Nova kuhinja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2015 19:17

Jaz sem imela na otoku vedno samo umivalnik in pomivalni stroj ter na obeh straneh umovalnika dovolj delovne površine za čižčenje, sekljanje itd. Če pade kaka kaplja vode na tla, kar opisuje Vrtejbenka se mi sploh ne zdi problem, ker je itak samo voda in se enostavno pobriše. Jasno, da so na otoku nepogrešljive električne vtičnice in nad njim lepa viseča lučka ali dve ali tri.. :)

Štedilnika in  bara oz. jedilnega prostora na otoku ne bi imela iz čisto enostavnega razloga, da se kdo slučajno ne bi opekel, če bi se kaj polilo ali pošpricalo. Razlog dva je zame zato, ker ne bi marala, da mi napa kar tako visi s stropa, če nimaš viseče, moraš imeti pa teleskopsko, ki pa jasno ne dela enako dobro. 

 

 

 

Vanja

NikaL  

član od: 17.1.2016

sporočila: 3

17. jan 2016 19:11

Tale tema je že stara in linki tudi zato me zanima, če kdo ve ali Panles še odstaja ali pa je morda, tako kot mnogo drugih propadel in ga ni več?

NikaL

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

17. jan 2016 19:19

   NikaL,  na srečo Panles iz Tekačevega še obstaja in dela s polno paro,  to je z gotovostjo zatrdil mož, ki z njimi službeno posluje.

mopsika

anjabe  

član od: 27.5.2015

sporočila: 33

19. jan 2016 10:48

Ali ima kdo izkušnje, kaj se bolj splača dati v kuhinjo? parket ali ploščice? Jaz se načeloma bolj nagibam k parketu, ki mi je bolj všeč, a marsikdo ga odsvetuje...

anjabe

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. jan 2016 11:07

MI smo se ob prenovi nagibali k laminatu (ni sicer parket, občutljiv na vodo in podobne reči je pa ravno tako), ampak na koncu smo se odločili za ploščice in odločitev se je izkazala za pravilno že dober mesec potem, ko smo kuhinjo začeli uporabljati. Novemu pomivalcu je odpovedal AQUASTOP sistem in ko smo zjutraj vstali, je bila v kuhinji poplava.

Smo pa par let kasneje prenovili še dnevno sobo in takrat smo tudi oklevali med laminatom in parketom in prevagal je parket, ker je lepši, bolj naraven, bolj.....  in po treh letih se oreng kesamo, saj se mu pozna že, če kdo mal bolj konkretno kihne- ni bil najdražji, še zdaleč pa tudi ne med cenejšimi. Ampak - to so itak samo stvari in ni da bi se človek preveč sekiral.

rrr

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

22. jan 2016 17:25

Po moje ploščice, čeprav jih najmanj maram. Vsaj v delu pultov in aparatov in pohodne površine pred njimi.

Sama sem tudi v dilemi (ploščice pa odpadejo, saj podlaga ni ustrezna) med ladijskim podom, lesom, prekritim z neko obliko toplega poda/linoleja ali kakšne tretje varjante.

_tisa_

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

22. jan 2016 18:06

Mi imamo leto in pol parket v kuhinji, jedilnici in dnevnem prostoru, spalnicah... skratka povsod razen hodnika in kopalnic. V tem času sem ga 4 ali 5krat pomila, drugače pa samo sesam. Tepihov nimamo. Imamo male otroke, ki se tudi s kolesom vozijo not. Če bi še enkrat izbirala, bi izbrala isto. Tudi sama sem bila skeptična ali dat ploščice v kuhinjo. In bi obžalovala. K sreči pa nismo imeli še nobene nezgode z vodo, to je pa res.

Oreo

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jan 2016 19:23

plastificirana pluta? Pri meni je brez problemov preživela poplavo, par selitev pohištva in prenovo kuhinje.

Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2016 19:41

Nikoli in nikdar ploščic v mojo kuhijo. Meni je to pretrdo, nimam dobrega občutka, samo to je razlog. Tašča in svakinja jih imata, sta sicer zadovoljni, a imata tepih pred elementi. Prav zato ker vidim, kako bi mi bilo s ploščicami, jih tudi v prenovljeni kuhinji ne bom imela. 

Je pa res, da so lepo videti. Ampak tudi gled eteh ploščic ali drigih tal v kuhinji smo si pač različno.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jan 2016 19:50

Pri nas je že leta parket skoraj povsod in osebno mi je lepše, kot ploščice. Pri le teh bi me skrbelo, da bi se razbile, če bi kaj težjega dol padlo. Pri umivalniku imam neko perzisjko preprogo iz Ikeje, tam je predvsem za nekaj barve. Tla sesam in občasno pobrišem z vlažno krpo. vsi prostori imajo tudi preprogo, mi je preveč golo brez njih. :)

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti