Kenwodov aparat za sladoled in strojček za vakumiranje status

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

tema odprta - 9. maj 2008 11:20 | ogledi: 10.487 | odgovori: 65

Pozdravljeni!

Trenutno sem v akciji, da bi si kupila aparat za sladoled in strojček za vakumiranje. V trgovini sem gledala Kenwodov aparat za sladoled in Statusov varilnik. Kakšne izkušnje imate, nasvete, itd. ...

Lp,

veverica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. maj 2008 11:24

Aparata za sladoled ne poznam oziroma imamd rugo firmo, imamo pa strojček za varjenje, je v redu, samo upoštevti moraš dejstvo, da je treba kupovati tudi njihovo folijo za vrečke, ki pa ni ravno najbolj poceni. Tako da malce preračunaj, koliko se ti splača vse skupaj. Pri nas ga je mama dobila za darilo.

Loni Makaroni

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

9. maj 2008 11:27

sara, v kateri trgovini si gledala ta Kenwoodov aparat za sladoled? Tudi jaz sem namreč sredi nakupa takega avtomata. Hvala za odgovor, lp

jana1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. maj 2008 12:05

No, da malo dopolnim Loni: za vakuumiranje moraš njihovo folijo kupovati (druga enostavno ne prime), ki je zelo kvalitetna, če pa hočeš zamo zavariti zadevo, zadostuje navadna vrečka. Je sosed prinesel eno salamo, vakuumirano z aparatom Zepter. V primerjavi s Statusom tista (precej dražja) zadeva veliko slabše opravi svoje delo. Jaz vsekakor priporočam. Atina

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. maj 2008 13:03

jana1 je napisal/a:

sara, v kateri trgovini si gledala ta Kenwoodov aparat za sladoled? Tudi jaz sem namreč sredi nakupa takega avtomata. Hvala za odgovor, lp

jana1
Hojla! Gledala sem ga v Merkurju, kjer so mi rekli, da držijo samo še tega, ker so ostali precej slabši. Če ima katera Kenwoodovega - izkušnje prosim. v Verinih postih nisem zasledila katero firmo ima, pa tudi precej je govorila da se ji kvari, a ne!? Aha, še to. Zaradi bolezni ne smem jesti mlečnih sladoledov. V poštev torej pridejo samo sadni, za ostalo familijo, pa jasno da tudi mlečni.... Tako si želim sladoleda....njami. Lp, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 09. maj 2008 13:05:58

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. maj 2008 13:03

Jah res je, da so boljši tisti aparati za sladoled, pri katerih še aparat zmrzuje, da ti ni treba prestavljat posod v zmrzovalnik, ampak pri nas se jih (baje) ne dobi. Sama si želim takšnega... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

9. maj 2008 14:09

Jaz imam tudi statusov varilnik in sem zelo zadovoljna z njim. Vrečke sem pa za poizkus kupila tudi v tujini, pa nisem imela problemov z vakumiranjem. Kakšno pa je razmerje glede cene, pa resnično ne vem. Ga imam kar na pultu in vsako stvar, ki jo moram shraniti, četudi samo za kakšen dan, vakumiram. Posebno mi bo koristil za pakiranje gob, da se ne širi po skrinji njihov vonj.

Aparat za sladoled imam pa od firme SIMAC, star je že kakšnih 15 let, pa mi še vedno lepo dela in zamrzuje. Sem ga pa pred časom videla v Mediasvetu v Italiji, cena pa mislim da je okrog 270 eurov.

kača

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. maj 2008 14:14

Imam Statusov strojček za varjenje in vakumiranje. Varim z vsemi vrečkami, ki mi pridejo pod roke, tudi embalažo, recimo od sira ali zamrznjene zelenjave. Meni je super in sem zadovoljna. Aparat za sladoled si pa tudi jaz želim. Jelenckova

bella_no1  

član od: 9.4.2005

sporočila: 18

11. maj 2008 14:55

sara koliko pa stane aparat za sladoled... Pa koliko časa moraš imeti posodo prej v zmrzovalniku? bella_no1

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

12. maj 2008 19:36

Takole! Danes sem šla v Merkur ga pogledat malo bolj natančno. Res je, spodnji del mašince moraš najprej dobro oprat in ga potem za 24 ur dat v zamrzovalnik. Vzameš ven, pokriješ s pokrovom, prižgeš, da začne mešat in dodajaš sestavine po receptu in mešaš dokler ni primerne konsistence. Menda dobiš sladoled v pol ure! Pride 60 €. Glavna poanta - spodnji del posode mora biti pred pripravo sladoleda vedno 24 ur v zamrzovalniku. Zraven dobiš par receptov - nič posebnega. Torej.... ima katera izkušnje? Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti