Nova kuhinja

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

24. jan 2014 15:32

Komaj da sem našla eno fotografijo na netu, sama pa poznam par kuhinj ki ga imajo tako vgrajenega. Pomivalc ni nič posebnega

Oreo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. jan 2014 15:49

Vem da je težko najti, sem brskal kar nekaj časa. Takega sem našel tudi sam, ampak še vedno ne vidim prednosti. Sam imam cokel visok 17cm pa smo že skoraj skupaj, ob tem da izgubimo 60cm pulta, razen, če ima kdo res velike težave s hrbtom. Potem verjamem, da vsakih 10cm šteje in pomaga.

V tej situaciji zgoraj bi jaz vse osvinjal, ker bi mi teklo po spodnji omarici.

Pa še vedno ne razumem kako to umestiti v prostor, otok je ponavadi na sredini kuhinje, za hrbtom je najdaljši del kuhinje, če želimo, da je otok uporaben. Lijak na sredini otoka, potemtakem moramo imeti za hrbtom celo vrsto visokih omar, če ne izgleda vse skupaj bizarno. Pa še vedno ne vem kje naj bi bil štedilnik, da bi bilo ergonomsko.

Help me, radoveden sem...

 

Commis débarrasseur

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

24. jan 2014 16:03

O teh izgubah prostora je pa zelo relativno. Vse je odvisno od razporeditve. Sama imam dolg pult 4 metre + dodatno dvojni lijak z odcejevalnikom, cokel 7 cm, pomivalca na višini pa poleg lijaka. Spet se bo kdo vtaknil, ampak to je meni zelo funkcionalno in sploh ne odreagiram na morebitno provokacijo. Vsak ko se je kdaj smukal v moji kuhinji je bil navdušen.

Prednosti in slabosti so pa prav tako odvisne od posameznika. V vseh prejšnjih kuhinjah mi je zlaganje posode ven predstavljalo opravilo na listi neprijetnosti, zdaj sicer ni ravno v največji užitek, je pa bistveno prijaznejše.

:) si pa vztrajen. Kaj če si zamisliš kuhinjo v L in na sredini otok? Boljše? :) Tako se gibaš ob otoku ob dveh stranicah, za sabo pa imaš enkrat visoke omare, drugič kuhališče. Pred sabo pa goste, otroke, pogled na sosedo, TV... kakor si pač razporediš ;)

Oreo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. jan 2014 17:51

tak pomivalec se meni zdi funkcionalen, le če bi se vratca odpirala vstran in ne navzdol, drugače se pa popolnoma strinjam z zzakom glede otoka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

24. jan 2014 20:06

Dvignjen pomivalni stroj je prijaznejši do uporabnika, ni se treba sklanjati pri polnjenju in praznjenju. Po moje se da primerjati z dvignjeno pečico, oboje pa seveda umeščamo v kuhinjo, če so pogoji za to. Glede odpiranja vrat - če prav premislim, bi se tudi nizko postavljen pomivalni stroj lahko odpiral na stran, ne navzdol, bi bilo bolj praktično.

Barbra

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. jan 2014 20:57

Ampak, pri klasično vgrajenem pomivalnem stroju se sklanjamo samo za spodnjo košaro, pol posode stroja moramo tako ali tako potem zložiti tudi v spodnje omarice in predale kuhinje. Če potegnemo črto, na račun postavitve prišparamo cca četrtino sklanjanja. Bolj razmišljam, večji nonsense mi je.

Pri pečici je stvar drugačna po mojem mnenju, tam gre za opazovanje in kontrolo nad pečenjem v prvem planu.

 

Oreo je napisal/a:

 

:) si pa vztrajen. Kaj če si zamisliš kuhinjo v L in na sredini otok? Boljše? :) Tako se gibaš ob otoku ob dveh stranicah, za sabo pa imaš enkrat visoke omare, drugič kuhališče. Pred sabo pa goste, otroke, pogled na sosedo, TV... kakor si pač razporediš ;)



Oreo

Govorimo potem o hladilniku, pečici in pomivalnem stroju v enem bloku, zložene eden zraven drugega? Pa zelo velik problem imaš potem okoli vogala lavfat med štedilnikom in koritom. Dejansko si rišem skice pa ne najdem prav nobene ergonomske postavitve, katero zagovarjaš.

 

Commis débarrasseur

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

24. jan 2014 21:41

Če bi se vstran odpirala vratca, bi bilo šele veselje z lužicami. Odkar prišparamo prostor na račun eliminiranja ventilatorjev za sušenje pod pomivalcem, sušenje ni več isto. Sploh pa voda, ki ostaja na obrnjenih šalcah, skledah, najboljše pa so kake male plastične posodice, ki jih med postopkom obrne in ostanejo napolnjene z vodo.

Tisti malo višje rasti se moramo sklanjat tud za drugo košaro. :/ Pri tvoji računici zzak si pozabil proces polnitve pomivalca :) sicer procentualno ostane isto, ampak hrbet ne računa odstotkov, pač pa dejansko količino :) - mal ti vračam ;)

Obisk hladilnika in pečice ni tako frekvenčno in ju lahko postaviš tudi kam drugam. V tem primeru je hladilnik ob pomivalcu, tako da če imaš pomivalca odprtega, imaš blokirano pot do hladilnika. V bistvu bi bila res boljša postavitev hladilnika na ravno drugo stran pomivalca. Na skici morda izgleda nerodno, pa vogal v napoto, v resnici pa ni tako.

Oreo

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

24. jan 2014 21:43

Zzzal33, ko rišeš skice vnesi še mere. Če boš dal po naročilu delat mizarju, se ti bo veliko lažje prilagodil pri izdelavi omaric. Drugače je, če boš kupoval po elementih. Na spletu boš morda našel kakšne ideje za kuhinjo. Ko boš imel na skici mere gospodinjskih aparatov, boš videl koliko in za kakšne omare ti še ostane prostora. 

Lp



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 24. 2014 21:45

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2014 23:17

bannanna je napisal/a:

tak pomivalec se meni zdi funkcionalen, le če bi se vratca odpirala vstran in ne navzdol, drugače se pa popolnoma strinjam z zzakom glede otoka



 

Če bi se vrata pomivalca odpirala levo ali desno in ne navzdol....kam bi pa potem kapljala "svinjarija"? Na tla? Tako vsaj pade na vrata, ta zaprem in pomivalec, ko ga zalaufam vse lepo opere. 

 

Parkrat sem imela visoko vgrajeno pečico (je blo po standardih), pa sem imela vedno težave jemati stvari iz nje, ko so bile pečene. Moje roke so namreč prekratke, da bi segla v pečico ne da bi se s telesom dotaknila vrat. Ta so pa vsaj na notranji strani vroča in potem grejo kaki umetni materiali k  . Ko je pečica na tleh, vsaj teh težav zaenkrat nimam.

Meni se sklanjanje do spodnjega predala pomivalca ne zdi noben problem, ker ga izvlečeš. Mi je pa mučno sklanjanje v omarice, ko je treba kako posodo privleči od zadaj na dan. :) Zato sva sama naknadno inštalirala predale tja, kjer so bile sicer police.

 

 P.S: Tudi pri nas je tako, kot pri Zzaku: Ko imamo kako fešto se vsi drenjamo v kuhinji. Sem že pomislila, da se vsi bojijo, da bodo kaj zamudili.  Če nas je toliko, da se za glavno jed zgužvamo za mizo, jih po prigrizku za dobrodošlico, ki je vedno v kuhinji, še nekako spravim za mizo. Če nas je več in je v stilu hors d'oeuvre, potem jih ne spravim na še tako udoben kavč. So pa trije barski stoli ves čas zasedeni.  Pravzaprav mi je to bolj pri srcu, ker imaš več možnosti, da se pogovarjaš z večjim številom ljudi, kot če si za mizo. Dobro je tudi, da če ti kdo ne paše, pač zgasneš, ne da bi se zdelo preveč sumljivo. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24. 2014 23:50

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jan 2014 8:10

slivovi cmoki je napisal/a:

Zzzal33, ko rišeš skice vnesi še mere. Če boš dal po naročilu delat mizarju, se ti bo veliko lažje prilagodil pri izdelavi omaric. Drugače je, če boš kupoval po elementih. Na spletu boš morda našel kakšne ideje za kuhinjo. Ko boš imel na skici mere gospodinjskih aparatov, boš videl koliko in za kakšne omare ti še ostane prostora. 

Lp



slivovi cmoki



Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 24. 2014 21:45

Obstoječo kuhinjo sem si zrisal sam, nekaj časa sem tudi delal s pohištvom in nekaj malo montaže. Ne skrbi. Zato mi taka situacija ne gre in ne gre v račun.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti