Kako zmehčati čevlje...

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

tema odprta - 6. maj 2008 15:08 | ogledi: 16.878 | odgovori: 26

Redno prebiram pa malo manj pišem. Ampak mi pa pogosto koristi tudi kakšen nasvet, ki ni nujno kulinarični.

In ker ste vedno polne idej, še eno takšno vprašanje. Že od prejšnjega leta imam v omari ene čudovite usnjene čeveljce, ki pa me po pol ure nosenja ožulijo skoraj do krvi (na peti). A poznate kakšen trik, kako bi to peto, ki je res zelo trda (je pa usnje), zmehčala. Slišala sem, da nekateri namažejo kar s kakšno kremo (recimo Nivea), kar naj bi se vpilo in omehčalo usnje... Ampak ker so svetle barve (svetlo rjavi) v nekaj nepreverjenega ne bi šla, da se ne bi kaj obarvalo. Kakšen nasvet?

Že vnaprej hvaležna

KetyP

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. maj 2008 15:12

Čao, z notranje strani jih namaži s kremo in obuj čez bombažne nogavice in hodi. Ko začne bolet, nehaj. drug dan ponovi vajo.... tudi jaz imam problem z občutljivimi nogami in me vsi čevlji ožulijo, zato vsake tako omehčam, pa če imajo še tako trdo peto.... Lep pozdravček, S.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. maj 2008 15:39

Če se prav spomnim, so nekoč prodajali mehčalec usnja z imenom Softy. Ne vem, če še obstaja, ampak zanesljivo se dobi kaj podobnega (je na bazi alkohola). Čevelj si mazal po notranji strani, stisnil zobe in nekaj časa hodil v njih, in res se je poznalo. Povprašaj v trgovinah s čevlji ali poglej v hipermarketih. Lep pozdrav Sonja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. maj 2008 15:52

Jaz jih na mestih, kjer me ožulijo, napojim kar z domačim žganjem in jih poskusim doma najprej raznositi (doma zato, ker pač sezuješ, ko začne boleti), saj imam tudi jaz zelo občutljive noge za vsake nove čevlje....., ampak se ne dam kar tako katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2008 16:14

Ja, vačsih smo res malo "mehčali usnje".... Samo ponavadi je tako, da razmehčano usnje tudi izgublja osnovno obliko in čevelj malo "brez furma" deluje s tendenco pošvedranosti. Se mi pa zdi, da si ženske zelo velikokrat kupijo premajhne čevlje, misleč, da se bo stvar zmehčala in razhodila in potem jih doma raztegujejo, mehčajo....pa to nikakor ni to. Ostanejo pa otiščanci, pa zmečkani prsti, pa tista kost pri prtih začne štrleti... KetyP, meni se nekako zdi, da s temi tvojimi čeveljčki ne bo srečne rešitve. Nekaj časa jih boš mazala z vsem mogočim, kupovala si boš obliže z gelom, mučila se boš...dokler ne bodo čevlji bodisi izgubili oblike ali pa bodo šli iz mode in v tvojem najboljšem interesu je, da grejo čimprej iz trenda....Pa razumi tole epizodo s temi čevlji kot šolnino, bogpomagaj. Sama sem si enkrat kupila čevlje, za katere sem mislila, da "se bodo razhodili". Jasno, da se niso, tudi po mehčanju in raztegovanju sem bila še vedno ožuljena. Sem si rekla, prav mi je, kaj sem pa silila z nogo v nekaj, kar mi evidnetno NI bilo namenjeno. Od takrat naprej kupujem čevlje eno številko večje. Pri meni to pomeni naslednje: v bistvu obujem št 39, ampak vedno kupim številko 40. Ti povem, ni več žuljev (prej so bili pa stalno, tudi na hipermehkem usnju) - tudi kompaktni zimski čevelj z močno opetnico lahko nosim cel dan pa ni frke. Tudi otiščancev ni, pa tudi tiste "sipine kosti" nimam na stopalu - pa sem v visokih petah v povprečju 10 ur na dan ob delavnikih. Skratka, KetyP, če nimaš stopala v osnovi št 42, razmisli o tem, da bi si kupila čevlje eno številko večje, pa boš imela manj žuljev. Vendelina jr.

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

6. maj 2008 16:41

Vendelina, pa se ti potem čevlji nič ne sezuvajo, če imaš v bistvu eno številko prevelike? ela

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2008 16:51

Tehnično so pol številke preveliki. Ne, se ne sezuvajo. Je pa ravno dosti prostora za to, da dam notri tiste silne silikonske podložke (ki amortizirajo pritisk na prste v visokih petah). Vendelina jr.

muhca  

član od: 8.2.2008

sporočila: 2

6. maj 2008 19:01

Pred leti mi je prjazna prodajalka v Peku dala nasvet naj čevlje znotraj namažem z mehčalcem za perilo. Meni nasvet pomaga. Če ti ne zmehčalo čevljev ti pa vsaj noge ne bojo smrdele. Muhca muhca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. maj 2008 19:26

Joj Vendelina, jaz isto!!! Ko sem bila mlajša, sem vedno kupovala 39, šele kasneje sem pa ugotovila, koliko mi 40 bolj sede za nogo, ker imam ravno vmes...Pa meni je ful fajn, ker za višino 180 cm je to res lepa številka, kajne? Drugače pa, moja babica je čevlje od znotraj v tem primeru namazala kar s Soleo ali Niveo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. maj 2008 21:08

cevlje sem dala cez noc na kopito cevljarju, potem pa sem jih se spricala s sprejem, ki sem ga kupila v Alpini v BTCju. Pospricas znotraj na opetniku, nastane neka pena, ki opetnik fino zmehca in ni bilo nobenih zuljev. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 06. maj 2008 21:08:29

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. maj 2008 22:17

Moja mami prisega na 48 kremo. Tudi jaz delno sledim Vendijinim nasvetom. Rajši malo večji čevlje kot na "knap", razen kakšni "salonarji". Imam namreč dolgo in ozko nogo. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti