Kako zmehčati čevlje...

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

6. maj 2008 23:18

Saj čevelj ni premajhen (pa tudi to sem že preživela...) ampak res res izredno trd (tista peta je tako ozka, pa se popolnoma nič ne prilagodi nogi). Je pa tako, da z mojo 41 velikostjo že takšen čevelj težko dobim, da bi pa kje imeli 42 (ki poleg tega ne bi izgledala kot da je za kita), so pa samo pobožne želje. Žal... Hvala za nasvete, nekaj bom zagotovo sprobala. Če ne bo uspelo, bom pa itak na istem - brez čevljev KetyP

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. maj 2008 10:55

Jaz sem si nazadnje trde čevlje razhodila tako, da sem jih znotraj na debelo namazala s kremo, potem pa jih obula na termo nogavice in v njih nekaj ur hodila po stanovanju. Še vedno niso ravno mehki, so pa bolj znosni. Baje pomaga tudi, če jih malo namažeš z acetonom. Vso srečo. RadaJem

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

7. maj 2008 13:32

Muhca, jaz se podpišem pod tvoj nasvet - tudi jaz namažem z mehčalcem kadar sem doma in hodim pa se lepo zmehčajo! kokos

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. maj 2008 15:01

[citat=--katka lopatka--]Joj Vendelina, jaz isto!!! Ko sem bila mlajša, sem vedno kupovala 39, šele kasneje sem pa ugotovila, koliko mi 40 bolj sede za nogo, ker imam ravno vmes...Pa meni je ful fajn, ker za višino 180 cm je to res lepa številka, kajne? Drugače pa, moja babica je čevlje od znotraj v tem primeru namazala kar s Soleo ali Niveo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/[/citat]

 

Tako velika pa tako mičkeno številko nog, moraš izgledati sexi

Jaz pa kupim številko, ki jo imam 39,40 zavisi od kroja čevljev, pa hodim vse naokrog najprej po trgovini, pol do pomola in, če sem komod jih kupim.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 07. maj 2008 15:04:15

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. maj 2008 16:21

Poskusi namazati čevelj na mestu kjer žuli, z gorilnim špiritom, nato pa takoj obuj. Je bolj učinkovit kot Softy. Sweetie

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. maj 2008 18:48

En namig: v lekarni imajo tekoči obliž, ki ga namažeš na peto. Potem ni žulja.

Pozdrav od tiskočkrat ožuljene.

P.S. Tistim pa, ki imate veliko zastopnost, pa naj povem, da je imela Jackie O. tudi veliko nogo in se ji v življenju to  ni nič poznalo.

Bojda pa je človeško stopalo eno dolgo kot podlaht. So bile potem pri Jackie O. zapestnice bolj primerne.

F r i n a

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

7. maj 2008 20:10

jaz sem v pekotu ravno včeraj kupila čeveljčke (lepe!!!) in peno za mehčanje usnja, ker to kar je napisala Vandelina v mojem primeru nikakor ne drži. Sem hotela kupit 39, pa so se mi z vložkom in nogavico še zmeraj sezuvali. Potem sem kupila 38,5 pa še vedno mi hoče noga skočit ven, če obujem samo najlonke... Ampak na mezinčku me pa malo tišči... najbrž je pač vsaka noga drugačna ;) mala zelena

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. maj 2008 21:48

Za mehčanje usnjenih čevljev se uporablja mehčalec npr. Softy, obstaja v obliki tekočine ali pene. Pomembno je, da se čevelj potem obuje. Nekateri čevlji imajo zelo trdo opetnico in takega težko zmehčaš, jaz npr. ga sploh ne bi kupila, pa če je še tako lep in ne vem katere full dobre firme. Včasih pa je opetnica tudi narobe oblikovana, ali pa je čevelj narejen postrani in ni pravilne oblike. Kakšen čevljar bi to takoj opazil. Torej ga mogoče lahko celo reklamiraš. Kar se tiče malo večjih čevljev, se pač pri Vendelini obnese, ker doda še vložek. Ni pa to pravilo, namreč če je čevelj toliko prevelik, da se sezuva, lahko ožuli ravno zato. LENČA

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. maj 2008 10:56

Moja življenjska izkušnja (pride po 40. letu): če mi čevlji v trgovini niso udobni kot copati, jih ne kupim, lepota gor ali dol! Sicer pa so že precej let moji čevlji znamke Ara in nekdanja številka 38 je postala 39. Ne spomnim se, kdaj so me čevlji nazadnje ožulili. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti