Ekonom lonec-nasvet

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. okt 2008 7:43

sinxv je napisal/a:
Ja sam če spuščam paro to traja zelo dolgo ker je mišljeno da ko hrana zavre odstaviš in se še naprej kuha drugače bi jst tut večkrat pogledu........sinxv

 

Ma ne , ne traja dolgo dvigneš ventil, jaz dam vilico da ga drži gor, to traja morda 2 minutki? Ne vem, ker nikoli ne gledam in potem odpreš popkrovko preveriš in ponovno zapreš pokrovko. Mislim, da je pri vseh ekonomih tako, da ne bi smelo biti bistvene razlike, sicer pa tudi jaz imam Lagostina.

Ko se enkrat navadiš je super, poskusi brez treme, potem se ne boš mogel ločiti od ekonoma

lp

Anamarija

sinxv  

član od: 24.9.2008

sporočila: 14

10. okt 2008 9:46

Ok, hvala danes tako ali tako kuhamo juho pa bom probal.... sinxv

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

11. okt 2008 10:04

Z izpuščanjem pare iz ekonom lonca ni nobenih težav, če lonec po zaključku kuhanja pred odpiranjem za par sekund postavite pod mrzlo tekočo vodo. skrzolin

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

11. okt 2008 22:13

Pri Tefalovemu ekonomu je izpust pare res hiter. Večkrat lahko pogledaš, če je že jed kuhana. Pri vseh ekonomih moraš nujno upoštevati črtico o višini vode v loncu. Če malo prekoračiš in nisi pozoren kdaj bo zavrelo in lonec na pritisk že močno piska, moraš hitro znižati temperaturo. Verjetno se ti drugače res lahko zamaši ventil. Res je da po končanem kuhanju tudi lahko po pokrovu poliješ mrzlo vodo in ga takoj odpreš. Od začetka ga itak malo ,,serješ,, kasneje počasi dodelaš svoj način kuhanja. Vaja dela mojstra. Ker pa moramo ,,šparati,, pri energiji in ta lonec je namenjen temu, ugasnemo štedilnik 5 minut prej in nimamo težav z odpiranjem pokrova. Vsi novi uporabniki ekonomov, le pogumno. barbyslo

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

14. okt 2008 21:25

Od jutri naprej imajo v Intersparu komplet ekonom loncev 6 in 3,5 l po akcijski ceni 45,90 EUR z darilnim bonom. Zanima me, kakšno je vaše mnenje o tem kompletu, ali je že kdaj katera kupila v Intersparu te lonce? Kako je s tesnili? Sicer pa grem jutri pogledat. Doslej uporabljem Fissler Blue Point 6l, zelo zadovoljna. Kalkuliram ali naj kupim manjšega iste znamke ali naj kupim kakšno cenejšo varianto. lp lipa1

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

15. okt 2008 6:32

Pozdravljene, jaz se vsake toliko časa spomnim da imam ekonom lonec in ga nekaj časa uporabljam pol pa kar hitro pozabim da ga imam. Z njim je kuhanje hitro in enostavno. Ljudje tudi jaz ga ugasnem 5 minut prej in počakam da gre para sama iz njega, saj se v tem postopku hrana še kuha in na ta način varčujemo z energijo. Brucella jaz imam takšnega kot ga prodajajo v tušu že kakšne 2 leti in sem zelo zadovoljna z njim, velikost je ravno pravšnja. Zanima pa me ali je katera že delala v loncu npr. pečenko kar je baje tudi mogoče. Hvala in lep dan vam želi tuna1

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

15. okt 2008 7:04

Mene pa zanima čiščenje pokrovke. Je dovolj navadno pomivanje ali ga je potrebno kdaj tudi razdret (ne vem, ali se to sploh da)?  Prišlo mi je namreč na misel, da se ventili lahko zamašijo, pa človek tega niti ne opazi.

Mic

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

15. okt 2008 8:03

Moja mama je kupila ekonom v Sparu kjer je bil lansko leto v akciji. Res ugodna cena. Ko sem ga hotela kupiti tudi jaz ga več niso imeli. Odločili smo se za drugega-Tefalovega.Bil je precej dražji. Njen se je pokvaril po enem mesecu.Na pokrovu se je pri ventilu nekaj zlomilo. Nista uspela popraviti zadeve. Moj je še vedno brezhiben. Pomivamo celega v pomivalnem stroju. Če se odločate za nakup ekonoma svetujem nakup bolj kvalitetnega. Imeli ga boste zelo dolgo časa.Kar kakšno desetletje. Splača se vam dati kakšnih deset eurov več za bolj priznano znamko katera zagotavlja rezervne dele. Nekatere uporabljate Fislerjeve lonce ki so itak vrhunski. Kupite torej tudi Fislerjev ekonom...Je drag je pa dober... Pa še šepet ....Jelenčki lahko kaj prispevajo, že cinglajo v daljavi..... barbyslo

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

15. okt 2008 8:16

Takega imamo mi in smo res zadovoljni. Integriran ventil in primeren za vsa kuhališča. Nima na pokrovu plastičnih delov kateri se lahko zlomijo. Pomembno! Mora biti narejen za pomivanje v pomivalnem stroju na visoki temperaturi. http://www.nakupovanje.net/tefal-lonec-pr-1167371 V Merkurju je bila lansko leto okoli 60 eurov. Če malo pogledate bo verjetno kje ceneje. Našla sem pač to sliko. Naj vas ne premami nakup poceni lonca. Moja mama je bila res besna. Razočarana in sploh noče kuhati v ekonomu.Trma! barbyslo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti