Kupujete izdelke slovenskih proizvajalcev?

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. maj 2008 16:14

smrečica je napisal/a:
Majdina, glede strupenih pesticidov, saj ne dovolijo. Kar je v SLO prepovedano kmetje veselo kupujejo na Hrvaškem, od pesticidov in škropiv do različnih antibiotikov. Kar je grozljivo. Kot so omenile nekatere tudi sama kupujem izdelke slovenskih proizvajalcev in podpiram domače gospodarstvo in pa bio izdelke, ki jih je žal bolj malo slovenskih. Vem pa da si žal marsikdo tega ne more privoščiti,po drugi strani pa je hrana danes res poceni, zato končuje vse preveč hrane v smeteh. Da ne govorimo o sami potrošniški miselnosti. Sama imam raje manj, pa tisto kakovostno, kot obilje nekakovostnih izdelkov. smrečica
Se strinjam....... Kar se tiče pecticidov, sploh po tem kar smo spet slišali danes, pa si ne morem kaj, da ne bi bila ZELO in hkrati , kdaj bomo/bodo spregledali, da ni vse v denarju..... katjushka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. maj 2008 18:04

Glede bio izdelkov - čisto jasno je, da je bio čebula segnila prej kot kupljena, tudi bio jabolka so bolj piškava in manjša, hruške dozorijo in segnijejo prej, solata ovene že po enem ali dveh dnevih, krompir je uvel že kmalu spomladi, ko v trgovini še prodajajo lepega, čvrstega, korenje nikoli ne zdrži tako lepo kot kupljeno.... Zato, ker kupljeno sadje in zelenjava je špricano s konzervansi, da ostane dlje sveže - ne izgublja vlage in da ne gnije. Zato pa solata po transportu, dveh dneh na polici in še dveh v domačem hladilniku izgleda "bolje" kot tista, ki smo jo pred nekaj urami odrezali na vrtu. Na žalost je res tako, da slovenske izdelke prodajajo v tujino, na naš trg pa prihaja uvožena hrana. Sama sem bila priča prodaji slovenskega medu v Italijo - medex je iskal pri čebelarskih društvih med za izvoz, saj imajo v svojih skladiščih menda samo med "made in china". Ja, pa tudi sode z napisom frutek kašica korenje "made in italy" sem videla na lastne oči. Jaz na žalost kupujem po najnižji ceni, vendar če nam okus ne odgovarja, raje vzamemo dražji izdelek. Veliko srečo pa imamo, da ne živimo v mestu in lahko nekaj sadja, zelenjave, mesa in ostale hrane sami pridelamo. matilda

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

12. maj 2008 18:16

Jaz nsiem odprla te tema za BIO IZDELKE, ampak če kupujete slovensko. Se zavedam da slovensko ne pomeni bio, brez konzervansov, mapak slovensko podjetje, ki posluje v Slo zaposluje slovenske delavce. Zato!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. maj 2008 18:30

Oprosti *zoja*, moj komentar je bil namenjen tisti, ki ji je zgnila čebula v treh tednih, pa sem mogla pripomniti. Saj veš, da tema nikoli ne bo šla samo v eno smer, anePa ne bit huda zaradi tega. matilda

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

12. maj 2008 19:44

matilda - saj nisem huda, ampak že cela debata je bila usmerjena bolj v to smer bio prehrane, kar pa ni bil niti colj mojega vprašanja. :)

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

12. maj 2008 22:37

V veliki večini kupujem slovenske proizvode. Prepričana sem, da so še vedno bolj kakovostni kot tuji. Zato, ker mora uvoznik tudi kaj zaslužiti, pa transport stane in zato je po mojem v trgovini slovenski izdelek istega cenovnega razreda bolj kvaliteten kot tuj. Pa patriot sem tudi. Moram pa čisto po pravici priznati, da sem in tja pa vseeno zavijem v Lidl. Najraje kupujem na tržnici, kjer mi ni škoda odšteti tudi kakšen cent več. Zadnjič sem kupovala pri enem fantu, ki mi je zagotavljal, da je zelenjava s Primorske, pa je bila zelo sumljivo podobna Lidlovi, samo dražja. Pesnica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

12. maj 2008 22:51

Večinoma, če se le da. Me edino kdaj pogreje, če za to plačam več. Lp, veverica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. maj 2008 22:57

Pesnica je napisal/a:
Zadnjič sem kupovala pri enem fantu, ki mi je zagotavljal, da je zelenjava s Primorske, pa je bila zelo sumljivo podobna Lidlovi, samo dražja. Pesnica
Ja, ta je pa hecna... pri nas (na primorskem) pa na tržnici prodajajo zelenjavo iz Prekmurja in to kumare sredi aprila. Kolikor imam jaz izkušenj iz trgovine, ljudje cenijo slovenske izdelke bolj zaradi kvalitete, kot pa zaradi tega, da podpirajo slovensko industrijo. Vseeno pa na to hitro pozabijo (vsaj pri bolj potrošnih izdelkih), če je uvožena stvar cenejša. S takimi dohodki in pri takih podražitvah jih čisto razumem. matilda

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. maj 2008 21:44

Po enaki izkušnji že pred leti, tudi jaz ne kupujem več samo pri branjevkah in  SLO izdelkov.

Samo dvakrat sem se mimogrede iz službene poti ustaviila v Eurospinu čez mejo in glej ga  naletela na branjevko iz Bizovika, kako je skupaj s sinom natovarjala zabojčke radiča, katerega smo stalne stranke (nekatere več kot 2o let) kupovale na Ljubljanski tržnici. Res prijetna gospa," pa dobro vago " biološka pridelava Ja, pogoltnost nima meja ... Ampak temu zdaj reče podjetnost, vsaj tako mi je razložil njen sin 

 

kobra 1

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

14. maj 2008 23:01

Od slovenskih proizvajalcev kupujem samo skuto, vloženo zelenjavo, kosmiče, kavo, pa mogoče še kaj. Drugače mi niti ni važno, glede na to, da sem študentka in se moram cel teden prehranjevati sama (na bone ne jem, kuham sama). Kupujem pa v vseh trgovinah, razen v Tušu (pa še to samo zato, ker ni nobenega tukaj v bližini). Žal je treba vedno bolj gledati na cene kot na kakovost in proizvajalce. NaturensGalleri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti