Kako zmehčati čevlje...

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

8. maj 2008 19:34

haha teta torta potem bi jaz morala tudi pozimi nosit japanke, edino te me ne tiščijo :( mala zelena

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. maj 2008 19:55

haha, mala zelena, ti jih kar nosi, samo debele termo zokne ne pozabit obut ela

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

8. maj 2008 20:41

Jaz kupujem samo udobne čevlje. Po trgovini hodim gor in dol toliko časa, da me prodajalke že malce čudno gledajo. Sem že nekajkrat opazila. Če čevelj ni udoben na prvi dotik, potem se tudi s sprehajanjem ne trudim. Toda potem, ko čevlje kupim in jih začnem nositi, pa se začne križev oziroma žuljev pot. Ožuli me čisto vse - mokasini, balerinke, salonarji, celo nekatere superge, japonke ... Imam pač tako presneto občutljivo nogo. Lani sem kupila neke luštne in v trgovini zelo udobne balerinke. Seveda so me ožulile na peti. Komaj sem prišla do doma. No, potem sem v Peku kupila sprej oziroma peno za razširjanje. Pošpricaš po predelu, kjer čevelj žuli, takoj obuješ in malo hodiš z njimi. Potem ponoviš vajo - pošpricaš, obuješ, se sprehajaš. Sprej je učinkovit - najprej sicer še malo žuli, ampak kmalu ni več težav. Zdaj s temi balerinkami lahko prehodim zelo veliko. Žuljev ni več. Ampak pri visokih (10 cm) petah mi pa blazinice nič ne zmanjšajo bolečin, če slučajno preveč hodim. Ampak takih čevljev itak nimam za dolge sprehode. Aha, sprej ima temno zelen pokrovček, na njem pa piše: Collonil Classic STRECH - Pena za razširjanje Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 08. maj 2008 20:43:40

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

10. okt 2008 11:39

Tudi jaz vse čevlje zmehčam s kremo in obujem nogavice,resnično deluje. petardica

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

10. okt 2008 12:21

Še najbolj pomaga, če je v kremi glicerin. LP pujsek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2008 13:42

Super, s tem pa jaz nimam problemov, zadnje čase kupujem samo še tekaško obutev, ki mora biti vsaj za eno št. prevelika, podplate vsaj 2x dnevno namažem z mastno kremo. Drugače sem pa tudi jaz že uporabila Solea kremo za čeveljce, tako da je pri nas Solea bolj za čevlje, Nivea pa za roke.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti