Kupujete izdelke slovenskih proizvajalcev?

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

tema odprta - 10. maj 2008 20:30 | ogledi: 2.885 | odgovori: 32

ali gledate ceno, da je ceneje pa čeprav je made in .....

Jaz običajno kupim slovenske izdelke, razen mogoče kakšne Barilla (testenine in omake), Uncle Benz omake in riža včasih, pa marmelade in sladoleda. Drugače pa čimbolj slovensko.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

10. maj 2008 20:41

Hvala enako...sem možu zadnjič rekla naj mi iz Italije prinese plato jogurtov in ni bilo nič...odgovor je bil a tisto boš jedla ko lahko jogurt stoji 1 teden na polici pa mu nič ni,mlečne izdelke sem začelo celo kupovati v krajevni mlekarni -so brez konzervansov,sladko smetano za torte ti kar v flašo nalijejo...jaz ogromno reči doma napečem-vse pecivo,redko kdaj kaj kupim...kruh že nisem kupila 9 let,mleko je doma iz njega se tud da kaj naredit....sem pa bila precej bolna iin sem prehrano total spremenila in kar pojem naj bo ok....tolk o mojem mnjenju. kuharca37

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. maj 2008 22:09

Pri nas pa je tuje hrane malce več zaradi drugih razlogov. Kupujem namreč v večji meri bio prehrano, ki pa je še vedno na žalost od tujih proizvajalcev. Poler tega je bio hrana (predvsem sveža) še vedno mnogokje pod in tukaj je zakonodaja pri naših severnih sosedih strožja. Kar se pa tiče "običajne" hrane pa je tako, da tako naši proizvajalci in trgovci kot tudi drugi diskontni ponudniki iščejo cenejše poti proizvodnje, ki pa so tudi vprašljive kvalitete. Sama se trudim čim več proizvesti in tudi skuhati, speči doma, zato iščem ponudnike, ki ponujajo kvalitetne pridelke iz katerih potem sama kuham. Predelane hrane kupujem zelo malo. Kuharica37, kar se ponudbe tiče, ti kar malo zavidam........pri nas je to težje dostopno. katjushka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. maj 2008 22:18

Pri nas moramo gledat na ceno ,če hočem mesec preživet,pa tudi nimamo krajevne mlekarne,tako da kupujem tam kjer je ceneje. Saj imaš prav kuharca ,pri tebi to rata ,pri meni je slovensko skoraj samo z vrta,iz zajčnika in iz kurnika.Pa meso kupujem od Perutnine,ker drugega pri nas ne jedo. Zanima me pa ,zakaj mislite ,da je slovenska hrana tako dobra,kaj če bi živeli v Italiji ,Avstriji.......? lp goga Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 10. maj 2008 22:19:17

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. maj 2008 7:12

Dolgo sem imela fiksno idejo podpirati domač trg in proizvodnjo. Ploščice iz štajerske so popokale kar hitro,jih je zamenjal Italijanski granitogrez,... Bela tehnika iz taistega konca je tudi kar hitro šla,... Pa še malo o hrani,... mleko kupujem pri bližnjem kmetu,kruh velikokrat spečem kar sama,drugače pa kupujem tisto kar potrebujem,kar ni preveč zasoljeno in kar moja družina z užitkom poje,pa čeprav je to plastični jogurt iz Italije,.... Velikokrat sem v severnem delu Italije na počitnicah,... in ker moji Italijani zelo radi dobrooo jedo,gremo velikokrat v Švico na raznorazne dobre domače jedi iz pristne njihove kuhinje,dobri žganci,pa siri klobase,...... turistična kmetija je ponavadi polna Milančanov,Varezinon in pa tudi kakšna registrska z Coma je na parkingu,... sprehajajo se po travniki,uživajo na soncu,na sveži zeleni travi,....na mizi pa hranaaaa,ki jo je spretni birt en dan prej veselo nakupoval v italijanskem Iperju,sedaj pa jo bo za trojno ceno prodal kot pristno domačo Švicarsko nevednim talijanom. tako da ni vse domače čeprav se sveti in kranjska klobasa ni iz kranjske svinje anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. maj 2008 7:41

Kar precej pridelam doma, od sorodnikov na kmetiji tudi kaj dobim, kupujem pa tisto, kar nam je dobro in je primerna cena. Na proizvajalca ne gledam, samo da je dobro. Smo preveliki gurmani, pa tudi ni vse zlato, kar se sveti. Tudi v trgovino ne hodim samo eno, pač pa odvisno, kaj potrebujem. V glavnem vem, kaj je v katerem hiper.....ali super....marketu boljše in seveda cenejše. Da o tržnici ne govorim.

Kyara

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

11. maj 2008 11:19

Imam kar slabo vest ko berem zgornje vrstice.Sploh mi ni jasno kako vam to uspe oz. vam čestitam.Zaradi službe in otroških obveznosti mi na dan ostanejo tri ure v katerih moram nekaj skuhati,malo pospraviti,naredimo domače naloge,manjši sprehod in pogovor z otroci in potem ko zaspijo enostavno nimam več energije če pa jo je še kaj,si pa brez slabe vesti vzamem čas za sebe in moža. Živimo v hiši vendar nimamo vrta,tako da domače zelenjave ni.Ker tudi čez mesec z denarjem komaj,komaj shodimo kupujem čim več hrane ki je v akciji.Od slovenskih proizvajalcev pa so vedno jogurt,mleko,kruh,vložena zelenjava in salame. Veliko stvari kupim ze na pol pripravljeni,za katere vem da niso ravno najboljše vendar si ne predstavljam kako bi bilo če bi doma pekla kruh,pripravljala npr. paradižnikovo mezgo,ajvar in ostale zadeve za vlaganje. ATNES

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. maj 2008 14:26

Atnes, ne sekiraj se. Glavno daste zdravi in složni v družini.

Tudi nam ni lahko. Včasih delam po cele dneve v službi, potem sem še našla alternativo k  delu, da je malo več denarja pri hiši. Vmes pa celo družino popokam, pa hajd vsi na vrt, njivo, v sadovnjak....pa s skupnimi močmi delamo in v tem še uživamo, hehe Mogoče se čudno čuje, ampak dobra organizacija je pol dela. Doma pa tudi pečem, kuham, vlagam....vse mogoče. Je škoda zavreč nekaj, kar si sam pridelal, pozimi pa vse prav pride. Pa pogovarjaš se tudi lahko med delom, pa kakšno dobro debato predebatiraš. Je bol konstruktivna, kot doma za mizo. Pa še najdemo prosti čas za skupen izlet, sladoled, Tv in še kaj.

Ne obupaj, vse gre, le pravilno se razporedite, tudi tvoje zaposli, ne delaj vse sama...ker enkrat boš pregorela. Se ne splača. Imej se rada, uživaj, tudi v delu, družini in boš videla, da bo šlo.

Kyara

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

11. maj 2008 15:13

žalostno ampak resnično,Slovenskih izdelkov na policah v trgovinah skoraj da ni!!Vržite učko na nekaj sadja,zelenjave,zamžjenih izdelkov,izdelanih v slo-tovarnah----drobni tisk---poreklo Bolgarija,Madjarska....Sem v stanovanju,brez vrta,kolegica mi nosi domače jajčke,skuto.Kupujemo na "akcija",preživljamo se nekako z eno plačo ,pa gre-kvalitetno ali ne ????Tak je moj vsakdan ... senka

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

11. maj 2008 16:16

Veliko besed o slovenskih proizvodih...Tudi v Sloveniji ni rečeno, da pridelujemo samo zdravo hrano. Ko gledam kupe umetnih gnojil pri sosedih,neke čudne gumke s katerimi krmijo 120 glav svojih krav,mi še na misel ne pride,da bi kupovala mleko pri njih.Ko sem kupila njihovo, naj bi bila bio čebula, mi je v treh tednih segnila.Letos sem si ogledala njivo,kje imajo posejeno in videla,da ni prav nič bio. Kupujem po različnih trgovinah,kjer najdem,kar mi odgovarja in prenese moj žep. Majdina

*zoja*  

član od: 3.12.2007

sporočila: 16

11. maj 2008 17:06

Nisem mislila, da je kar je slovensko nujno zdravo in oh in sploh pridelano. Ampak tako npr. če vidite eno marmelado iz nevemodkod in eno domačo npr. od naturete kaj boste kupili? Jaz bi verjetno slovensko, ker nekako upam da s tem podpiram tudi slovenska podjetja. Dandanes pa je že tako da je malokatera stvar nepredelana, brez konzervansov itd. Še tisto akr je ekološko je verjetno škropljeno (veter je prinesel škropivo od soseda).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti