iz njega lažje stresamo sladkor v beljak, med tem ko ga stepamo V beljaka damo ščepec soli in ju pričnemo stepati (hitrost stepanja ostane do konca enaka, pa tudi stepanja ne smemo prenehati vse do konca). Ko je beljak trd pričnemo počasi sipati stehtani sladkor v beljake (stepanja ne prekinjamo) dokler ne porabimo ves sladkor. Ko beljak dobi sijaj, prenehamo 7. Vetrnice lahko oblikujemo s pomočjo dveh žličk ali z brizgalko. Pečemo (sušimo) jih v pečici dve (2) uri. Med vrata pekača damo pletiljko. Po dveh urah jih vzamemo iz pečice in jih dalje sušimo v sobi. Lepe vetrnice so popolnoma bele barve, s prhko skorjico in mehko nelepljivo sredico 8. Posušene vetrnice zapremo v posodo, sicer se nalezejo vlage iz zraka in postanejo lepljive Tako jih dela moja soproga Karmen in jaz .... Lep pozdrav vsem in SREČNO 2004! Henri

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

31. dec 2003 7:05

Henri, ti si se pa res potrudil. Hvala lepa in srečno!

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

22. feb 2012 18:55

že dvakrat smo jih pripravili s fruktozo (4 beljaki + 100g fruktoze), 100 minut na 100 stopinj C z gretjem zgoraj in spodaj (oziroma 80 stopinj C na ventilacijo - prednastavljan program pečice za peko na več pekačih). malce barvo spremenijo, ker frutoza karamelizira; vendar so nam zato tudi všeč, saj so "bio" :)

bionda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti