Kokosovo mleko

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

21. dec 2011 12:34

Čez sladoled polito je božansko.

rag_doll

Hejhej  

član od: 23.12.2011

sporočila: 1

23. dec 2011 15:01

mamamia, lahko kaj vec informacij o kokos cream ? Sam vem zgolj za izdelek od Renuke toda tisto je popolnoma trda zadeva.

Vesnuska, ce boš imela cas bi cenil, ce mi lahko poveš znamko, ceno in vsebnost mašcob kokosovega mleka iz tetrapaka.

jgirl, kupila si neko pohabljeno kvazi mešanico za katero mi ni jasno kako se sploh prodaja, ker je enostavno groznega okusa. Ne dam roke v ogenj toda kakor se spomnim je doticni izdelek celo del "low-fat" manije in vsebuje cirka 10% mašcob (18-20% pri znamkah, ki jih sam ocenjujem kot najbolj okusne).

Kakor vem je vec ali manj vse kokosovo mleko pridobljeno iz ekstrakta in vode (tudi tvoja druga slika) toda okus zaradi tega ne trpi. Ko sem sam delal kokosovo mleko je bilo precej manj sladko in manj homogeno kot dobro kokosovo mleko.

Kokosovo mleko se loci v hladilniku, ne glede na to ali je iz ekstrakta ali kokosa, še vec, ce se ne, je verjetno prisoten emulgator neke vrste.

Tvoje željeno kokosovo mleko sem videl ali v Merkatorjevem hipermarketu ali pa v Šparu enkrat jeseni. Meni je osebno je suvereno najljubše kokosovo mleko Go-Tan, 200 ml, v kartonski embalaži, ki pa ga žal nisem zasledil na trgovinskih policah že od pomladi. Obstaja tudi varianta v konzervi, glavna razlike je, da ima konzervirani dodane konzervanse in emulgator (morda še kaj). Ce ti je prioriteta odsotnost emulgatorjev in podobnega je tu še Aroy-D, v kartonski embalaži belo zelene barve, ki se dobi v Šparu toda po okusu mi je inferioren Go-Tanu.

Prilagam dve povezavi kako do lastnega kokosovega mleka, ena pot vodi preko samega kokosa, bolj prakticna pa prek kokosovih kosmicev/delcev:
http://www.cheeseslave.com/how-to-make-coconut-milk-2/
http://nourishedkitchen.com/how-to-make-coconut-milk/

Hejhej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2011 15:35

Coconut cream kupim v tetrapaku, v eni trgovini v Avstriji gakupuje, včasih se dobi tudi pri nas. Je kot nekakšno zgoščeno mleko, se pa ne ubadam s sestvo oziroma iz česa in kako je narejeno. Kupim in porabim, enako mleko.

 

mamamia

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

28. apr 2012 7:43

jgirl je napisal/a:

Ne, kupila sem kokosovo mleko, ki pa je bilo, kot sem rekla, iz vode in kokosovega ekstrakta - tole

Iščem pa tole.



jgirl

 

Joj sama sem včeraj naredila podobno napako in kaj lahko s to ogabno vodo sploh naredim?

Lila Roza

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. apr 2012 11:14

Saj to je približno enako, samo da je drugo v manjši dozi pa drug proizvajalec. Jaz uporabljam oba. Pa saj menda kdo ne misli, da se da kar tako  v naših supermarketih dobit "pravo" kokosovo mleko, ne pa narejeno iz ekstrakta?

Lahko ga pa narediš doma, potrebuješ le veliko svežega kokosa in dobršno mero potrpežljivosti, da naribaš meso in ga priemrno obdelaš, pa imaš pravo domače kokosovo mleko. Smo celo že na Kulslo debatirali o postopku, ena ga je podrobno opisala.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. apr 2012 13:45

Meni je vsec tisti strjen blok kokosovega mleka. mislim da pise gor coconut cream. ga kar eno kocko izrezem in vrzem v curry ali pa ce se mi da prej raztopim. Ima odlicen okus kokosa. Karton je zelene barve in proti ostalim kokosovim izdelkom poceni pa se ni potrebno vsega porabiti naenkrat

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

29. apr 2012 15:12

bannana, tudi meni je ta najboljši. Prodajajo pa ga v Mercatorju, ampak je tako, da enkrat ja, drugič spet ne, vsaj tam, kjer jaz kupujem ... :)

kačča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. apr 2012 17:54

Ko ta coconut cream vidim, kupim nekaj paketkov, da imam doma vedno zalogo.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti