Torta-še enkrat

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

8. maj 2008 18:42

http://images.google.si/imgres?imgurl=http://i184.photobucket.com/albums/x262/ccake1/Other/sacher1.jpg&imgrefurl=http://www.creative-cake.com/Gallery.html&h=324&w=324&sz=22&hl=sl&start=75&um=1&tbnid=SOJ6RKh0Xh7FzM:&tbnh=118&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dsacher%2Bcake%26start%3D72%26ndsp%3D18%26um%3D1%26hl%3Dsl%26sa%3DN Malo dolg link...ampak je velik zanimivega tuki :) če se ne da kliknit... pa probajte copy-paste... www.creative-cake.com/Gallery.html nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 08. maj 2008 18:42:41 Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 08. maj 2008 18:43:16

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. maj 2008 0:19

Vendelina jr. je napisal/a:
.... v središču torte v en malo abrstrakten cvet. Glej kako je stana.r okrasila Maraschino torto, mislim, na tisto, kar je na sredini - mrežic ne bi delala, ker je v sacherju toliko čokoladne informacije, da je abstraktni cvet na sredini maximum. Vendelina jr.
Jaz bi šla pa na Stanino okrasitev "Nadine torte" http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11244 - samo dva odtenka čokolade (temna in mlečna) ali pa še to ne. Saherca mora biti elegantna! Tudi če namesto zvezdic nekam umestiš križec - že zaradi razloga za torto - in po površini nastrgaš še malce bele čokolade bo super! Seveda pa je to samo moje "zategnjeno" mnenje - kar se okrasja tiče, sem v praksi precej blizu Vendelininim principom, čeprav po drugi strani padam dol pred vsemi pisanimi barbi tortami in podobnim. Prav bi bilo, da bo torta všeč predvsem tvoji slavljenki - vprašaj še njo za nasvet! (Na tem mestu bom izkoristila priliko za kompliment dream teamu S&V: Nadina in Bela tropska torta sta zame najlepši torti daleč naokoli!) mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 09. maj 2008 00:21:33

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. maj 2008 13:06

Saher torta ne spada med moje najljubše, mi gre preveč v smer kakavovih rezin, ki so bile pri nas doma "petkov melšpajz" (= bolj navadna sladica, za petek in ne za nedeljo). Vendar imam nekaj ljubiteljev saherce in odkrila sem tudi, da je zelo primerna za poletje. Delala sem jo za zlato in srebrno mašo, obe konec junija (ko so zadnje čase pri nas najvišje temperature v letu!) in proslavljali smo na vrtu brez hladilnika - vsaka krema bi se stopila. Torto sem naredila v obliki knjige in jo oblekla z marcipanom (tičino mase ne uporabljam, čokoladna glazura pa glede na temperature seveda ni prišla v poštev). Za srednjo plast sem gosto skuhala nekaj marelic in jih dodala marmeladi, da je bilo res zelo sočno. Torto sem potem premazala s pasirano marelično marmelado, počakala, da se je malo posušila in nato na torto položila marcipan, ki sem ga razvaljala med dvema plastema prozorne folije. Če imaš torto v obliki knjige, lahko na eni strani narišeš kelih in hostijo, na drugi pa ime prvoobhajanke in morda datum. Pišeš/rišeš lahko s čokolado in si pomagaš se srebrnimi in zlatimi kroglicami ipd. teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2008 13:31

Petkov melšpajz... Tale izraz si bom pa zapomnila in uporabljala.... Vendelina jr.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. maj 2008 13:40

V nekaterih slaščičarnah se dobijo poslikani oblati (hostije). Na njih so tudi motivi za take priložnosti.

jankica

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

19. maj 2008 18:34

Imam eno vprašanje: kako naj naredim čokolado, da se bo lepo strdila na vrhu torte - da bo ravna površina? Hvala za odgovor. Lp

jana1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2008 19:21

Predvsem mora biti povsem gladka in lepo v nulo poravnana snov, po kateribo zlivala  čokolado. Lahko je to plast marcipana, lahko pa marmeladna glazura (marmelada, segreta z malo tekočine,  potem vse to stisneš skozi gosto cedilko). Ko je marmeladna galzura povsem suha in gladka, se loti oblivanja s čokloado, in to  lepo počasi, na koncu pa jo potem še lepo zravnaš s tisto dolgo lopatko za torte. Ali pa z daljšim in širokim nožem. Glazura iz čokolade pa je lahko tudi mlačna, ko jo zlivaš, da se torej že malce začne gostiti, ko jo umakneš z ognja.

 

Verjetno obstaja še kakšen trik, upam, da se bo javila kaka bolj spretna cukerpekarica. Jaz pač delam, kot sem zgoraj opisala. Mamamia

mamamia

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

20. maj 2008 2:03

Mamamia, najlepša hvala za odgovor. Upam, da mi bo uspelo. Zdaj sicer zaradi obveznosti nimam dostopa do pečice (), ampak...bom z veseljem poskusila. lp

jana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti