Zelišča v lončkih

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

21. maj 2008 10:00

Na balkonu (južnem) imam vsako leto med pelagonijami tudi nekaj zelišč - majaron, timijan, origano, rožmarin, bazilika, tudi drobnjak zelo lepo uspevajo, peteršilj pa sem že večkrat posadila, pa nikoli ni šlo. Tako sedaj vsako soboto kupim na trgu šopek peteršilja, ga dam v tenko plastično vrečko, jo zavežem, da je v njej še zrak (nastane nekakšen "balon"), in jo dam v hladilnik. Tako se peteršilj brez težav ohrani cel teden. teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

21. maj 2008 10:25

Jaz imam vedno borbe s tem peteršiljem. V soboto ga kupim na tržnici potem pa v hladilnik. Shranila sem ga že v plastične posodice - ni bilo kaj preveč učinkovito. V plastično vrečko... V alu-folijo... Nekaj časa sem dajala v kozarec z vodo in na pult... Sedaj zavijam v časopisni papir. Blagor se tistim, ki ga odtrgajo na vrtu. Pozdzravček!

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

21. maj 2008 10:32

Vcasih se smilim sama sebi ko plevem petersilj in vse ostalo na vrtu.Ko pa berem kako se nekatere trudite imeti vsaj nekaj svezih zelisc doma,me postane kar sram zaradi moje lenobice. Majdina

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

21. maj 2008 10:49

Jaz pa čez moj vrtiček ne dam nič. Sem prav zaljubljena v njega. Kar se tiče peteršilja, ima seme izredno dolgo dobo kaljenja, tudi do tri tedne. Potem pa hitro zraste. Meni da mama domače seme in ga sejem kar povprek, med paradižnik, čebulo, paprike, kjer imam luknje. Letos mi je prezimil do aprila, ko sem sjala novega. Malčica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. maj 2008 17:37

Rimljanka hvala!Je peteršilj...one travice so že letele ven. Enokaličnice in dvokaličnice,priznam me je sram...ravno pri biologiji jih jemljemo moja ocena je pa precej padla... Roncolino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2008 18:53

Ej, ej, Roncolino, zdaj imaš pa motivacijo, tvoje rastlinice,....

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2008 18:55

Dragička, oparn in malo osušen peteršilj daj v kozarec od kumaric, privij pokrov in v hladlinik z njim. zanesljivo zdrži vsaj teden dni.

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. maj 2008 19:02

Zanimive informacije, moj peteršiljček je zdaj ravno tak, kot tisti na sliki. Lahko še jaz nekaj vprašam? V korito na oknu sem posejala rukolo. Mama mi je svetovala, da jo sejem v časovnih razmakih, da jo bom imela dalj časa, saj gre baje rada hitro v cvet. Rukola je že veselo pognala, trenutno ima še samo klične listke, rastlinice so visoke nekje med 1 in 2 cm, listki že imajo značilen pikanten okus (ja, sem že morala probat, hehe). Koliko časa bo še približno rabila, da zraste toliko, da jo bom lahko jedla? Na kakšne intervale jo naj sejem in kako - ali moram seme zakopati, ali je dovolj, da ga samo potrosim po zemlji? Hvala in uspešno vrtičkanje vsem. RadaJem

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

21. maj 2008 19:14

Rimljanka, hvala, poskušala bom še to varianto. Pozdravček!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. maj 2008 19:35

RadaJem, jaz sejem rukolo na vrtu pribl. na vsake 10 dni ali 2 tedna (odvisno od leta, toplote, kako hitro raste) in še to prav majhne površine (50x50), ker zelo hitro zraste tudi ko jo porežeš (če je vmes kak dež jo lahko naslednji dan skoraj še enkrat režeš). mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti