Biskvitno? kokosovo pecivo

Levstik  

član od: 9.5.2008

sporočila: 14

tema odprta - 10. maj 2008 3:37 | ogledi: 7.149 | odgovori: 5

Pozdrav,

nedavno sem v Ljubljani v Maxiju spodaj v jedilnici jedel kot sladico pri kosilu neko tako biskvitno stvar iz sicer zelo trdega spodnjega sloja (rumene barve), trd skoraj kot piškot, oz. med piškotom in biskvitom (zelo okusno). Ne vem ali se takemu testu še vedno reče biskvit? Nad tem pa je bila zelo kompaktna kokosova krema (umazane bele barve) božanskega okusa. V glavnem okusi so bili bazirani na kokosu, občutek sem imel da je bilo veliko margarine oz. nečesa mastnega v kokosovi kremi. Piškot je bil tak krhek. Nad tem so sicer dali še koščke ananasa se mi zdi prelite z želatino.

Se je morda še kdo izmed vas srečal s tem pecivom?;)

Pišem pa zato ker je bilo res božansko, neverjetno okusno.

Sem že preizkal malo po kulinariki, pa nisem nič pametnega našel, res je tudi da nimam veliko izkušenj s temi pecivi tako da niti ne vem kako bi se klicalo. Kokosova torta, kokosov biskvit, kokos piškot :) Bwo.. Sladica pa je kar nizka, morda 3 cm vsega skupaj v višino, rezana kot krožni izseki, standard kot ostale torte.

Morda pa se najde kdo z receptom, bi bil pa res ful vesel in hvaležen;)

LP Peter

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. maj 2008 9:05

Levstik, verjetno je bila pita. Za to ni biskvitno, ampak krhko testo, kot za piškote. V bazi je veliko pit in receptov za krhko testo, pa malo pobrskaj in uporabi tisto testo. Vanj daš lahko tudi mlete orehe, lešnike... Za nadev pa improviziraj. Lahko vzameš mascarpone, notri stepeš še sladko smetano vmešaš prah vaniijevega pudinga in kokosovo moko, posladkaš. Dobra je tudi kombinacija kisle smetane, sladkorja in kokosa. Lahko daš tudi skuto. Lahko notri stopiš tudi belo čokolado... Zgoraj pa kot si napisal, lahko daš kočke ananasa in preliješ s prozornim prelivom za torte. Upam, da sem ti dala kakšno idejo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. maj 2008 10:12

Ne vem sicer,kako to deluje v vecjih( samopostreznih) rastavracijah,ampak jaz sem ze ene parkrat prijazno povprasala kar lastnika ali kuharja, ce sem jedla sladico,ki mi je bila posebno dobra ,pa nisem mogla pogruntati, kako je narejena. Ne bos verjel,kako so prijazni in zadovoljni,ker ti je sladica,ali pa kaj drugega ,vsec! Doslej so mi se vedno ustregli vsaj s pribliznim receptom-do zadnje podrobnosti ti sicer ne izdajo, ampak za to imamo pa fantazijo(ali pa naso Katko,hehe).Lp lucka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. maj 2008 11:38

Glede krhkega testa se strinjam s katko,glede kreme je jih je pa kar nekaj v bazi (na kokosovi osnovi). Ena je tale: 8 dl mleka 1 jogurtov lonček sladkorja 1 vanilijev sladkor 2 dl mleka 8 velikih žlic gustina 250 g margarine 100 g kokosove moke 8 dl mleka, sladkor in vanilijev sladkor zavremo. V 2 dl zmešamo gustin in ga primešamo vrelemu mleku. Mešamo, dokler se ne zgosti. Maso ohladimo in ohlajeni primešamo margarino in kokos. Roncolino

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. maj 2008 13:21

Jaz tudi uporabljam enako metodo kot lucka52. Vprašam na licu mesta. Vedno se obnese. Vendelina jr.

Levstik  

član od: 9.5.2008

sporočila: 14

11. maj 2008 21:41

Pozdrav, vsem hvala za odgovor, katka ja veliko idej dobiš (dobim) na tak nacin, le pravi ti mora namignit:) Nimam še dovolj izkušenj, da bi si znal sam. Improvizirat z mascarponetom pa kako smetano in belo cokolado se slisi kr okusno. Bom 100% sprobaval samo zej en dan skocim čez po mascarpone. Ja to še najbolj deluje, saj bi šel vprašat, pa sem predaleč. Bom najprej improviziral sam z vašimi idejami, ce mi ne uspe izhod v sili ob priliki. Roncolino hvala, bom sprobal in prebrskal še za ostale kreme, ter poizkusil sestavit kombinacijo kokos.kreme in krhkega pitinega testa. Hehe, sem dobil voljo za experimentirat;) LP Peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti