Ekonom lonec-nasvet

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

8. okt 2008 13:34

Patka - mene je strah da ne bom kuhinje v luft vrgla. Zastopim 10 min od takrat ko začne para ven pihat. Kdaj pa potem lonec odpreš oziroma kaj moraš naredit preden odpreš lonec? zima13

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

8. okt 2008 14:19

Preden odpreš lonec moraš paro ven spustit. To gre s pomočjo ventila, oziroma najbolje, da daš lonec pod mrzlo vodo, da se ohladi in potem malo pritisneš ventil. Če para ne izhaja več lahko lonec mirne duše odpreš. Sicer nevem kakšen lonec imaš, a moj od Lagostine ima tudi varovalo, da lonca nemorem odpret dokler je v njem še pritisk. Upam da razumeš, drugače pa še kaj vprašaj patka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. okt 2008 14:53

Jaz sem prej uporabljala ekonom le za stvari,ki se dolgo kuhajo,najvec za minestre in fizol,odkar sem pa prebrala da kuhate ( mislim, da anamarija1, hvala! ) v njem goveje zrezke in celo golaz sem pa poskusila in odslej jih kuham samo se v ekonomu. Ne le, da je hitro narejeno,zdi se mi, da je hrana tudi bolj socna,skratka, velja poskusiti. Na zacetku se ze kaj razkuha,ampak se da vse uporabiti -ce fizol ni za solato, je pa za minestro. Ampak,ko enkrat dobis obcutek in malo prakse je pa nezamenljiv! Lp lucka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

8. okt 2008 20:04

Tudi jaz imam kar nekaj (4) ekonom loncev, pa ne morem reči, da mi kateri od teh dela navlako. So različnih velikosti, v njih pa pripravljam vse od juh (govejih, zelenjavnih, kremnih), golažev, rižot, na pari kuham cmoke, skratka skoraj je ni stvari - razen biskvitov (za-te so tudi bili recepti zraven navodil!), ki jih ne bi pripravljala v ekonomu. Tudi na dopust ga vedno vlečem s seboj, da si v njem pripravim sočno pečenko. Moram pa priznati, da ko sem dobila prvi lonec za darilo, sem ga eno leto samo gledala, tako sem se ga bala uporabljati, ker so vsi okoli mene nekaj strašili, da ga bo razneslo, da se bom popekla itd. Je pa res, da je treba pri uporabi paziti, da so ventili na pokrovu vedno prehodni in gumijasta tesnila pravilno nameščena. Z leti pa itak dobiš prakso, tako da nič se bat! rdecapesa

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

8. okt 2008 21:50

O kozamurnik hvala da si odprla to temo,že nekaj dni razmišljam da bi kaj vprašala o ekonom loncu,dobila sem 2,že lani pa jih še nisem uporabljala.Zdej sem najdla odgovore na vse kaj sem hotela.Hvala tudi vsem ostalim članicam kulinarike.LP. golubić

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

8. okt 2008 22:10

Jaz imam ekonom lonec od EMO ETT (bivša tovarna EMO Celje, kjer smo v bivši državi imeli po večini vsi samo njihovo posodo), ki sem ga dobila v dar pred cca. pol leta in sem z njim super zadovoljna! Tukaj se še javno lahko zahvalim Anamariji1 za vse nasvete, ki mi jih je takrat posredovala po ZS (koliko časa v njem kuhat določeno jed...) Hvala tudi za poslane recepte! Mijan

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

8. okt 2008 22:11

Živjo! Ker je glih tema odprta,bi pa jaz če dovolite malo zasmetila in verjamem,da bo moje vprašanje kakšni začetnici kot sem jaz prišlo prav. Tudi sama ogledujem svoje poročno darilo že 2 leti,pa nekako ne zberem poguma.Ok,recimo,da je začetni strah pred eksplozijo mimo. Povejte mi prosim oz.napišite mi,po kolikšnem času kuhanja so določene sestavine gotove. Kot npr.krompir,riž,zrezki v omaki,fižol,golaž,juha in še in še stvari.To je moja največja uganka. Nekako nebi rada dobila ven razkuhanih jedi. Hvala vam za pomoč že v naprej! daši

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

8. okt 2008 22:12

Lansko leto sem zamenjala ekonom lonec. Odločila sem se za tefalovega ker je pokrov praktičen in nima dolgega roča na pokrovu in ne posebej ventila. Ima vmesno pozicijo za izpust pare in vgrajen ventil. (Pri starem vedno iščemo ventil.) Izredno smo zadovoljni. Včeraj smo se doma pogovarjali da je ravno ta lonec eden izmed boljših nakupov.V njem se super skuha golaž in vse vrste govejih zrezkov.Meso je mehko v 20 minutah. Vsak teden imamo na jedilniku razne zelenjavne juhe ali obare. Zelo priporočam ogled v trgovini. Mi smo ga kupili v Merkurju. Z Tefalovo kvaliteto smo nasplošno zadovoljni. Zelo priporočam. Je pa res da je včasih malo premajhen in kuhamo govejo juho v starem. barbyslo

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. okt 2008 22:48

No vidim da vas je kar precej, ki ste zadovoljne z ekonom loncem. Jutri šibam v Spin in ga kupim (upam da ga bodo imeli). Je pa 3.5 L, stane 15 evrov. Bom poročala. Teka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. okt 2008 8:46

Jojvse prodali v pol ure!!! A je katera blizu kakega Eurospina da bi pogledala če ga še imajo. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti