Krizaaa!!!

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

tema odprta - 9. maj 2008 21:16 | ogledi: 1.960 | odgovori: 8

Madonca sem jezna sama nase. Spravila sem se k pripravi velike torte, ki bo pol sadna, pol čokoladna. Pri sadni kremi vse OK, pri čokoladni pa sem najprej v segreti smetani stopila čokolado in ohladila, zdajle pa trapa bila neprevidna in sem jo predolgo stepala in si lahko mislite, kaj je nastalo.

Zdaj sem kremo še enkrat pogrela in dala hladit. A se bo to kaj rešilo? Bom lahko ponovno stepla to zmes? Je to sploh možno?

Pa vse trgovine so jasno že zaprte. Joj, kar požrla bi se od jeze, ker jutri jo moram imeti popoldne že narejeno, jaz pa dopoldne še v službi.

mojcca

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. maj 2008 21:46

Dvomim, dabo boljše, jaz bi rajši kakšno prijazno sosedo poklicala in prosila za smetano. Sej jo lahko jutri vrneš.:) Upam, da se bo dobro izteklo tamara

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. maj 2008 22:03

Najbrž bi lahko dodala kakšno Želatino fix, če jo imaš doma.

stana

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

9. maj 2008 22:12

Skratka moj eksperiment ni uspel. Bom poskusila kar vanilijevo kremo naredit, za katero ne potrebujem nekih ekstra sestavin. Jah, vsaka šola nekaj stane. Hvala vam za odgovore. mojcca

Levstik  

član od: 9.5.2008

sporočila: 14

10. maj 2008 2:16

Jaz sem zadnjič stepu rastl. smetano pomurskih mlekarn pol litra, sveže kupljena, v dveh minutah mi je okamenela, metlice so se kar v prazno vrtele. To morate probat ej, crkneš od smeha:D Sem jim pol napisal email pa niso nič odgovorili. Pol sem drugo rundo stepal ročno s tisto multipraktično metlico in spet po nekaj minutah se je začela zgoščevat in sem se ustavil in pustil na miru, pripravu tačas ostalo in se vrnem nazaj k smetani in se je sama od sebe še bolj strdila in kr naprej začela strjevat, na koncu smo dali vse psu. Neverjetno! LP Peter

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. maj 2008 9:59

Levstik je napisal/a:
...... na koncu smo dali vse psu.

LP Peter

 

A nisi nič pomislil, da psu lahko škodi taka hrana, oz. saj to ni hrana.

Tudi    ne smejo preveč maščob uživat. Od moje znanke psička je glodala preveč mastno kost in  menda je bila zelo velika, psička pa majhna. Nihče je ni imel kaj dosti na očeh in potem je v neskončnost bruhala. Njena slinavka je tako prizadeta, da je doživljensko na dieti( samo prepečenec in voda). Vsaj takrat so to rekli.

In to sporočilo ne vzemi kot kritiko, ampak kot dobrohotno opozorilo  .

Aki

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

10. maj 2008 12:01

Jaz jo tudi vedno preveč stepem,pa potem ne dodajam želatine in je dobro. renata69

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. maj 2008 13:24

Jaz sem bila dvakrat v podobno krizni situaciji in sem se potem sredi noči po sestavine vozila po trgovinah na benskinskih črpalkah. Kjer so imeli vse. Jasno, po višji ceni, ampak... Upam, da boste ob tej uri že nekaj tortnega jedli. Vendelina jr.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. maj 2008 14:34

Am,se opravičujem,da se vmešavam...ampak če sme jaz pravilno dojela (predolgo stepanje itd.) se je smetana SESIRILA?Ker mi ne gre skupaj,da bi v sesirjeno smetano še želatino dajala...saj bi bilo še trše. Nisem blondinika ampak za rdečelaske tudi pravijo da so blizu blondinkam tako da razlago prosim Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti